2021-11-05

Oto czwórka finalistów 15. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

0

Do kogo trafi Złota Twoja Twarz i 100 tysięcy złotych na cele charytatywne? Konkurencja była ogromna, ale to oni zebrali najwięcej punktów. W finale znaleźli się: Robert Janowski, Basia Kurdej-Szatan, Kasia Łaska i Adam Zdrójkowski. Kto z nich wygra 15. edycję programu i zdobędzie nagrodę główną? Wiemy również, kto z kim zaprezentuje się w duetach. Rozstrzygnięcie w piątek 12 listopada o godz. 20:05 w Polsacie.

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatgo.pl.

Poszedł za ciosem
Po wyczerpującej rywalizacji pierwsze miejsce na podium zajął Robert Janowski, który zdobył 257 punktów. Aktor już w pierwszym odcinku zachwycił jurorów i wygrał w roli Haliny Kunickiej. Pierwszy triumf z piosenką „Od nocy do nocy” nie pozwolił mu jednak osiąść na laurach. - To motywacja, żeby pracować jeszcze bardziej, bo poprzeczka jest bardzo wysoko podniesiona - mówił w rozmowie z POLSAT.PL.

Wiele twarzy i stylów
Lionel Richie, Bono z grupy U2, Raffaella Carrà, Sting. Każda z tych postaci została doceniona przez jurorów zarówno pod względem wokalnym, jak i aktorskim. Nawet metamorfoza w Czadomana, gwiazdę disco polo i zwycięzcę 13. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, okazała się strzałem w dziesiątkę. - To jest niebywałe. Skąd ty bierzesz tyle poweru? Stanąłeś na wysokości zadania - zachwycała się Małgorzata Walewska.

„I nic się już nie odstanie”
Druga na liście Basia Kurdej-Szatan zgromadziła 254 punkty. Pierwsze przełamanie aktorki nastąpiło w drugim odcinku, gdy wcieliła się w Zdzisławę Sośnicką. Interpretacja przeboju „Aleją gwiazd” pozwoliła uczestniczce rozwinąć skrzydła, a jurorzy utwierdzili się w przekonaniu, że aktorka śpiewa doskonale. - Zrobiłaś to przepięknie. Jestem wzruszony - podsumował Gromee.

Na długo w pamięci
Potem było równie dobrze. Aktorka poradziła sobie z młodszą od siebie sanah, zaskoczyła świetnie wykonaną choreografią jako Dua Lipa i zachwycała słowiańskim pięknem będąc Cleo. Wystąpiła także jako Whitney Houston z pomocą męża Rafała, który zamienił się na chwilę w Enrique Iglesiasa. W dziewiątym odcinku Beyoncé dała jej zwycięstwo, a Katarzyna Skrzynecka śmiało przyznała, że piosenka „End of Time” przejdzie do historii.

Są powody do oklasków
Trzecia w klasyfikacji była Kasia Łaska. Wynik? 248 punktów. Triumf w czwartym odcinku programu przyniosła jej rola Pink. Wygrana była niezwykła bowiem pierwszy raz w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” sukcesem zakończyła się akcja „zaproś przyjaciela”. Występ z hitem „Just Give Me a Reason” uświetnił Paweł Góral, który odegrał postać Nate’a Ruessa. - Na próbach, gdy mogliśmy sobie to rozgryźć, mieliśmy fajną energię - wspominała uczestniczka w wywiadzie z POLSAT.PL.

Wachlarz talentów
To jednak nie wszystko. Finalistka demonstrowała swoje artystyczne atuty przebierając się m.in. w Dianę King, Sama Smitha, Arethę Franklin i Briana Johnsona z AC/DC. Debiut w operowym świecie jako hiszpańska diwa Montserrat Caballé przyniósł jej wiele komplementów ze strony jury i widzów. - Widziałam, że wszystko dokładnie wiesz, co robisz. Wiesz, jak technicznie zaatakować, żeby się udało - chwaliła Małgorzata Walewska.

Szacunek za wytrwałość
Finałową czwórkę zamknął Adam Zdrójkowski, który zebrał 245 punktów. Swoją przygodę na scenie rozpoczął w roli Radka Liszewskiego z zespołu Weekend. Odnalazł się również na Jamajce jako nieodżałowany Bob Marley, potrafił zaczarować melancholią Korteza i przezwyciężył infekcję gardła, gdy stał się Hanką Ordonówną.

Błysk edycji
Jego najlepszą kreacją okazał się Vanilla Ice w siódmym odcinku, za którego otrzymał aż 59 punktów. Adam Zdrójkowski nie tylko świetnie wyczuł klimat hip-hopu z lat 90. rapując „Ice Ice Baby”, ale także wiernie odwzorował choreografię z klipu. - Absolutna petarda! Z twoich wszystkich występów ten podobał mi się najbardziej - przyznała Katarzyna Skrzynecka.

Ten jeden raz
W finale czwórka uczestników sama wybierze swoje metamorfozy. Jacy to będą artyści? Czego możemy się spodziewać po najważniejszych dla nich kreacjach? Kto ma największe szanse na zwycięstwo w 15. sezonie show Polsatu?

Zaskakujące duety
Druga czwórka z rankingu, czyli Paulina Sykut-Jeżyna (191 punktów), Chris Cugowski (190 punktów), Tomasz Ciachorowski (185 punktów) i Klara Williams (158 punktów) także pojawi się na scenie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Tradycyjnie stworzą wokalne pary. Jakie?

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - edycja 15, zobacz odcinek 9:

Finał Twoja Twarz Brzmi Znajomo 12 listopada w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze