2021-12-17

Gwiazdy w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” dla Fundacji Polsat

0

Finaliści i goście specjalni w magicznym świątecznym odcinku programu. Fani „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” podziwiali występy takich artystów jak: Freddie Mercury, Luciano Pavarotti, Mariah Carey, Chris Rea, Kylie Minogue, George Michael z Wham!, Robbie Williams i Billy Mack. Najlepsza okazała się debiutująca w roli uczestniczki Agnieszka Hekiert jako Rod Stewart. Co wydarzyło się w wyjątkowym show? Oglądaj!

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatgo.pl.

Początek bożonarodzeniowego szaleństwa
- Bardzo cieszymy się, że ponownie razem możemy spędzić Święta - otworzył specjalny odcinek Piotr Gąsowski. - To wyjątkowa okazja i wyjątkowi goście. Dzisiaj zaprosiliśmy do programu finalistów i zwycięzców poprzednich edycji. Okazja jest podwójnie wyjątkowa, bo to dwudziestopięciolecie Fundacji Polsat - dodał Maciej Dowbor, po czym na scenie pojawili się artyści. Wszyscy razem wprowadzili widzów w gwiazdkowy nastrój piosenką „Dzień jeden w roku” z repertuaru Czerwonych Gitar.

Niespodzianki w składzie jurorów
Magia Świąt i telewizji! Piotr Gąsowski zasiadł w gronie sędziów, tuż obok Przewodniczącej Rady Fundacji Polsat Małgorzaty Nawrockiej i stałej jurorki show, śpiewaczki operowej Małgorzaty Walewskiej.

Jest też nowy prowadzący!
Rolę gospodarza pełnił od tej pory... Krzysztof Ibisz! Prezenter przypomniał, jaki jest cel wspólnej zabawy: wygrane 100 tysięcy złotych trafia do podopiecznych Fundacji Polsat.

Świątecznie i... rockowo
Zanim Sławomir stanął przed publicznością jako legenda brytyjskiej muzyki Freddie Mercury, wspominał swoje metamorfozy sprzed pięciu lat. - Pamiętam Grzegorza Turnaua, ponieważ odezwała się we mnie dusza krakowskiego artysty. Cieszę się, że miałem okazję to pokazać - opowiadał król rock-polo w rozmowie z Maciejem Dowborem. Jaki utwór przygotował na Gwiazdkę? „Thank God It’s Christmas” formacji Queen z 1984 roku. Jurorzy już od pierwszych sekund zgodnie przyznali, że to strzał w dziesiątkę. - On jest tak muzykalny! - zachwycał się w trakcie Piotr Gąsowski. - Jestem urzeczona. Jesteś utalentowany i widzę, że to się nie zmieniło - powiedziała Małgorzata Walewska.

Spokój i harmonia w operowym wydaniu
Katarzyna Skrzynecka, która wygrała pierwszą edycję show wiosną 2014 roku i od wielu lat pełni rolę jurorki, z przyjemnością znów została uczestniczką „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Przed prezentacją jako Luciano Pavarotti, zdradziła jeszcze, czym jest dla niej wyjątkowy grudniowy czas. - Przede wszystkim Święta Bożego Narodzenia są rodzinne. Wreszcie zatrzymujemy się w naszym zapracowaniu, biegu. Spotykamy się w jak największym gronie - wskazała aktorka. Jak wypadła w utworze „White Christmas” i jak ten występ skomentowali jurorzy? - Zawsze mnie zaskakujesz i wzruszasz. Jestem porażony twoim talentem - ocenił Piotr Gąsowski. - Nic dodać, nic ująć. Było bosko! - spuentowała Małgorzata Nawrocka.

Tego hitu nie mogło zabraknąć
- Dawno jej u nas nie było, ale jak wkroczyła, to już cała na biało! - tymi słowami Maciej Dowbor przywitał Joannę Liszowską. - Ten program łączył wszystkie moje miłości: śpiewanie, granie, taniec. Czego chcieć więcej? - rozmarzyła się gwiazda. Nowe wyzwanie w programie to postać Mariah Carey i wielki gwiazdkowy przebój „All I Want for Christmas Is You”. - Jest to sztandarowa piosenka, ale nie sztandarowa wokalistka - żartowała uczestniczka. Jak poradziła sobie z wokalem amerykańskiej diwy? - Jaka ty jesteś piękna, filigranowa kobietka! To jest niebywałe! - zachwycała się Małgorzata Walewska. - Im dalej w las, tym pewniej ci to szło. Tęskniłam za tobą i cieszę się, że mogę cię zobaczyć ponownie - dodała śpiewaczka operowa.

Piosenka dla tych, co w podróży
Robert Janowski wygrał piętnastą edycję show jesienią 2021 roku. - Dopiero żeśmy się widzieli, a tu już wspominkowo niemalże - skomentował Maciej Dowbor, po czym wraz z uczestnikiem przypomniał widzom najjaśniejsze przeobrażenia piosenkarza. Było kilka słów o Stingu czy Raffaelli Carrà. Kto i jaka piosenka czekały na zdobywcę Złotej Twarzy tym razem? To amerykański muzyk Chris Rea i hit zatytułowany „Driving Home for Christmas”. - Uwielbiam to! Święta w samochodzie - powiedziała Małgorzata Nawrocka kilka sekund po rozpoczęciu. - Nie było w ogóle Roberta Janowskiego. Genialne! Świecisz jak Gwiazda Betlejemska - wtórował Piotr Gąsowski.

