2022-09-27

„Ninja Warrior Polska”: Na torze mundurowi, ale w finale...

Piąty odcinek szóstej edycji programu wyłonił kolejną czwórkę finalistów. Większość uczestników, która wystąpiła na torze z przeszkodami, związana była ze służbami mundurowymi. Czy specjaliści z tej dziedziny zachwycili doskonałym sprytem, energią i siłą? Jak zaprezentowali się goście specjalni „Ninja Warrior Polska”? Kto był najszybszy i zdobył Złoty Bilet na Power Tower?

Oglądaj Ninja Warrior Polska online na polsatgo.pl.

Za mundurem ninja sznurem!
Posterunkowa Karolina Gilon, strażak Jerzy Mielewski i żołnierz Łukasz „Juras” Jurkowski. W tych nietypowych strojach prowadzący przywitali się z widzami. - Są tu z nami uczestnicy, którzy naprawdę noszą takie mundury - mówiła prezenterka. - Przybyli tutaj spełniać swoje marzenia o tytule pierwszego polskiego ninja - dodał mistrz mieszanych sztuk walki. Sprawdźmy, jak poszło!

Tor eliminacyjny

Etap składał się z następujących przeszkód: Kroki łucznika, Wielkim wozem do liny, Na krawędzi, Podwójny łuk, Uwolnij drążek, Krzywa ściana.

Reprezentant świata pięściarstwa
Kewin Gibas jako pierwszy rozpoczął rywalizację o kwalifikację do finału. - Jaki uśmiechnięty! - zauważyła Karolina Gilon. 20-latek z Gilowic określany jest jako „nadzieja polskiego pięściarstwa”, ale na pewno nie został nadzieją programu „Ninja Warrior Polska”. - Krótka, szybka przygoda. Liczyliśmy na nieco więcej - skomentował występ Jerzy Mielewski. Życzymy sukcesów na ringu!
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Wielkim wozem do liny

Spełnione marzenie
David Jarosz miał duże oczekiwania, co do swojego występu w „Ninja Warrior Polska”. Funkcjonariusz służby więziennej wytrzymał nałożoną przez samego siebie presję i zdobył Krzywą ścianę. - Obiecałem moim dzieciom, że wejdę tutaj i nacisnę buzzer. Czuję się spełniony - powiedział 34-latek po wykonaniu zadania.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:09.00

Tor jednak nie do zhakowania
Monika Miller w serialu „Gliniarze” rozpracowuje przestępców zza komputera. - Zobaczymy, jak zhakujesz ten tor - żartowała Karolina Gilon, życząc gwieździe powodzenia. Aktorka poradziła sobie dobrze z pierwszą przeszkodą, ale to by było na tyle. Wpadła do basenu przy drugim zadaniu. - Był czad! Podobało mi się! - oceniła po wyjściu z wody.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Wielkim wozem do liny

Niewykorzystana szansa
Magdalena Sobesto to, jak określił Jerzy Mielewski, „szalenie żywiołowa dziewczyna, która lubi robić w zasadzie wszystko”. Funkcjonariuszka straży granicznej była bardzo skoncentrowana podczas biegu. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi, aby znalazła się w basenie. 29-latka może jednak mówić o świetnym występie. - To się oglądało - skomentował dziennikarz sportowy. - To była duża szansa - żałowała Karolina Gilon.
Przeszkoda eliminująca na torze: Podwójny łuk

Myślami w finale
Weteran programu po raz trzeci na torze. - Całe życie będę walczył dla mamy i babci - powiedział Michał Baryza przed startem. Naładowany pozytywną energią zawodnik był zdecydowanie jednym z faworytów tego odcinka. Bez większych trudności pokonał pierwszy etap rywalizacji. - Jestem przygotowany na linę w stu procentach - zapewniał myślący o finałowym odcinku uczestnik. Najpierw musiał jednak pokonać tor półfinałowy...
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 02:10.20

Rywal „Jurasa” z parkietu
Łukasz Jurkowski i Piotr Mróz brali razem udział w 12. edycji „Dancing with the Stars”. Aktor serialu „Gliniarze” sięgnął wtedy po Kryształową Kulę. Udowodnił więc, że potrafi tańczyć, a co jeśli chodzi o formę sportową? 34-latek nie był pewny, jak sobie poradzi z  drugą przeszkodą. Obawy stały się rzeczywistością. - Za szybko się puściłem, wracam za rok - powiedział na koniec.
Przeszkoda eliminująca na torze: Wielkim wozem do liny

Znakomity debiut w show
Damian Jastrzębski zadebiutował w programie „Ninja Warrior Polska” i od razu stał się sensacją! Żołnierz miał kilka momentów zawahania w trakcie biegu, ale ostatecznie wdrapał się na Krzywą ścianę przy pierwszej próbie. Wykręcił również przy tym całkiem niezły czas. W sam raz jak na pierwszy raz!
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 02:06.30

Tego uczestnika nie mogło zabraknąć
W piątym odcinku na torze pojawił się także jeden z najmłodszych i najbardziej utalentowanych uczestników show. - Dorośleje na naszych oczach - tymi słowami Jerzy Mielewski zapowiedział występ Jana Tatarowicza. Łukasz Jurkowski skomentował ten bieg słowem „wirtuozeria”. Tak właśnie było! Szybko i spektakularnie, co stanowiło przepustkę do walki na Power Tower.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:07.50

Dżinsy przyniosły szczęście
Paweł Murawski to uczestnik, którego wyzwał na pojedynek Jan Tatarowicz. Zawodnik zaskoczył nietypowym strojem, bowiem biegł w... dżinsach! To jednak nie przeszkodziło mu w pokonywaniu skomplikowanych przeszkód. - Ależ on jest przygotowany - zachwycał się Łukasz Jurkowski. Mężczyzna ukończył tor z czasem poniżej minuty.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 00:55.80

Power Tower

Dwójka najszybszych zawodników ścigała się o bezpośredni bilet do finału, a byli to Jan Tatarowicz i Paweł Murawski. Ostatecznie nagroda trafiła do drugiego z nich. Jego czas wynosił niespełna 30 sekund. Gratulacje!

Tor półfinałowy

Etap składał się z pięciu przeszkód: Dziurawy most, Bębniarz, Podwójny ruchomy drążek, Spirala ninja, Przeprawa przez komin.

Skupienie kluczem do sukcesu
- Jest dobrze, jest motywacja. Idę i robię swoje. Co ma być, to będzie - mówił David Jarosz przed biegiem półfinałowym. Taka taktyka była słuszna! Uczestnik pokonał w całości tor i dostał się na szczyt komina. - Ależ to była walka - zwrócił uwagę „Juras”. - Pokazał moc - dodał Jerzy Mielewski.
Czas toru półfinałowego (ukończony): 02:18.10
Kwalifikacja do finału!

Szczęśliwy finał biegu
Damian Jastrzębski walczył na torze sam ze sobą, ale był nieustępliwy w swoich staraniach. - Trzeba być wariatem, żeby to przejść - stwierdził Jerzy Mielewski, gdy zawodnik był na przeszkodzie o nazwie spirala ninja. Ostatecznie nie udało mu się jej pokonać. Spośród wszystkich mundurowych do finału ostatecznie awansował tylko on, ze względu na kontuzję Rafała Suligi.
Czas toru półfinałowego (nieukończony, Spirala ninja): 01:40.20
Kwalifikacja do finału!

W znakomitej formie
Jan Tatrowicz nie krył, że w tej edycji mierzył wysoko. - Moim celem w tej edycji jest dojście do Midoriyamy - zapowiadał przed drugim biegiem w odcinku. 22-letni student w świetnym stylu zrealizował swój plan. Uczestnik z powodzeniem jako ostatni zameldował się w finale. W nagrodę buziak od Karoliny Gilon!
Czas toru półfinałowego (ukończony): 01:30.30
Kwalifikacja do finału!

W kolejnym odcinku do obsadzenia ostatnie cztery miejsca w finale. Zapraszamy we wtorek o godz. 20:05 do Polsatu!

„Ninja Warrior Polska” - edycja 6, zobacz odcinek 5:

Ninja Warrior Polska we wtorek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska