2023-03-19

„Matka”: Tajemnica śledczego. Emeryt nie mówi wszystkiego

Agnieszka przyznaje się Kamilowi, że grzebie w starej sprawie, w której znalazła nieprawidłowości. Dzięki jego pomocy przepytuje policjanta prowadzącego kiedyś śledztwo w sprawie Marczaka. Emeryt twierdzi, że dowody i świadkowie wskazali jednoznacznie winnego, więc sprawa była „czysta”. Ale czy na pewno? „Matka” w poniedziałek o godz. 20:05 w Polsaie.

Oglądaj Matka online na polsatgo.pl.

Doświadczony glina
Agnieszka szukając tropów ponownie spotyka się ze swoim przyjacielem policjantem. Mówi mu, że pisze kolejny artykuł o Marczaku i jego układach. Jednak Kamil nie daje jej wiary. W końcu wyciąga z Agnieszki to, dlaczego ponownie zajmuje się sprawą skazanego. Jej zdaniem mężczyzna został wrobiony, a ona pomogła to przeprowadzić. Teraz chce naprawić tę krzywdę i znaleźć prawdziwego winnego.

„Za łatwo poszło”
Wilczek pomaga przyjaciółce dotrzeć do śledczego, który obecnie jest na emeryturze. Odszedł ze służby natychmiast po zamknięciu Marczaka.
- Piękny mecz na zakończenie kariery. Z pani udziałem - stwierdza mężczyzna z uśmiechem.
- Ja właśnie w tej sprawie przychodzę, dlatego że coś przestało mi się tam zgadzać - mówi delikatnie dziennikarka.
- A co tam się może nie zgadzać. Wszystko jest: sprawca, motyw dowody, odciski na narzędziu zbrodni, ślady DNA pod paznokciami denata i jeszcze świadek, którego sama nam pani dostarczyła - przekonuje ją rozmówca.
- Słyszy to pan? Coś za łatwo poszło - zwraca jego uwagę Agnieszka.
- Złapaliśmy szybko mordercę, bo jesteśmy sprawni i skuteczni - mówi gniewnie policjant. - Poza tym Marczak był najbardziej prawdopodobnym podejrzanym - dodaje.
- A byli jacyś inni podejrzani? - pyta zaskoczona Agnieszka.

O jakich postaciach tego dramatu policja milczała? Czy uda się dotrzeć do innych osób, które pomogą rozwikłać tę sprawę?

„Matka” - zobacz odcinek 4:

Matka w poniedziałek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat