2021-12-27

Polsat bezkonkurencyjny w Wigilię i Boże Narodzenie 2021

Wielkie Kolędowanie z Polsatem 2021 oraz „Kevin sam w domu” liderami wigilijnej ramówki! W trakcie Wigilii stacja zanotowała ponad 18% udziału w grupie A16-49 i 15% w grupie 4+! Boże Narodzenie też zdecydowanie należało do Polsatu. W grupie komercyjnej był liderem w Wigilię oraz w pierwszy i drugi dzień świąt. Cały okres świąteczny, czyli dni od 24 do 26 grudnia również wygrał w grupie 4+.

Rekordowe Wielkie Kolędowanie
Ponad dwa miliony widzów zasiadły do wigilijnej kolacji przy emitowanych przez Telewizję POLSAT dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu plejady polskich artystów. Wielkie Kolędowanie z Polsatem 2021 - koncert, który odbył się w Kościele Mariackim w Katowicach, zapewnił stacji rekordowe wyniki w trakcie emisji programu i udziały na poziomie 22% wśród wszystkich oglądających oraz ponad 26% w grupie komercyjnej.

Kevin znów królem Wigilii
Ale to Kevin (Macaulay Culkin) jest niekwestionowanym królem filmowego repertuaru bożonarodzeniowego w naszym kraju. Dzięki hitowi filmowemu „Kevin sam w domu” wigilia Bożego Narodzenia zdecydowanie należała do Telewizji POLSAT. Od grudnia 2000 roku ten mały bohater bawi i wzrusza kolejne pokolenia swoich fanów i chyba już nikt nie wyobraża sobie wigilijnego wieczoru bez jego przygód. W 2021 roku brawurowe starcie tego nadzwyczaj przedsiębiorczego chłopca z wyjątkowo pechowymi włamywaczami podziwiały ponad cztery miliony widzów! W czasie emisji tego filmu POLSAT był najchętniej oglądaną stacją w obu grupach i zanotował świetne udziały: ponad 34% w grupie 4+ i przede wszystkim niemal 43% grupie 16-49.

Znakomite wyniki przez całe święta
W trakcie trzech świątecznych dni nasza stacja osiągnęła rekordowe wyniki oglądalności - średnio prawie 14% udziału w grupie komercyjnej (piątek - 18%, sobota - 11%, niedziela - 12%) i ponad 11% w grupie 4+ (piątek - 15%, sobota - 9%, niedziela - prawie 10%), co oznacza, że widzowie najchętniej spędzali Wigilię oraz święta Bożego Narodzenia właśnie z Telewizją POLSAT! Bardzo dziękujemy!