2022-05-27

Liga Mistrzów UEFA: Wielki finał w Polsat Box Go w jakości 4K

W sobotę 28 maja dwie najlepsze klubowe drużyny Starego Kontynentu w finałowym spotkaniu na Stade de France w Saint-Denis pod Paryżem. W Polsat Box Go mecz Liverpool-Real Madryt można oglądać na wielu urządzeniach, w tym w jakości 4K na platformach Android TV, Apple TV i wybranych Smart TV. Początek transmisji od godz. 20:50, a od 18:00 studio na antenie Polsat Sport Premium 1.

Trudna droga do finału
W finale Ligi Mistrzów UEFA 2022 Liverpool mierzy się z Realem Madryt. Obie drużyny spotkały się już dwukrotnie w finałowej walce o najważniejsze klubowe trofeum w Europie - w 1981 roku w Paryżu oraz w 2018 roku w Kijowie. We Francji lepsi byli Anglicy, natomiast w Kijowie triumfowali Hiszpanie. Tegoroczny finał miał się odbyć w Sankt Petersburgu na Stadionie Kriestowskim, ale z powodu agresji Rosji na Ukrainę został przeniesiony do Paryża. Królewscy pod wodzą Carlo Ancelottiego w drodze do finału wyeliminowali między innymi. Paris Saint-Germain, Chelsea Londyn i Manchester City. Zawodnicy Juergena Kloppa musieli pokonać w fazie pucharowej Inter Mediolan, Benfikę Lizbona i Villarreal. Zwycięzca rozgrywek zdobędzie prawo do gry ze zwycięzcą Ligi Europy UEFA 2021/2022 o Superpuchar UEFA 2022 oraz zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Komentatorzy i eksperci
Na antenie Polsat Sport Premium 1 od godz. 18:00 studio Ligi Mistrzów UEFA. W roli prowadzącego Przemysław Iwańczyk, a wśród zaproszonych gości Jerzy Engel, Dariusz Dziekanowski, Piotr Urban, Roman Kołtoń. Za komentarz odpowiedzialni są Bożydar Iwanow i Andrzej Niedzielan.

Liga Mistrzów w jakości 4K
Użytkownicy Polsat Box Go mogą obejrzeć finał na telewizorach, komputerach, smartfonach czy tabletach w ramach pakietu Polsat Box Go Sport. Spotkanie dostępne także w jakości 4K. Serwis zapewnia funkcje Chromecast i AirPlay umożliwiające przesyłanie obrazu z telefonu lub tabletu np. na ekran TV.

Dla pokoju na świecie
Oficjalna piłka przygotowana na finał Ligi Mistrzów UEFA przez markę Adidas niesie światu przesłanie pokoju - został na niej umieszczony napis „pokój” w języku angielskim oraz zapisany cyrylicą. Po meczu piłka trafi na aukcję prowadzoną z UNHCR, agencją ONZ ds. uchodźców, a całość uzyskanych środków zostanie przekazana na wsparcie uchodźców zmuszonych opuścić swoje ojczyzny z powodu konfliktów zbrojnych.

Pakiet Polsat Box Go Sport - najlepsze sportowe emocje
Pakiet Polsat Box Go Sport otwiera dostęp do najważniejszych stacji i wydarzeń sportowych. Oprócz kanałów Polsat Sport Premium z Ligą Mistrzów UEFA są to: stacje z rodziny Polsat Sport (PlusLiga, Energa Basket Liga, gale UFC i in.), Eleven Sports (włoska Serie A TIM, hiszpańska LaLiga Santander, francuska Ligue 1 Uber Eats, belgijska Jupiler Pro League, Formula 1), CANAL+ SPORT3 i 4 (PKO BP Ekstraklasa), Eurosport 1 i 2 (tenisowy Wielki Szlem, wyścigi kolarskie) i wiele innych. W pakiecie także wszystkie mecze Fortuna 1 Ligi na żywo. Polsat Box Go Sport jest obecnie dostępny w promocyjnej cenie 40 zł/30 dni.

Finał Ligi Mistrzów UEFA 2021/2022 transmitowany na kanale Polsat Sport Premium 1 mogą oglądać również abonenci telewizji satelitarnej, kablowej IPTV i internetowej platformy Polsat Box.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat