2023-03-23

Robert Janowski: Który Sting lepszy? Każde wykonanie inne

Wokalistka i juror muzycznego show wspomina swoją metamorfozę, gdy występował jako Sting w czwartym odcinku zwycięskiej dla niego piętnastej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W rozmowie z POLSAT.PL wraca pamięcią do pracy nad postacią znanego artysty i komentuje, jak z wcieleniem w oryginalną gwiazdę poradził sobie w 18. sezonie programu Piotr Stramowski.

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatgo.pl.

Konfrontacja z legendą
Robert Janowski sięga pamięcią do czasów, kiedy sam brał udział w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” jako uczestnik. - Po wylosowaniu Stinga, bardzo się obawiałem konfrontacji z moim idolem, niedoścignionym wzorem muzycznego myślenia i kunsztu artystycznego. Postanowiłem pracować, pracować, pracować ile się da - mówi juror show. - Ostatniego dnia prób zaczęło się pojawiać światełko w tunelu. Pojawiła się podobna barwa głosu. Pozostało mi jeszcze znalezienie charakterystycznych zachowań scenicznych i... na scenę. Obejrzałem wiele prywatnych wywiadów i koncertów Stinga, żeby „złapać” to coś - dodaje.

Wsparcie kolegi
Wspomina również, z kim zaprezentował singiel „Desert Rose”. - Wreszcie winda, ostatnie odliczanie i po raz pierwszy tak świadomie i w pełnej koncentracji wkroczyłem na scenę. Miałem jednocześnie świadomość, że będzie ze mną na scenie Michał Rudaś, który jako jedyny wokalista w Polsce jest w stanie zaśpiewać partię Cheba Mami - kontynuuje. Robert Janowski wygrał wtedy czwarty odcinek show. - Wyszło fajnie. Byłem po raz pierwszy zadowolony ze swojego występu. A dzisiaj? Czasem śpiewam na koncertach barwą Stinga. Jednak coś zostało - przyznaje. Nagrania z występu obejrzano na YouTube ponad milion razy!

Najwyższa nota
Piotr Stramowski wylosował Stinga w drugim odcinku osiemnastej edycji programu. Co mówi o tej metamorfozie Robert Janowski? - Był moim zdaniem znakomity. Jego zadanie było trudniejsze od mojego, bo wylosował „Roxanne”. Kultowy przebój, gdzie każdy doskonale zna i piosenkę i sposób, w jaki Sting ją śpiewa. Niezwykle zresztą trudną wokalnie - komentuje juror. Wykonanie podobało mu się tak bardzo, że postanowił solidnie nagrodzić uczestnika. - Piotr odnalazł się w tym znakomicie. Zaśpiewał swobodnie. Wszyscy mieliśmy wrażenie, że dobrze się w tym czuł. Bardzo mu gratuluję tego wykonania. Dostał ode mnie w pełni zasłużoną dziesiątkę - mówi.

Wyjątkowy artysta
- Każe wykonanie Stinga będzie inne, bo każdy z nas ma inną wrażliwość - zaznacza Robert Janowski. - W tym wszystkim jednak musimy znaleźć wspólne mianowniki i przedstawić postać jak najbliżej oryginału. Ocenę zawsze pozostawiamy widzom - dodaje.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 18, zobacz odcinek 2:

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat