2023-01-16

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Te wykonania podbiły internet!

Muzyczne hity prezentowane przez uczestników programu zdobywają popularność nie tylko wśród widzów Polsatu, ale też internautów. Wcielenia gwiazd ze wszystkich edycji można oglądać między innymi w serwisie YouTube. Wśród najpopularniejszych są zarówno utwory polskie, jak i zagraniczne. Sprawdź TOP 10 występów „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” z rekordową oglądalnością.

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatgo.pl.

Miejsce 10: Zosia Nowakowska jako LP
W drugim odcinku siódmej edycji wokalistka wcieliła się w Laurę Pergolizzi w jej przebojowym utworze „Lost On You”. Perfekcyjna metamorfoza zajęła 2. miejsce w odcinku i z 3,7 miliona wyświetleń zamyka pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych wykonań z programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w serwisie YouTube.

Miejsce 9: Czadoman jako Krzysztof Cugowski
Występy w finale programu zwykle są majstersztykami aktorstwa i śpiewu. W trzynastej edycji Paweł Dudek zmierzył się z jednym z najbardziej charakterystycznych męskich wokali. Śpiewając „Jest taki samotny dom” zapewnił sobie zwycięstwo, a jego występ obejrzano 3,8 miliona razy.

Miejsce 8: Kacper Kuszewski jako Maryla Rodowicz
Jedyny w zestawieniu występ, w którym uczestnik wciela się w artystę przeciwnej płci. Śpiewając utwór „Szparka sekretarka” ikony polskiej muzyki rozrywkowej, aktor podszedł do zadania profesjonalnie i z dystansem jak oryginalna wykonawczyni. Warto powrócić do tego nagrania, które ma 4,3 miliona odsłon.

Miejsce 7: Mateusz Ziółko jako Grzegorz Markowski
Wokalista brał udział w dziesiątej edycji programu. Aż trzykrotnie wygrywał odcinek i jednym z takich zwycięskich wykonań jest słynna piosenka zespołu Perfect „Nie płacz Ewka”. Ten pokaz umiejętności Mateusza Ziółko ma aż 4,5 miliona wyświetleń.

Miejsce 6: Natalia Szroeder jako Whithey Houston
Wokalistka zmierzyła się z legendarnym głosem i wyszła z tego pojedynku z tarczą. Śpiewając hit „I Have Nothing” wygrała piąty odcinek szóstej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” i wykonanie to przeszło do historii programu. Zebrało 4,7 miliona odtworzeń na Youtube.

Miejsce 5: Maria Tyszkiewicz jako Rihanna
Zwycięstwo w szóstej edycji programu piosenkarka wywalczyła sobie brawurowym wykonaniem piosenki „Diamonds”. Nagranie zdobyło popularność nie tylko w kraju, ale i za granicą, czego efektem jest 5,2 miliona odsłon klipu.

Miejsce 4: Jeremi Sikorski jako Ronnie Ferrari
Artysta wcielił się w polskiego piosenkarza i rapera w dwunastej edycji. Podobieństwo fizyczne i wokalne nie było zdaniem jurorów idealne, ale zapewne popularność obu wykonawców i samej piosenki „Ona by tak chciała” sprawiły, że nagranie obejrzało aż 6,3 miliona osób.

Miejsce 3: Maria Tyszkiewicz jako Doda
Królowa jest tylko jedna, ale nie w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Uczestniczka szóstej edycji pojawia się ponownie w zestawieniu, dzięki występowi w trzecim odcinku. Wykonała utwór „Dżaga” tak dobrze, że spodobało się to prawdziwej Dorocie Rabczewskiej. Mimo że występ nie był wysoko oceniony, to o jego popularności świadczy ponad 8,5 miliona wyświetleń. 

Miejsce 2: Filip Lato jako Czesław Niemen
Artystka był zwycięzcą dziewiątej edycji programu, ale to nie jego występ w finale dał mu rekordową oglądalność. Tydzień wcześniej widzowie zobaczyli go w roli Czesława Niemena w kultowym utworze „Dziwny jest ten świat”. Zadanie wykonał perfekcyjnie, a jego nagranie ma 9,2 miliona odsłon, a inne wideo z tym występem ma kolejne 3,7 miliona.

Miejsce 1: Mateusz Ziółko jako Zbigniew Wodecki
Wokalista pojawia się w tym zestawieniu dwa razy, w tym jako lider. W czwartym odcinku dziesiątej edycji Mateusz Ziółko zmierzył się z postacią wspaniałego artysty, który odszedł zaledwie rok wcześniej. Zaśpiewał ważną dla niego samego piosenkę „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. To wykonanie wzruszyło uczestników i widzów. Ma ponad 15 milionów wyświetleń.

Które wykonania z programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” lubicie najbardziej?