2022-09-04

Premiery i nagrody, czyli Letnia Klinika Skeczów Męczących

Wakacyjna odsłona popularnego show w znakomitym towarzystwie. Na scenie kieleckiego Amfiteatru Kadzielnia wystąpili: Kabaret Nowaki, Kabaret K2, Monika Dryl, Magdalena Perlińska, Kajetan Wolniewicz, Krzysztof Wieszczek, Szymon Łątkowski oraz gospodarze, Kabaret Skeczów Męczących. Muzyczną oprawę zapewnił zespół The Jobers. Czym bawiła widzów Letnia Klinika Skeczów Męczących? Zobacz wideo!

Początek z „grubej rury”
- Po to się żyje! Po rocznej przerwie witamy państwa serdecznie - tymi słowami rozpoczęli wieczór Marcin Szczurkiewicz i Karol Golonka, aby przejść do nagród „Złotego Klinika”. I od razu wręczone zostało główne wyróżnienie za temat roku. Przypadło ono... inflacji. Przy okazji publiczność i widzowie poznali nagrodę w kategorii Najlepsze wyjście.

Po co ta maskarada?
Kabaret Skeczów Męczących i telewizyjna premiera jednej z ich scenek. „Na sucho” można ćwiczyć rozmaite sytuacje, ale żeby taką? Tadeusz i Adam mieli wszystko pozałatwiać na pogrzeb kolegi, aż pojawił się... sam Andrzej - przyszły nieboszczyk - aby przywołać ich do porządku. Jak w takim nietypowym tercecie przebiegła „Próba stypy” i czemu miała służyć?

Rap o współczesnej Polsce
Po kolejnej porcji nagród czas na wizytę u stylisty fryzur, któremu „Inflacja” daje się we znaki. Tymczasem w salonie pojawili się prezes Narodowego Banku Polskiego, który miał nietypowe życzenie. Chciał zapuścić brodę, aby ludzie nie poznawali go na ulicy. Kolejnym klientem był słynny raper młodego pokolenia. Rozpoczęła się bitwa na rymy... A to nie był koniec wizyt w salonie.

Wyleczyć chorujący kraj
Kabaret K2 w najpiękniejszym miejscu na ziemi. Przynajmniej tak zachęcał dziadek swoją wnuczkę Baśkę Polak do pójścia w przychodni, w której spotkali także Darusia. „Klinika naprawy kraju” tego dnia była otwarta, ale tylko na wizyty prywatne. A jakie objawy miał senior? - Polska mnie boli i trzeba ją wyleczyć - przyznał ze smutkiem. W oczekiwaniu na lekarza trójka oczekujących starała się postawić diagnozę.

Maski opadły
A na finał wieczoru wielka kooperacja. Na scenie Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Kabaret K2, Szymon Łątkowski oraz aktorscy goście: Monika Dryl, Magdalena Perlińska i Krzysztof Wieszczek. „Wesele” Allana i Marysi było wielkim wydarzeniem dla obu rodzin. Jednak kilka godzin i wypitych butelek później wieść o braku spadku skutecznie popsuła atmosferę. W takich chwilach maski spadają. Czego o sobie dowiedzieli się uczestnicy imprezy w ubojni? Czy doszło do towarzyskiej „rzezi”?

Fot. Sylwia Godowska

Letnia Klinika Skeczów Męczących - zobacz:

Dziękujemy za wspólną zabawę! A od 11 września zapraszamy do Polsatu na drugi sezon programu Kabaret na żywo. Młodzi i Moralni.