2021-11-18

Anita Sokołowska: Dzięki Zuzie mogę pokazać różne emocje

Aktorka opowiada o przemianie swojej bohaterki oraz postaciach jej towarzyszących. Anita Sokołowska gra Zuzę, jedną z czterech tytułowych przyjaciółek, która od początku trwania hitowej produkcji Polsatu przeżyła wiele wzlotów i upadków. Czy tak zmienna i wielobarwna postać jest dla niej wyzwaniem? Za co artystka lubi swoją bohaterkę?

Oglądaj Przyjaciółki online na polsatboxgo.pl.

Ciekawe zadanie aktorskie
Anita Sokołowska wciela się w postać Zuzy już od dziewięciu lat. Aktorka podkreśla, że jej bohaterka jest zmienna, intrygująca i przeszła wiele w swoim życiu. A jaki był dla Markiewicz 18. sezon serialu? - Myślę, że przez osiemnaście sezonów los nie oszczędzał Zuzy. Bardzo dużo wydarzyło się w jej życiu, przeszła ogromną przemianę - od niezależnej bizneswoman po czułą, troskliwą i opiekuńczą matkę. Doświadczyła także wiele rodzajów miłości, z różnymi mężczyznami. Ale to macierzyństwo jest dla niej najważniejsze. Z perspektywy aktorki, jestem bardzo szczęśliwa, że mogę grać Zuzę, ponieważ ona tak ewaluuje, że mogę pokazać różne jej twarze, oblicza i emocje. To bardzo ciekawe zadanie aktorskie!

Mężczyźni w życiu Zuzy
Markiewicz jest kobietą niezależną, ale jak każda kobieta szuka w życiu przede wszystkim szczęścia, spokoju i miłości. Po nieudanym związku małżeńskim pojawił się Błażej. Jak Anita Sokołowska wspomina pracę z Mateuszem Damięckim na planie? - Bardzo lubimy się z Mateuszem. Myślę, że widać to na ekranie! On jest bardzo zdolny, skupiony na swojej roli, więc z łatwością wykreował postać Błażeja i nadał mu niepowtarzalny charakter. A co jeśli chodzi o związki zawodowe? - Wątek mojej postaci został otoczony dwoma fantastycznymi aktorami. Marcin Korcz, czyli Dagmar towarzyszy Zuzie na drodze zawodowej od początku, teraz dołączył do nich Paweł Ławrynowicz, który gra szefa Markiewicz. We trójkę chcieliśmy nadać temu wątkowi komediowy rys. Mamy nadzieję, że się udało. Mając obok siebie takich wspaniałych aktorów, jak Marcin, Paweł i Mateusz bardzo miło wraca się na plan!