2022-05-29

„Państwo w Państwie” - prowadzący, redakcja, dziennikarze

„Państwo w Państwie” to popularny program interwencyjny, który piętnuje przypadki nadużywania prawa, korupcji i nepotyzmu. Zajmuje się konfliktami zarówno w relacjach państwa z przedsiębiorstwami jak i zwykłymi obywatelami. Ekipa prowadząca reaguje na zgłoszone problemy i obnaża absurdy prawne, pomagając osobom, których one dotyczą. Poznaj dziennikarzy i specjalistów, dzięki którym takie interwencje są możliwe.

„Państwo w Państwie” - prowadzący
Program prowadzi Przemysław Talkowski. Z wykształcenia prawnik, z powołania dziennikarz interwencyjny. Przyznaje, że za bardzo lubi ludzi, żeby zostać zawodowym prawnikiem. „Nie dałbym rady być dobrym dziennikarzem i prawnikiem jednocześnie” - mówi w rozmowie z POLSAT.PL

„Państwo w Państwie” - dziennikarze i reporterzy
W zespole programu „Państwo w Państwie” pracują również odpowiedzialni za konkretne sprawy dziennikarze, dokumentaliści i reporterzy. Są to m.in. Agnieszka Zalewska, Karolina Rogala, Przemysław Siuda, a także Bahidża Baaj, Łukasz Sikorski, Paweł Kowalewicz i Mateusz Lis.

„Państwo w Państwie” - redakcja
Format powstał jesienią 2011 roku. Jego autorem jest Bogusław Chrabota, a producentką programu Dorota Gawryluk. Kierownikiem produkcji jest Bartłomiej Włosiński, reżyserem Grzegorz Gościniak. Szefem redakcji programu jest Michał Troiński. Funkcję wydawców pełnią Anna Oblicka i Beata Świerzewska.
Redakcja programu „Państwo w Państwie” była wielokrotnie nagradzana, m.in. wyróżnieniem honorowym Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego, główną nagrodą XIV edycji Konkursu im. Władysława Grabskiego, „Złotą Wagą” Naczelnej Rady Adwokackiej, nagrodą „Wolności słowa” oraz Grand Press 2012 w kategorii Publicystyka.

„Państwo w Państwie” - kiedy?
Program jest emitowany na żywo na antenie Telewizji POLSAT i Polsat News w niedzielę o godz. 19:30. Jest również dostępny na polsatgo.pl.