Śnieżynka z krainy popu
Kolejny powrót z piętnastej edycji to finalistka Basia Kurdej-Szatan. Aktorka przeistoczyła się w Kylie Minogue i sięgnęła po „It's the Most Wonderful Time of the Year”. - Jest tu właściwie wszystko, co potrzeba na Święta - objaśniała uczestniczka. - To jest zrobione jak musical - dodała. Nie zabrakło także niespodzianek i inwencji twórczej gwiazdy. - Zaproponowałam Krisowi Adamskiemu, że chce więcej się poruszać - ujawniła artystka. No to jak ostatecznie wyglądała ta interpretacja w ocenie jury? - Było jak w Hollywood! Super! - oceniła Małgorzata Walewska. - Urzekło mnie wszystko, twój wdzięk, talent - kontynuował pochwały Piotr Gąsowski.

Z dystansem i humorem
Najmłodszy uczestnik świątecznego odcinka, czyli Adam Zdrójkowski zagrał brytyjską gwiazdę, Robbiego Williamsa. Numer, który przypadł mu w udziale to „Let It Snow”. - Widać, że on nie trzyma się tej sztywnej formy kolędowania. Wprowadza luz, ale to jest fajne. Słychać to też w jego głosie - tłumaczył młody aktor i prezenter telewizyjny. Czy udało mu się odwzorować wszystkie wymienione elementy? - Mam wrażenie, że ty dojrzałeś na naszych oczach. To fascynujące - chwaliła Małgorzata Walewska. - Młoda gwiazda, a ile już fanek! - zauważyła Przewodniczącej Rady Fundacji Polsat.

Przebój ze świątecznego filmu
- Z sentymentem powracam na stare śmieci - przyznał Lesław Żurek, zwycięzca czternastej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Aktor otrzymał piosenkę fikcyjnej postaci, Billy Macka. „Christmas Is All Around” to znany motyw z brytyjskiej komedii romantycznej zatytułowanej „To właśnie miłość”. Czy uczestnik jest fanem bożonarodzeniowych tradycji? - W Święta lubię święty spokój - zażartował, po czym ruszył wykonać zadanie. Na jakie oceny zasłużył? - Jaki ty jesteś cudny, do zjedzenia! - komplementowała Małgorzata Walewska. - Jestem zauroczony tobą, twoim talentem, dystansem do siebie, ciepłem, zawodowstwem - wyliczał Piotr Gąsowski.

Debiut w roli uczestniczki
Agnieszka Hekiert, która przygotowuje gwiazdy pod względem wokalnym, pierwszy raz stanęła na scenie programu. - Jest jeszcze fajnie, ale tam dopiero się zacznie stres - żartowała nauczycielka w rozmowie z Maciejem Dowborem, wskazując na windę. Jej bohater to Rod Stewart w utworze „Have Yourself a Merry Little Christmas”. - Historyczne wydarzenie! - powiedział współprowadzący show. Historyczne były także komentarze sędziowskie. - Ten występ bardzo mnie wzruszył - wyznał Piotr Gąsowski. - Jestem beksa... - dodał. - Jestem jego fanką od maleńkości. Nie wiem, gdzie się podziała ta kobieta. Jest pani pięknie ucharakteryzowana. Jestem pod wrażeniem - potwierdziła Małgorzata Nawrocka.

Pozycja obowiązkowa
Gosia Andrzejewicz po raz drugi wzięła udział w świątecznym show. Tym razem trafił jej się George Michael z grupy Wham! oraz jeden z najczęściej granych w grudniu hitów, czyli „Last Christmas”. - Wolę śpiewać jako kobieta. George ma charakterystyczną barwę, nie do podrobienia - podkreśliła wokalistka. I choć były obawy i trudności, efekt końcowy okazał się wyśmienity. - Jesteś wspaniałym człowiekiem. Dziękuję ci za to, że przyjęłaś zaproszenie - powiedział Piotr Gąsowski. - Super, miło, świątecznie! - podsumowała Przewodnicząca Rady Fundacji Polsat.

Ogłoszenie zwycięzcy
Wszyscy goście wykazali się niezwykłym talentem, a jurorzy zdecydowali, że najlepsza w tym gronie była Agnieszka Hekiert. - Jestem wdzięczna, wzruszona, kompletnie zaskoczona. Bardzo dziękuję! - powiedziała zwyciężczyni. Czek o wartości 100 tysięcy złotych, który wręczył jej Gromee, trafił do Fundacji Polsat.

Program zakończył wspólny występ gwiazd i piosenka „Będzie kolęda”.

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - zobacz odcinek świąteczny 2021:

Dziękujemy, że byliście z nami! Wesołych Świąt!

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze