2022-11-22

„Świat według Kiepskich”: Tak zmienili się bohaterowie. Foto!

Ferdek i jego rodzina z kultowego sitcomu Polsatu na wyjątkowych zdjęciach. W serialu, który bawił widzów przez 35 sezonów, obsada zmieniała się, rozszerzała, ale trzon pozostawał niezmienny. Przypomnijcie sobie, jak wyglądali główni bohaterowie, kiedy „Świat według Kiepskich” debiutował na antenie 16 marca 1999 roku oraz kiedy 16 listopada 2022 roku wyemitowano 588. odcinek.

Oglądaj Świat według Kiepskich online na polsatboxgo.pl.

Rodzina i znajomi
Jeden z najdłużej emitowanych polskich seriali opowiada perypetie rodziny Kiepskich, mieszkających we Wrocławiu przy ulicy Ćwiartki 3/4. Kamienicę zamieszkują też Marian Paździoch z żoną Heleną i Arnold Boczek. W trakcie blisko sześciuset odcinków widzowie poznali wiele innych barwnych i zaskakujących postaci, które stały się rozpoznawalne dla szerokiej publiczności. Jednak prym wiedli tytułowi bohaterowie. Zobaczcie, jak zmienili się od pierwszego do ostatniego sezonu produkcji, która stała się szczególną częścią historii stacji i jesienią 2022 roku doczekała się książki „Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu”.

Szczególna książka o wyjątkowym serialu. Co zdradzają autorzy?

Ferdynand Kiepski
Postać wykreowana przez Andrzeja Grabowskiego. Głowa rodziny bez stałej pracy i obowiązków, bo jak twierdzi „w Polsce nie ma pracy dla ludzi z jego wykształceniem”. Miłośnik telewizji i piwa Mocny Full. Domorosły filozof, autor złotych myśli i pomysłów na wzbogacenie się bez wysiłku i niekoniecznie legalnie.

Halina Kiepska z domu Kopeć
Żona Ferdynanda. Utrzymuje całą rodzinę, pracując w szpitalu jako salowa, a później jako pielęgniarka. Ma świętą cierpliwość do męża, którego kocha mimo wad. Surowo wychowuje dzieci. W tej roli Marzena Kipiel-Sztuka.

Waldek Kiepski
Niezbyt lotny, mówiący niegramatycznie, nieśmiały, nazywany przez ojca „Cycem”. Dzieli z nim zamiłowanie do próżniaczego życia. Interesuje się kulturystyką. W czasie wyjazdu zarobkowego do USA spotkał miłość swojego życia - Jolantę, z którą zamieszkał po ślubie. W postać tę brawurowo wcielał się Bartosz Żukowski.

Mariola Kiepska
Grana przez Barbarę Mularczyk-Potocką córka rodziny to karykatura typowej nastolatki: miewa humory, zwraca nadmiernie uwagę na urodę i modę, ugania się za chłopakami. Dorastając, poważnieje i liczy głównie na siebie. Jest inteligentniejsza i zaradniejsza od brata.

Babka Kiepska
Właściwie Rozalia Kopeć lub Małolepsza. Matka Halinki Kiepskiej. Schorowana, religijna kobieta. Z charakteru przebiegła, złośliwa i ze specyficznym poczuciem humoru. Na tle rodziny najbardziej rozsądna i poukładana. Toczy nieustanne boje z zięciem, który kradnie jej emeryturę. W jej rolę do 2005 roku wcielała się Krystyna Feldman.

Dziękujemy za oglądanie serialu Świat według Kiepskich w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat