2022-08-11

Polsat i Plus zostali partnerami tytularnymi hali w Gdyni

Polsat i Plus - dwie najważniejsze marki Grupy Polsat Plus w nazwie hali w Gdyni. Dzięki umowie zawartej pomiędzy Grupą Polsat Plus i miastem Gdynia, wielofukcyjny obiekt, w którym co roku odbywa się ponad 100 wydarzeń sportowych, kulturalnych i rozrywkowych, nazywa się teraz Polsat Plus Arena Gdynia.

Gdynia miastem szczęśliwych mieszkańców
- Cieszymy się, że możemy współpracować z Gdynią i Prezydentem Wojciechem Szczurkiem, który jest ojcem jej sukcesu. Gdynia to fantastyczne miasto. W najnowszym rankingu została uznana za miasto o najwyższym poziomie szczęścia mieszkańców. Jesteśmy pod niesamowitym wrażeniem tego, jak Gdynia rozwija się i jakim jest doskonałym miejscem zarówno do pracy, jak i życia. I to nas łączy: my też jako Grupa Polsat Plus zapewniamy usługi, które mają na co dzień ułatwiać życie, czynić je prostszym i przyjemniejszym, czyli po prostu szczęśliwszym - mówi Zygmunt Solorz, założyciel i właściciel Grupy Polsat Plus.

Polsat Plus Arena Gdynia wizytówką miasta
- Gdynia Arena jest jedną z wizytówek naszego miasta. Dlatego ogromnie cieszy nas fakt, iż to właśnie Grupa Polsat Plus, tak renomowany i bogaty w doświadczenie podmiot, będzie naszym partnerem w tym projekcie. Z Grupą Polsat Plus współpracowaliśmy w przeszłości przy wielu spektakularnych projektach i zawsze ta współpraca była na bardzo wysokim poziomie. Mecenat tytularny nad obiektem stanowi więc kolejny, owocny etap w naszych relacjach - mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. - Jestem przekonany, że nowa nazwa hali Polsat Plus Arena Gdynia bardzo szybko stanie się rozpoznawalną marką zarówno wśród mieszkańców Gdyni, jak i pozostałych osób, które będą chciały skorzystać z oferty imprez organizowanych w obiekcie - dodaje.

Jeszcze więcej znakomitych imprez
Umowa pomiędzy Gdynią i Grupą Polsat Plus zostanie zawarta na cztery lata. W ramach umowy w każdym roku Grupa Polsat Plus będzie mogła zorganizować wiele znaczących wydarzeń. Całkowita wartość umowy za ten okres to 9 mln 840 tys. zł brutto.

Wspólna strategia
- Polsat Plus Arena Gdynia jest halą wielofunkcyjną, w której można organizować zarówno imprezy sportowe, jak i koncerty, wystawy czy inne wydarzenia. Na pewno będziemy chcieli wykorzystać potencjał hali, mamy już kilka pomysłów, w tym między innymi dla młodych ludzi. Chcielibyśmy, aby działo się w niej jak najwięcej. To jest piękny obiekt, umiejscowiony na terenach zielonych, w kompleksie sportowym. Rozrywka, sport, muzyka i dbanie o czyste powietrze: to wszystko jest spójne z tym, co robimy jako Grupa Polsat Plus i w Stowarzyszeniu Program Czysta Polska - mówi Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Ponad 100 wydarzeń rocznie
W hali obok imprez sportowych odbywa się rokrocznie około 100 wydarzeń, których organizatorzy zgodnie chwalą komfort wnętrz, znakomitą akustykę i wysokiej jakości system nagłośnieniowy. Na arenie mieszczą się boiska turniejowe do koszykówki, piłki ręcznej i siatkówki. Obiekt jest wykorzystywany nie tylko na potrzeby zawodów sportowych, ale także innych imprez, takich jak koncerty, widowiska, wystawy i targi. W hali zastosowano wiele rozwiązań ograniczających zużycie energii. Budynek i otaczający go teren są w całości dostępne dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat