2021-11-22

Mistrzostwa świata piłkarek ręcznych w Telewizji POLSAT

0

Telewizja POLSAT pozyskała prawa do transmitowania 25. Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet. Mundial szczypiornistek w Hiszpanii jest pierwszym, na którym zagrają aż 32 drużyny, a jedną z nich jest reprezentacja Polski. Transmisje z turnieju od 2 do 19 grudnia 2021 roku w Polsat Sport.

Ponad sto spotkań, w tym mecze Polek
25. Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet to ponad sto spotkań, a ich transmisje dostępne będą w kanałach sportowych Telewizji POLSAT. Mecze Polek dodatkowo w obecnym w naziemnej telewizji cyfrowej Super Polsacie. Stacja zaplanowała rozbudowany program studyjny w dniu otwarcia turnieju oraz w dniu meczu finałowego. Przy obsłudze mistrzostw pracować będzie kilkudziesięcioosobowy zespół. W roli komentatora meczów Polek Tomasz Włodarczyk, a reprezentacji Polski już podczas zgrupowania poprzedzającego turniej towarzyszy reporter Szymon Rojek.

Występ dzięki dzikiej karcie
Reprezentacja Polski w turnieju znalazła się dzięki jednej z trzech tak zwanych dzikich kart, przyznanych przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej. To siedemnasty występ Biało-Czerwonych na mundialu. Najbliżej medalu były w latach 2013 i 2015, gdy kończyły turniej na czwartym miejscu. W tegorocznej edycji Polki trafiły do grupy B, a ich rywalkami są wicemistrzynie olimpijskie - Rosjanki oraz Serbki i Kamerunki. Dwa ostatnie zespoły, podobnie jak polski, nie startowały na igrzyskach w Tokio. Serbki w swoich czterech dotychczasowych występach mundialowych zdobyły jeden medal (srebro 2013). Dla Kamerunu to dopiero trzecia szansa na krążek mistrzostw świata. Grupa B swoje mecze rozegra w dniach 3-7 grudnia.

System rozgrywek mistrzostw świata
W fazie preeliminacyjnej tegorocznych mistrzostw drużyny zostały podzielone na osiem czterozespołowych grup. Z każdej z nich trzy najlepsze reprezentacje awansują do fazy głównej. W niej rywalizacja toczyć się będzie w czterech grupach liczących po sześć zespołów. Dwie najlepsze ekipy z każdej z grup zagrają w ćwierćfinałach. Gospodarzami 25. mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet są miasta Castelló de la Plana, Granollers, Torrevieja i Llíria. W tym ostatnim zaplanowano mecze fazy preeliminacyjnej Polek.

Nadzieja na wielkie emocje
- Piłka ręczna to piękna dyscyplina, która przez wiele lat była obecna w naszym portfolio i na równi z futbolem oraz siatkówką, dostarczała naszym widzom wielu emocji. Wszyscy pamiętamy wspaniałe triumfy legendarnej drużyny szczypiornistów prowadzonej przez Bogdana Wentę. Transmitowaliśmy też polskie rozgrywki ligowe kobiet i mężczyzn, a także Ligę Mistrzów. Na naszych oczach rodziła się obecna potęga drużyny z Kielc, która w sezonie 2012/2013 zdobyła swój pierwszy medal Champions League, a dziś wygrywa z wielką Barceloną. Liczę, że nadchodzące mistrzostwa świata kobiet dostarczą nam podobnych emocji - mówi Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu w Telewizji POLSAT.

- Bardzo cieszymy się, że piłka ręczna wraca na kanały Polsatu. Liczymy na dobre partnerstwo z nadawcą podczas mistrzostw świata kobiet Hiszpania 2021 - wyrażając jednocześnie wolę i chęć współpracy z Telewizją Polsat również przy okazji innych imprez sportowych - zaznacza Andrzej Placzyński, Prezes Zarządu SPORTFIVE.

Komentarze