2023-01-01

Kosmiczny Sylwester! 4 miliony Polaków bawiło się z Polsatem!

Nowy Rok 2023 Polsat przywitał w kosmicznej scenerii. Scena Sylwestrowej Mocy Przebojów przypominała kosmiczny statek, roiło się od gwiazd, które łączyły się w zaskakujące konfiguracje - duety a nawet tercety. W Parku Śląskim w Chorzowie wystąpiło ponad dwudziestu topowych artystów. Gospodarzami wieczoru byli Paulina Sykut-Jeżyna, Marcelina Zawadzka, Agnieszka Kołodziejska, Krzysztof Ibisz i Adam Zdrójkowski.

Gdy wybiła północ...
Polsat porwał tłumy. Pod sceną bawiło się około 40 tysięcy osób. A przed telewizorami - miliony, co potwierdzają wstępne wyniki oglądalności opracowane przez Telewizję Polsat na podstawie nieoficjalnych danych Nielsen Media.
Sylwestrową Moc Przebojów w Polsacie oraz Polsat News i Polsat 2 o północy oglądało w swoich domach 4 miliony widzów. Koncert Polsatu uzyskał udziały 25,4% widzów w grupie komercyjnej 16-59, 22,4% w grupie 4+.

Trzy siostry i królowe
Imprezę rozpoczęła bryska ognistą „Sambą”, po czym sceną zawładnęły trzy królowe: Maryla Rodowicz, Doda i Cleo. Wykonały trzy utwory Maryli - „Sing Sing”, „Małgośka” i „Kolorowe jarmarki”. - To moje młodsze siostry - przedstawiła Maryla Dodę i Cleo. - Starsze! - poprawiły „siostry”. Kolejna królowa - Beata Kozidrak rozpaliła publiczność hitami „Co mi Panie dasz” i „Bliżej”.

Gwiazda zagraniczna
Michael Patrick Kelly, zagraniczna gwiazda Sylwestrowej Mocy Przebojów, karierę zaczynał w legendarnej grupie Kelly Family. Dziś z ogromnym sukcesem prowadzi karierę solową i ma miliony fanów na całym świecie. Specjalnie dla chorzowskiej publiczności i widzów Polsatu zaoferował swoje największe przeboje - „Beautifull Madness”, „Wonders” oraz „Throwback”.

Urodzinowy show z wróżbami
Dawid Kwiatkowski zaśpiewał „To takie proste”. Sylwester to szczególny dzień dla piosenkarza, który 1 stycznia obchodzi urodziny. Jako zodiakalny Koziorożec mógł wysłuchać swojego horoskopu postawionego przez Wróża Roberta, czyli kolejne przezabawne wcielenie mistrza kabaretu Roberta Górskiego. Humorystyczne przepowiednie dla wszystkich znaków zodiaku bawiły widzów przez całą noc.

Przebojowy kolor
Następnie na scenę wkroczył Michał Wiśniewski, który tym razem zdecydował się nie tylko na czerwone włosy, ale też na całą stylizację w tym kolorze. Wokalista miał na sobie spektakularną szatę przypominająca suknię. Razem z Anią Świątczak zaśpiewał mix największych przebojów Ich Troje.

Hity i sceniczne kreacje
Tę melodię zna każdy i nie mogło zabraknąć jej podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów. „Melodia ta” to hit roku 2022, a Doda, dla której było to drugie wyjście tego wieczoru, zaśpiewała swój wielki przebój w kolejnej stylizacji i fryzurze. Bynajmniej nie był to ostatni wizerunek, jaki tego wieczoru zaprezentowała. Zobaczyliśmy ją aż w czterech wcieleniach, między innymi w stroju inspirowanym postacią Wednesday z popularnego serialu.

Kosmiczne Karaoke
Ale to, co działo się na kosmicznej scenie, stanowiło tylko cześć szampańskiej zabawy, jaką Polsat przygotował dla swoich widzów. Tego wieczoru każdy mógł zaśpiewać piosenkę ulubionego wokalisty, zostać gwiazdą Sylwestrowej Mocy Przebojów i wygrać fantastyczne nagrody. W Kosmicznym Karaoke widzowie śpiewali piosenki Maryli Rodowicz, Cleo, Dody, zespołów Feel, Big Cyc i Lady Pank. Wykonania oceniali sami artyści.

Mnóstwo niespodzianek
Ralph Kaminski w krawacie z Elvisem Presleyem zaprosił wszystkich na „Bal u Rafała”. Publiczność dała się porwać! Enej zaskoczył brawurowym wykonaniem przeboju „Kolorowe sny” kultowego polskiego boysbandu Just 5. Ale spokojnie - w tę noc nikomu nie chciało się spać! Igor Herbut z zespołem LemON zachwycił swoją interpretacją „I Wanna Be Your Slave” grupy Måneskin. „Adrenalinę” w Parku Śląskim jeszcze bardziej podniósł widzom Michał Szczygieł.

Gwiazdy w gwiazdach
W kosmiczną estetykę koncertu doskonale wpisała się Cleo. W niesamowitym srebrnym kostiumie gwiazdy wykonała hit „Łowcy gwiazd”, które razem z nią mogli zaśpiewać widzowie w konkursie Kosmicznego Karaoke.

Moc przebojów
Publiczność szalała przy hitach Lady Pank, Grzegorza Hyżego, Macieja Maleńczuka, Big Cyc, LemON, bryskiej i Ani Dąbrowskiej. Feel zaprosił na scenę prowadzące - Paulinę Sykut-Jeżynę i Marcelinę Zawadzką. Dla tej drugiej był to pierwszy występ wokalny od lat. Wypadła świetnie!

Witamy Rok 2023!
Pierwszym utworem, który usłyszeliśmy w 2023 roku, był „Libiamo ne' lieti calici”, czyli „Pijmy na chwałę miłości” z „Traviaty” Giuseppe Verdiego, w wykonaniu duetu Małgorzata Walewska i Lukas Jakobski. I z tym radosnym przesłaniem weszliśmy w Nowy Rok. Sylwestrową Moc Przebojów zakończył utworem, „Vis-à-vis” Mateusz Ziółko. Dziękujemy, że byliście z nami!

Sylwestrowa Moc Przebojów 2022 - zobacz koncert:

Koncert można było obejrzeć na antenie Telewizji Polsat, Polsat 2 i Polsat News. Gospodarzem Sylwestrowej Mocy Przebojów było Województwo Śląskie. Współorganizatorami: Park Śląski, Stadion Śląski oraz Ars Cameralis. Partnerami wydarzenia były: Koleje Śląskie i Ekoenergia Silesia. Patroni medialni: Interia i Radio Zet.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat