2021-12-28

Filmy w Nowy Rok 2022 w Polsacie. Zobacz program!

1 i 2 stycznia na antenie stacji dla całej rodziny. Pełen przygód, śmiechu i emocji! Głośne kinowe przeboje, jak „World War Z”, „Sekretne okno” i „X-Men” oraz znakomite produkcje dla dzieci, a także kino familijne: „Opowieści na dobranoc”, „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”, „Noc w muzeum”, „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości”, „Dobra wróżka 2”, „Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa” czy „Alicja po drugiej stronie lustra”. Do tego niezawodny „Kevin sam w Nowym Jorku”. W pierwszy weekend 2022 roku w Polsacie jest w czym wybierać.

NOWY ROK, 1 stycznia 2022 r.

Opowieści na dobranoc - godz. 7:50
W 1974 roku Marty Bronson buduje Sunny Vista Motel w Los Angeles, w Kaliforii, pragnąc zapewnić swojemu synowi Skeeterowi i swojej córce Wendy miejsce do życia i pracy. Ale nie radzi sobie w interesach i wkrótce bankrutuje. Obecnie Skeeter Bronson (Sandler) pracuje w tym hotelu jako konserwator. Wie wszystko o tym miejscu, bo hotel był w przeszłości w posiadaniu jego rodziny. Nikt jednak nie traktuje go poważnie. A na domiar złego, obiecane mu stanowisko dyrektora obejmuje jego rywal, Kendall (Guy Pearce). Gdy wydaje się, że nie może być już gorzej, pod nieobecność swojej siostry Wendy (Courteney Cox) sfrustrowany Skeeter ma zaopiekować się dwójką jej kilkuletnich dzieci - na zmianę z przemiłą Jill (Keri Russell). Nie będzie łatwo, bo nigdy wcześniej nie zajmował się maluchami, nie może się też wyręczyć... telewizją. Zdesperowany zaczyna więc opowiadać dzieciom na dobranoc niezwykłe historie, które sam wymyśla - z czasów średniowiecza i starożytności czy Dzikiego Zachodu, obsadzając w różnych rolach, przewrotnie, ludzi ze swojego otoczenia. Ulubiona świnka morska rodzeństwa, wabiąca się Wyłupek, też otrzymuje rolę w tych wieczornych seansach fantazjowania. Wkrótce okazuje się, że opowieści Skeetera w tajemniczy sposób przenikają do jego życia, a jego siostrzeńcom otwierają drzwi do nieograniczonej wyobraźni. Dzieciaki z entuzjazmem dokładają do jego niesamowitych historii swoje szalone pomysły. I tak oto opowieści na dobranoc stają się rzeczywistością, wywracając do góry nogami dosłownie wszystko!

Piorun - godz. 9:55
Piorun jest gwiazdą Hollywood - psim aktorem, który wciela się w postać superbohatera. Kiedy przypadkowo trafia do Nowego Jorku i rozpoczyna podróż przez cały kraj, wierzy, że rzeczywiście posiada magiczne moce - tak jak grana przez niego postać. Dzięki tej niezwykłej przygodzie i pomocy dwójki wiernych przyjaciół - bezdomnej kotki i uzależnionego od telewizji chomika, Piorun odkryje, że aby być prawdziwym bohaterem, nie potrzeba cudownych mocy ani magii.

Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski - godz. 12:00
Dalsze losy Smerfetki, która wraz z trzema niebieskimi druhami, w sekrecie przed Papą Smerfem, wyrusza w pełną przygód podróż, aby dowiedzieć się, czemu jest jedyną dziewczyną w wiosce. Kierując się tajemniczą mapą, ona i jej trzej przyjaciele - Ważniak, Osiłek i Ciamajda - trafiają do Zakazanego Lasu. W tym mieniącym się barwami miejscu żyją magiczne stworzenia i panuje bajkowy klimat. W ślad za Smerfami podąża ich odwieczny wróg Gargamel wraz ze swoim podstępnym kotem Klakierem. Po wielu na przemian dramatycznych i komicznych wydarzeniach wyprawa dociera do tajemniczej, zaginionej wioski, gdzie zostanie objawiona największa tajemnica w historii Smerfów…

Noc w muzeum - godz. 13:55
Larry Daley (Ben Stiller), pechowy marzyciel, którego niestworzone idee nigdy nie zaprocentowały w rzeczywistości, na gwałt potrzebuje zajęcia. Przyjmuje więc posadę ochroniarza w Muzeum Historii Naturalnej. Już pierwszej nocy przekonuje się, że nie jest to zwykłe miejsce pracy. Kiedy bowiem zapada zmrok - muzeum ożywa. Dosłownie. Nowy ochroniarz staje więc twarzą w twarz z krwiożerczym szkieletem T-Rexa, armią maleńkich rzymskich żołnierzyków, kowbojami czy złośliwymi małpami. Co z tego wyniknie?

Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości - godz. 16:20
Kolejna odsłona przygód najsłynniejszych wojowników na świecie: Asterixa i Obelixa. 50 rok przed naszą erą. Cezar (Fabrice Luchini) jest żądny kolejnych podbojów. Pod jego dowództwem niezwyciężone legiony mają zaatakować leżącą na skraju świata wyspę znaną jako Brytania. Po drodze odnoszą zwycięstwo za zwycięstwem. Do czasu, kiedy trafiają na małą wioskę, która stawia im opór. Gdy obrona wyspiarzy zaczyna słabnąć, Kordelia, królowa Brytów (Catherine Deneuve), wysyła swego najbardziej zaufanego wojownika, Jolitoraxa (Guillaume Gallienne), po pomoc do Galii, gdzie znajduje się wioska znana z nieustępliwego oporu wobec Rzymian. Tajną bronią wioski jest magiczny napój dający nadludzką siłę. Jednak i on by nie wystarczył, gdyby nie zaradność Asterixa i Obelixa!

Kevin sam w Nowym Jorku - godz. 20:00
Kontynuacja przygód słynnego Kevina (Macaulay Culkin), a zarazem jednej z najbardziej kasowych komedii familijnych. Tym razem rodzina McCallisterów postanawia spędzić święta na Florydzie. Podczas zamieszania na lotnisku, nasz mały bohater traci z oczu swoich bliskich i przez pomyłkę wsiada do niewłaściwego samolotu. Trafia do Nowego Jorku, gdzie spotyka znanych mu dobrze złodziei (Joe Pesci i Daniel Stern), którzy zamierzają okraść sklep z zabawkami. Kevin w swoim stylu postanawia pokrzyżować ich plany.

World War Z - godz. 22:40
Pewnego zwyczajnego dnia, podczas spokojnej jazdy samochodem, Gerry Lane i jego rodzina wpadają w olbrzymi korek. Lane, były śledczy ONZ, szybko wyczuwa, że to, z czym mają do czynienia, nie jest zwykłą uliczną blokadą. Słychać policyjne śmigłowce, po ulicach krążą policjanci na motocyklach, a miasto pogrąża się w chaosie. Coś sprawia, że grupy ludzi wściekle atakują się nawzajem. Zabójczy wirus, który rozprzestrzenia się przez ugryzienie, przemienia zdrowych ludzi w coś trudnego do zdefiniowania, dzikiego. Sąsiad zwraca się przeciwko sąsiadowi; pomocny nieznajomy nagle staje się niebezpiecznym wrogiem. Pochodzenie wirusa jest nieznane, a liczba zainfekowanych rośnie z dnia na dzień, co wkrótce przeradza się w pandemię. Kiedy zarażeni przejmują światowe siły zbrojne i gwałtownie niszczą rządy państw, Lane zostaje zmuszony do powrotu do dawnego życia, aby zapewnić bezpieczeństwo rodzinie. Rozpoczyna desperackie poszukiwania źródła epidemii i środków, które powstrzymają jej rozprzestrzenianie...

NIEDZIELA, 2 stycznia 2022 r.

Sekretne okno - godz. 1:05
Mort Rainey (Johnny Depp) jest uznanym pisarzem, który po rozstaniu z żoną zrywa z tak zwanym wielkim światem i przenosi się do domu nad jeziorem. Odzyskany z trudem spokój zostaje jednak zakłócony, kiedy pewnego dnia w drzwiach staje tajemniczy mężczyzna (John Turturro), który przedstawia się jako John Shooter i oskarża głównego bohatera o plagiat jego powieści. Aby udowodnić swą niewinność, Rainey musi odnaleźć oryginał, który zaginął mu rok wcześniej. Okazuje się, że nie będzie to łatwe zadanie. Wraz z przybyciem Shootera, w domu pisarza zaczynają się bowiem dziać dziwne rzeczy, a czas dany mu przez tajemniczego gościa na odnalezienie maszynopisu zaczyna coraz szybciej upływać. Nic nie jest w stanie powstrzymać horroru, który wymknął się już spod kontroli. Rainey wkrótce odkrywa, że nie może ufać nikomu i niczemu...

Dobra wróżka 2 - godz. 7:50
Larry Guthrie (Larry the Cable Guy) chce odzyskać miłość swego życia Brooke (Erin Beute). Aby jej zaimponować, postanawia zaangażować się w pomoc dzieciom w szkole, w której dziewczyna uczy. Przypadkowo podważa jednak wiarę we wróżkę zębuszkę jednego z chłopców, który właśnie stracił mleczny ząbek. Teraz musi się w nią wcielić i w różowych rajtuzach oraz baletkach przekonać dziecko, że wróżka istnieje. Ma na to jedynie dziesięć dni, zanim Brooke poślubi niewłaściwego faceta...

Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa - godz. 9:45
II wojna światowa. Londyn. Piotr (William Moseley), Zuzanna (Anna Popplewell), Edmund (Skandar Keynes) i Łucja Pevensie (Georgie Henley) ze względów bezpieczeństwa zostają wysłani na wieś do posiadłości zdziwaczałego profesora Kirke’a (Jim Broadbent). Odkrywają tam zaczarowaną szafę, która otwiera przed nimi drogę do magicznej krainy Narnii, gdzie żyją baśniowe stworzenia i zwierzęta, które mówią ludzkim głosem. W tej niezwykłej krainie, za sprawą rządów Białej Wiedźmy (Tilda Swinton), trwa wieczna zima. Wszyscy mieszkańcy Narnii z utęsknieniem czekają na powrót prawowitego władcy, Lwa Aslana, który uwolni ich od panowania okrutnej czarownicy. Dzieci nie przypuszczają nawet, jak wielką rolę odegrają w walce z siłami Zła.

Alicja po drugiej stronie lustra - godz. 12:45
Alicja Kingsleigh (Mia Wasikowska) spędziła ostatnie lata, żeglując po morzach i oceanach. Została kapitanem statku i stoczyła bohaterską walkę z piratami. Po powrocie do Londynu Alicja natrafia na magiczne lustro, dzięki któremu ponownie przenosi się do fantastycznej Krainy Czarów. Tam czekają na nią starzy znajomi: Biały Królik (Michael Sheen) i Kot z Cheshire (Stephen Fry) oraz Szalony Kapelusznik (Johnny Depp), który wygląda jak cień dawnego siebie. Okazuje się, że jej przyjaciel ma poważne problemy. Aby go ratować, Alicja wyrusza w przeszłość i podejmuje nierówną walkę z Panem Czasem (Sacha Baron Cohen). Rozpoczyna się batalia. Czy Alicja zdoła przeciwstawić się złym mocom i przywrócić porządek w magicznym świecie?

X-Men - godz. 22:05
Pierwszy film z cyklu, który jest ekranizacją jednej z najpopularniejszych serii komiksowej na świecie, opowiadającej o grupie obdarzonych ponadnaturalnymi zdolnościami mutantów. Główni bohaterowie z powodu swojej odmienności są prześladowani przez ludzi. Znajdują więc schronienie w specjalnej szkole profesora Charlesa Xaviera (Patrick Stewart), który otacza ich troskliwą opieką i uczy, jak korzystać z ich unikalnych zdolności. Niestety, nie wszyscy chcą wieść pokojowy tryb życia. Część z nich pod wodzą Magneto (Ian McKellen) pragnie pokonać ludzkość i opanować świat. Konfrontacja między mutantami staje się nieunikniona...

Pociąg z forsą - godz. 00:35
John (Wesley Snipes) i Charlie (Woody Harrelson) są partnerami, najlepszymi przyjaciółmi i przyrodnimi braćmi. Obaj są gliniarzami i pracują jako tajniacy w tunelach nowojorskiego metra. Obaj nie przebierają w słowach i gotowi są stawić czoła każdemu. A na dodatek obaj zakochani są w tej samej kobiecie. Ich rywalizacja nabiera rozmachu, gdy Charlie postanawia obrabować pilnie strzeżony „pociąg z forsą”, który przewozi miliony dolarów. John musi dokonać wyboru: albo spróbuje powstrzymać brata, albo razem z nim wyruszy na szaloną wyprawę, która uczyni z nich milionerów...

Serdecznie zapraszamy na filmowy pierwszy weekend 2022 roku z Telewizją POLSAT!