2023-03-24

„Kabaret na żywo. Nowy skŁad”: Być kobietą! Ale co to znaczy?

Jaki portret płci pięknej malują artyści w premierowych skeczach czwartego odcinka cyklu? Na scenie m.in. Kabaret Czesuaf, Kabaret Zdolni i Skromni, Robert Górski oraz stały punkt programu, czyli „Fakty Autentyczne”, a w nich prowadzący Ewa Błachnio i Piotr Gumulec. „Kabaret na żywo. Nowy skŁad” w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie.

Oglądaj Kabaret na żywo. Nowy skŁad online na polsatboxgo.pl.

To co z tym patriarchatem?
Kabaret Chyba ze skeczem „To koniec” podaje w wątpliwość siłę i dominację mężczyzn. Przeziębienie męża równa się zagładzie, ale zakupy w Ikei to dla żony rzecz święta. Nie ma, że boli! Jak żona każe, to mąż musi. A jak mąż prosi, to żona... nie musi nic.

Trzeba mieć zdrowie...
W czwartym odcinku dwa skecze wspólne: „Prosto w Ryj” oraz „Apteka”. W tym pierwszym polityka zdecydowanie jest kobietą, a uczestniczki debaty na śmierć i życie pokazują, że mogą wyjść z niej zwycięsko, dzięki solidarności jajników. W „Aptece” z kolei zdrowego rozsądku jest jak na lekarstwo. Zwłaszcza kiedy zakupy robi tam sam minister sprawiedliwości i jego świta.

Co jeszcze w czwartym odcinku?
Na scenie także Kabaret Czesuaf z numerem „Wojsko” oraz Kabaret Zdolni i Skromni w skeczu „Po wywiadówce”. „Tylko nie babcia” to tekst Roberta Górskiego, który opowiada, jak oddać dziecko pod opiekę, aby wilk był syty i owca cała. Albo inaczej: aby dziecko było całe.

Pod szczególną opieką
Kabaret Paranienormalni i ich osławiony „Oschły Dyżur”. Tym razem w skeczu „Goryl” artyści udowadniają, że w niektórych przypadkach to mowa jest złotem, a milczenie srebrem. Kogo tym razem i z jakim skutkiem „leczą” najsłynniejsi lekarze w Polsce?

Świąteczne przygotowania
„Fakty Autentyczne” to obowiązkowa porcja doniesień z rodzimej sceny gospodarczo-politycznej. Co święci się w Polsce na Wielkanoc? Na punkcie jakiego zwierzęcia ma obsesję poseł Cymański? Jaką nową nazwę dla Orlenu wymyślił sam prezes Obajtek?

„Kabaret na żywo. Nowy skŁad” - edycja 2, zobacz odcinek 4:

Kabaret na żywo. Nowy skŁad w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat