2022-09-13

Jubileuszowa gala Polsat Boxing Promotions 24 września w Łodzi

Nieco ponad rok od pierwszej gali i niespełna miesiąc od poprzedniego wydarzenia spod znaku tej organizacji, czas na dziesiąty event Polsat Boxing Promotions. Podczas gali na dworcu kolejowym Łódź Fabryczna na ringu aż dziewięć pojedynków, w tym hitowe starcie o pas WBA InterContinental oraz o miano pretendenta do pojedynku o mistrzostwo świata federacji IBO! Fani pięściarstwa nieczęsto mogą oglądać w Polsce walki o tak dużym ciężarze gatunkowym i potencjale sportowym oraz medialnym. Wydarzenie sportowe swoim muzycznym występem uświetni legenda polskiego hip-hopu, TEDE.

Wyjątkowa arena zmagań
Gala bokserska na dworcu kolejowym to coś, czego jeszcze nie było. W sobotę 24 września we wnętrzach jednego z największych i najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie jubileuszowa gala grupy Polsat Boxing Promotions. Organizacja, która powstała nieco ponad rok temu, z impetem wkroczyła na pięściarską scenę w naszym kraju i konsekwentnie buduje swoją markę oraz rozwija kariery swoich wychowanków.

Nowy rywal Iglesiasa
W walce wieczoru gali PBP 10 przebojowy i niezwykle widowiskowo boksujący podopieczny Polsat Boxing Promotions - Osleys Iglesias. Kubańczyk w Łodzi miał walczyć o miano oficjalnego pretendenta do pojedynku o mistrzostwo świata. Z powodu kontuzji pierwotnie ogłoszonego rywala, Iglesias musi jednak nieco przesunąć w czasie swoje mocarstwowe plany. Dziesięciorundowe starcie z Argentyńczykiem Ezequielem Osvaldo Maderną to dla Iglesiasa doskonała okazja, aby zaprezentować swoje wybitne umiejętności na tle dużo bardziej doświadczonego rywala, który oprócz 36 walk zawodowych na koncie ma także występ na igrzyskach olimpijskich.

Występy utalentowanych pięściarzy
W karcie walk gali Polsat Boxing Promotions 10 jest łącznie dziewięć pojedynków, w tym trzy starcia w formule boksu olimpijskiego. Największym zainteresowaniem kibiców cieszy się walka wieczoru, ale pozostałe pojedynki także gwarantują wielkie emocji. Ich uczestnicy dali się już poznać z dobrej strony podczas wcześniejszych wydarzeń spod znaku PBP. Utalentowani Aleksander Bereżewski i Miłosz Grabowski pochodzą z pobliskich miejscowości i dlatego występ w Łodzi traktują niemal jak domowy. Pierwszy z nich, numer 5 polskiej wagi półśredniej, imponuje sześcioma nokautami we wszystkich sześciu swoich dotychczasowych pojedynkach. Taki wynik dwudziestoczterolatka wywalczony w większości w starciach z bardziej doświadczonymi rywalami robi wrażenie na Przemysławie Salecie. - Mimo młodego wieku Bereżewski imponuje stylem i dojrzałością oraz konsekwentnym wykorzystywaniem szans otrzymanych od promotorów. Zdaniem Salety dla Polsat Boxing Promotions nie było innej drogi, jak długofalowe budowanie nowych gwiazd polskiego boksu. Ekspert i komentator pięściarski podkreśla, że Polsat Boxing Promotions daje zawodnikom regularność walk i całe zaplecze, a to jest bezcenne dla mało znanych pięściarzy. Młodzi chłopcy dostają komfort trenowania w najlepszych warunkach, opiekę lekarzy i dietetyków, czy – jak ostatnio - możliwość wyjazdu na sparingi do Anglii, gdzie boks przeżywa aktualnie swoja drugą młodość. Jednocześnie nie ma sztucznego nabijania rekordów i medialnego pompowania baloników. Oczywiście zdarzają się potknięcia, ale sami zawodnicy nie mają ciśnienia, by utrzymać zero w rekordzie, bo wiedzą, że promotorzy na nich stawiają długofalowo i dadzą im kolejne szanse. Przemysław Saleta docenia także potencjał wspomnianego Miłosza Grabowskiego. Niepokonany pięściarz z Kalisza w sobotę stoczy swój pierwszy pojedynek na dystansie sześciu rund, co zdaniem Salety idealnie wpisuje się w jego rozwój. Ostatnia walka Grabowskiego była dużo bardziej poukładana niż poprzednie. Jego boks był bardziej uporządkowany, można powiedzieć metodyczny. Brak chaosu w ringowych poczynaniach od razu zaowocował nokautem – zauważa były mistrz Europy. Rywal Grabowskiego to doskonale znany kibicom Damian Mielewczyk (12 zwycięstw, 7 porażek, 0 remisów), który ringowego doświadczenia ma więcej niż wszyscy czterej dotychczasowi przeciwnicy Grabowskiego razem wzięci! Dla 22-letniego podopiecznego grupy Polsat Boxing Promotions to ponadto pierwsza sześciorundowa walka w karierze. Przed Grabowskim zatem prawdziwy skok na głęboką wodę i kolejny egzamin w jego pięściarskim życiu.

Kto jeszcze na ringu w Łodzi?
Na gali zaplanowane walki mają także inni podopieczni grupy Polsat Boxing Promotions: Gracjan Królikowski, Niko Zdunowski oraz Max Suske. Ten ostatni to młody mańkut z Niemiec, który niedawno pokonał Remigiusza Runowskiego. Suske to zdaniem Przemysława Salety „marzenie promotora, zawodnik o dobrych warunkach fizycznych, mocno bijący, który na dodatek ma charyzmę i potrafi się wypowiedzieć zarówno ciosami, jak i słowami”. Emocjonująco zapowiada się pojedynek Maxa Suske z także niepokonanym, leworęcznym Petro Frolovem, pochodzącym z ukraińskiej Odessy. Pięściarski wieczór 24 września otworzą trzy starcia w formule boksu olimpijskiego z udziałem Jakuba Maścianicy (kategoria do 80 kg), Olafa Szcześniaka (kategoria do 75 kg) i Mike’a Drużgi (kategoria do 60 kg).

Muzyka i S.P.O.R.T.

Podczas gali Polsat Boxing Promotions 10 także muzyczne show w wykonaniu legendy polskiego hip-hopu. TEDE ma na koncie 18 albumów studyjnych oraz wiele innych wydawnictw. Od czasu debiutu solowym krążkiem „S.P.O.R.T.” za swoje muzyczne dokonania otrzymał wiele nagród i nominacji, a jego płyty wielokrotnie uzyskiwały status złotych oraz platynowych.

Gdzie oglądać galę Polsat Boxing Promotions 10?
Wydarzenie zaplanowane na 24 września w Łodzi, z racji poziomu sportowego oraz statusu wydarzenia jubileuszowego, to gwarancja ogromnych emocji. Organizatorzy przygotowali wyjątkową oprawę oraz najwyższy poziom produkcji, będący znakiem rozpoznawczym Polsat Boxing Promotions. Transmisja gali Polsat Boxing Promotions 10 od godz. 18:30 w Polsat Sport Fight, a od godz. 20:00 w Polsat Sport i naziemnej telewizji cyfrowej Super Polsat.

Karta walk gali Polsat Boxing Promotions 10:
Walki zawodowe
Osleys Iglesias vs Ezeguiel Osvaldo Maderna - 12 rund, umowny limit wagowy (78 kg)
Aleksander Bereżewski vs Jose Angel Rosales Romero - 6 rund, waga półśrednia (66,66 kg + 1 kg)
Max Suske vs Petro Frolov - 6 rund, umowny limit wagowy (74 kg)
Miłosz Grabowski vs Damian Mielewczyk - 6 rund, waga super średnia (76,2 kg + 1 kg)
Niko Zdunowski vs Oskar Gajcowski - 4 rundy, waga półśrednia (66,7 kg + 1 kg)
Gracjan Królikowski vs Maciej Brzozowski - 4 rundy, waga półśrednia (66,7 kg + 1 kg)

Walki olimpijskie
Mike Drużga vs Elvir Karimov - 3 rundy x 3 minuty, kategoria wagowa do 60 kg
Olaf Szcześniak vs Nazar Romaniuk - 3 rundy x 3 minuty, kategoria wagowa do 75 kg
Jakub Maścianica vs Hubert Piątkowski - 3 rundy x 3 minuty, kategoria wagowa do 80 kg

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat