2023-03-15

„Lulu” - odcinek 5: Podstępy w pracy i życiu uczuciowym

Lulu pracuje po nocach, bo w domu dzieje się za dużo. Zazdrosny mąż, przebiegły dziadek i wtrącający się do jej pracy Olga i Tadek przesiadują w jej mieszkaniu. Usiłując spełnić swoje marzenia o cukierniczym biznesie, kobieta dowiaduje się, że aby osiągnąć co się chce, czasem trzeba zagrać nie całkiem czysto. Czy przynosi to dobre efekty? „Lulu” w środę o godz. 20:05 i 20:35 w Polsacie.

Oglądaj Lulu online na polsatgo.pl.

Wyjątkowo wybredny klient
Zamówienie składa mężczyzna, który chciałby, aby jego miodownik był idealny. Zdesperowana Lulu zgadza się nawet, że zwróci dwukrotność zadatku, jeżeli nie uda jej się odtworzyć smaku i konsystencji, o jakie mu chodzi. Ponieważ okazuje się, że z tortem wiąże się dramatyczna historia, ambitna kobieta podejmuje wiele prób. W końcu jej się to udaje dzięki... Andrzejowi. To on przez przypadek wpada na to, jak zrobić ciasto, które wręcz wywołuje wzruszenie zlecającego. Dlaczego ten smak był aż tak ważny?

Podwórkowy romans
Dziadek próbuje zwrócić na siebie uwagę Elki. Jak dotąd częściej się kłócili, niż romansowali, bo jak zwierza się wnuczce pan Zygmunt, kobieta mu się podoba, ale jego zdaniem ma paskudny charakter. Jednak wychodząc z założenia, że sąsiadkę przyciągnąć może do niego zazdrość, organizuje na podwórku wieczorek, zapraszając między innymi konkurentkę córki. Efekt spotkania jest inny niż planował - dochodzi do rękoczynów.

Promocja szemranymi kanałami
Siostra chce pomóc Lucynie w promowaniu firmy. Kiedy zabiera do pracy jedno z odrzuconych przez klienta ciast, przez przypadek próbuje go znana influencerka. Kiedy okazuje się, że polecenie przez nią ciast Lulu kosztuje majątek, Olga z Tadeuszem wpadają na nie do końca legalny pomysł. Kiedy się sprawdza, księgowy wykazuje się wyjątkową stanowczością, co sprawia, że kobieta zaczyna dostrzegać zalety współwinnego. Co z konsekwencjami? Czy im się „upiecze”?

Zazdrosny mąż
Jacek, dowiedziawszy się od córki o istnieniu nowego adoratora żony, robi jej scenę zazdrości, sugerując, że to ona pierwsza dopuściła się zdrady. W dodatku niemal bije niewinnego klienta. Kiedy w końcu dowiaduje się, jak wygląda jego konkurent, zdaje sobie sprawę, że już się przelotnie poznali. Kto tym razem dostanie tortem, kiedy dojdzie do konfrontacji mężczyzn? I jaką decyzję, która znów zmieni życie Lulu, podejmie jej były?

„Lulu” - zobacz odcinek 5:

Lulu w środę o godz. 20:05 i 20:35 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat