2022-11-26

Mikołajkowy Blok Reklamowy: pytania o aktora, ile zebrano i jak to działa

6 grudnia to tradycyjnie dzień obdarowywania się prezentami i data jednej z popularnych akcji charytatywnych Polsatu. Internauci zadają wiele pytań o Mikołajkowy Blok Reklamowy, promujące go spoty i o to, na czym on polega. Sprawdzamy najpopularniejsze zapytania w wyszukiwarce Google i odpowiadamy na to, co najbardziej interesuje widzów.

Fundacja Polsat na Instagramie - @fundacjapolsat

Mikołajkowy Blok Reklamowy jak to działa
Akcja polega na tym, aby przed ekranami zebrała się jak największa grupa widzów podczas emitowanego w Polsacie specjalnego bloku reklam tuż przed głównym wydaniem „Wydarzeń”. Całkowity dochód ze spotów, obliczany na podstawie wyników oglądalności, jest przeznaczany na pomoc dzieciom, podopiecznym Fundacji Polsat. Co roku wspierają je w ten sposób miliony oglądających.

Mikołajkowy Blok Reklamowy data i godzina
Ponieważ pomysł jest nierozerwalnie związany z Mikołajkami, akcja ma miejsce zawsze 6 grudnia o godz. 18:45 na antenie Telewizji POLSAT. Pamiętajcie, aby być wtedy z nami!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Fundacja Polsat (@fundacjapolsat)

Mikołajkowy Blok Reklamowy ile zebrano
W akcji chodzi o szczytny cel. Widzowie nie muszą robić nic poza włączeniem telewizorów w określonym dniu i godzinie, a to daje wymierne wsparcie dzieciom chorym i potrzebującym pomocy. W trakcie dotychczasowych 18. edycji udało się zebrać ponad 23 miliony złotych!

Mikołajkowy Blok Reklamowy aktor
Akcję wpierają zawsze gwiazdy Polsatu znane z programów i seriali stacji. Najpoważniejsze zadanie ma jednak osoba grająca rolę Mikołaja w spocie zapowiadającym to wydarzenie. Od 2020 roku pod białą brodą kryje się Piotr Gąsowski, aktor i prezenter znany m.in. z programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. We wcześniejszych edycjach w Mikołaja wcielał się wybitny aktor Krzysztof Kowalewski.

  

Więcej informacji o działaniach Fundacji Polsat - www.fundacjapolsat.pl