2021-12-21

Wielkie Kolędowanie z Polsatem! Nasza wigilijna tradycja

Najpiękniejsze bożonarodzeniowe pieśni w wykonaniu wielkich muzycznych gwiazd. W programie koncerty w Polsacie od godz. 12:45, w tym najnowszy realizowany w murach neogotyckiego Kościoła Mariackiego w Katowicach, emitowany w piątek 24 grudnia od godz. 16:50. Specjalnie dla naszych widzów kolędy zaśpiewali m.in. Natalia Kukulska, Igor Herbut, Alicja Majewska, Halina Mlynkova, Viki Gabor, Ania Rusowicz, Golec uOrkiestra, Dawid Kwiatkowski i Krzysztof Cugowski.

Wspólne muzykowanie
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas pełen radości, wzruszeń, spotkań z bliskim. Choć za oknem sypie śnieg, w sercu robi się wyjątkowo ciepło. Dekorujemy wspólnie pierniki, przygotowujemy świąteczne potrawy, ubieramy choinkę i oczywiście kolędujemy. By oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę upłynęło w jeszcze radośniejszej atmosferze, przygotowaliśmy popołudnie wypełnione wspaniałymi pieśniami bożonarodzeniowymi, które wprowadzają w świąteczny nastrój.

Koncerty z ostatnich lat i nowość
Kolędowanie rozpoczęło się już od godz. 12:45. W programie nagrania, które zostały zarejestrowane w kościołach w Świętej Lipce (Sanktuarium Maryjne o. Jezuici), Warszawie (Parafia Bł. E. Detkensa Kościół Pokamedulski) i Porzeczu Mariańskim (Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim). Przypomnieliśmy również koncert „Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II”, a na zakończenie o godz. 16:50 przenieśliśmy się do Kościoła Mariackiego w Katowicach na tegoroczne wydarzenie.

Plejada gwiazd na Boże Narodzenie
W tym niezwykle uroczystym koncercie wystąpili: Natalia Kukulska, Halina Mlynkova, Dawid Kwiatkowski, Viki Gabor, Igor Herbut, Golec uOrkiestra, Ania Rusowicz, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Antek Smykiewicz, Michał Jurkiewicz, Robert Janowski, Patryk Cebulski, Adam i Jakub Zdrójkowscy, Piotr Sołoducha i Chór Śląsk, a Krzysztof Cugowski zaśpiewał razem z synami: Piotrem i Chrisem. Widzowie mogli posłuchać wielu niepowtarzalnych interpretacji m.in. takich pieśni, jak „Oj maluśki, maluśki”, „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „W żłobie leży”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”. Wykonawcom towarzyszyła Grott Orkiestra oraz Orkiestra Dęta KWK „Mysłowice-Wesoła”. Koncert prowadzili Paulina Sykut-Jeżyna i Adam Zdrójkowski.

Wielkie Kolędowanie z Polsatem 2021 - zobacz cały koncert: