2022-02-03

Wydarzenia 24: Bardzo dobry start nowej stacji informacyjnej

Najmłodsza stacja informacyjna Telewizji POLSAT, świetnymi wynikami podsumowała pierwsze miesiące nadawania. Codziennie 1,5 mln widzów pozyskuje informacje z serwisów informacyjnych Wydarzeń24, najnowszej spośród dostępnych na polskim rynku stacji newsowych.

Wydarzenia 24 potrzebne na rynku telewizji
- Wyniki pokazują, że polski rynek telewizyjny potrzebował takiej stacji jak Wydarzenia 24. Kanał zdobył swoją grupę widzów i cały czas ją powiększa - mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki w Telewizji POLSAT.

Zespół młodych, utalentowanych dziennikarzy
Wydarzenia 24 prezentują najważniejsze informacje z kraju i ze świata, newsy sportowe, wieści z internetu i mediów społecznościowych. Silnym atutem jest zespół młodych, fantastycznych dziennikarzy - prowadzącymi są między innymi Aleksandra Janiec, Wioletta Wramba, Karolina Soczewka, Agata Wojtkowiak, Ewa Gajewska, Bartosz Cebeńko czy Łukasz Dubaniewicz. Cały zespół redakcyjny to ponad pięćdziesiąt osób.

Pochwały od przełożonej
- Sukces Wydarzeń 24 to zasługa przede wszystkim świetnego zespołu młodych, ambitnych i profesjonalnych dziennikarzy. Mieszanka młodości z doświadczeniem ludzi z Polsat News pozwoliła nam w rekordowo krótkim czasie stworzyć nowy kanał informacyjny, który cały czas zyskuje nowych widzów. Wydarzenia 24 doskonale wpisują się w całość naszych działań w obszarze informacji, na który składają się kanały Polsat News i Wydarzenia 24, portale Interia.pl i Polsatnews.pl oraz Wydarzenia nadawane na głównej antenie Polsatu - mówi Dorota Gawryluk.

Informacje z nowoczesnego studia
Kanał Wydarzenia 24 jest realizowany w nowoczesnym studio, w którym wdrożono rozwiązanie w pełni zautomatyzowanej reżyserki. To pierwsze tego typu wdrożenie przeprowadzone w Polsce. Jest ono standardem w stacjach telewizyjnych na całym świecie i odpowiada aktualnym trendom w branży. - Wprowadzenie automatyzacji pozwoliło na uproszczenie obsługi systemów i zwiększenie elastyczności zespołów realizujących programy w studio. Dzięki wdrożeniu w pomieszczeniu reżyserski w jednym momencie przebywa znacznie mniej osób. A to oznacza, że możliwe jest zachowanie bezpiecznego dystansu, co jest niezwykle ważne w aktualnie panujących warunkach pandemii koronawirusa - mówi Marcin Zdanowicz, Dyrektor Pionu Realizacji w Telewizji POLSAT.