2022-08-04

Superpuchar Europy UEFA na żywo 10 sierpnia w Polsacie

0

Real Madryt kontra Eintracht Frankfurt w walce o prestiżowe trofeum na Stadionie Olimpijskim w Helsinkach. Hiszpański klub to zwycięzca Ligi Mistrzów, z kolei dla niemieckiej drużyny przepustką do udziału w tym spotkaniu był pierwszy w historii triumf w Lidze Europy. Który zespół jest faworytem? Mecz o Superpuchar Europy UEFA na żywo w środę 10 sierpnia od godz. 20:50 w Polsacie.

Po pierwsze z sześciu tytułów
Od czasu powrotu do klubu Carlo Ancelottiego, Real zdobył trzy z czterech możliwych trofeów - mistrzostwo Hiszpanii, Superpuchar Hiszpanii, a także Ligę Mistrzów. Dla klubu był to czternasty triumf w meczu o Puchar Europy. Włoski szkoleniowiec nie kryje, że liczy na kolejny sezon usłany sukcesami. - Do zdobycia jest sześć trofeów - podkreśla. - Eintracht zaczął sezon wcześniej niż my, ale naszym celem jest zwycięstwo. Jesteśmy gotowi, zespół jest już w świetnej formie - dodaje szkoleniowiec, którego zawodnicy do tej pory szlifowali formę w meczach towarzyskich.

Niecierpliwe oczekiwanie
Rozbudzone ambicje ma także trener rywali w meczu o Superpuchar Europy. - Szansa na zdobycie drugiego europejskiego pucharu to wystarczająca zachęta. Wszyscy czekamy z niecierpliwością na ten mecz - mówi Oliver Glasner. Szkoleniowiec wrócił także pamięcią do 1960 roku, kiedy Eintracht przegrał z Realem w finale Pucharu Europy Mistrzów Krajowych (wcześniejsza nazwa Ligi Mistrzów). To była jedna szansa „Orłów” na zdobycie najcenniejszego klubowego trofeum.

Nowicjusze w walce o trofeum
Real ma na koncie cztery Superpuchary Europy (2002, 2014, 2016, 2017). Ostatni raz rywalizował o trofeum w 2018 roku, ale musiał uznać wyższość Atlético Madryt. Dla Eintrachtu to pierwszy mecz o to trofeum. Klub z Frankfurtu ma jeszcze w dorobku Puchar UEFA wywalczony w 1980 roku i Puchar Intertoto z 1967 roku.

Z polskimi sędziami
Na sędziego meczu o Superpuchar Europy UEFA wyznaczony został Anglik Michael Oliver. W roli jego asystentów Stuart Burt i Simon Bennett, z kolei sędzią VAR został Polak Tomasz Kwiatkowski, a jego asystentami Bartosz Frankowski oraz Portugalczyk Tiago Bruno Lopes Martins.

  

Mecz o Superpuchar Europy UEFA na żywo w środę 10 sierpnia od godz. 20:50 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat

Komentarze