2021-10-16

„Kuchnia” - odcinek 14: Niesamowicie ważny bankiet

Właściciel restauracji „Claude Monet” dostaje propozycję nie do odrzucenia. Pewien bogaty biznesmen chce zorganizować bankiet, a że jego żona jest wielką entuzjastką kuchni francuskiej, to nie wyobraża sobie, żeby na przyjęciu zabrakło specjałów z tego kraju. Borys Szulc pomimo oporu pracowników, każe im przygotować catering.

Oglądaj Kuchnia online na polsatboxgo.pl.

Na złość właścicielowi
Szulc zmusza Bojarskiego do zorganizowania wyjazdowego cateringu. Szef kuchni był temu przeciwny, ponieważ jego zdaniem gotowanie poza lokalem nie ma sensu i nie jest dobre jakościowo. Jednak zaproponowana cena nie pozostawia Borysowi watpliwości - pracownicy „Claude Monet” muszą się zjawić na przyjęciu. Wiktor z żalu, że musi robić coś, czego nie chce, wypija za dużo alkoholu... Od tej pory nie można na niego liczyć.

Na prośbę organizatorki
Żona biznesmena uwielbia kuchnię francuską. Dlatego bardzo zależy jej, żeby poznać szefa kuchni najlepszej francuskiej restauracji w Polsce. Jednak Wiktor Bojarski nie jest w stanie z nią porozmawiać, ponieważ leży pijany w magazynku. Wiki i Maks wiedzą, że aby bankiet zakończył się powodzeniem, muszą spełnić każdą zachciankę kobiety. Młody kucharz wpada na pomysł, aby podszyć się pod swego szefa...

W zastępstwie za szefa
Gdy Bojarski organizuje catering w domu bogaczy, w restauracji „Claude Monet” tymczasowym szefem kuchni zostaje Leszek. Mężczyzna bardzo stresuje się funkcją. Boi się, że nie podoła zadaniom i nie spełni oczekiwań przełożonego, którego zastępuje. Pracownicy również nie pomagają, bo nie traktują go poważnie. Arek i Igor wygłupiają się, a co gorsza, w ogóle nie pracują. Kucharze robią psikusa cukiernikowi Louisowi, wkładając mu kartę SIM do wykwintnego deseru...

Czy żona biznesmena zorientuje się, że Maks nie jest szefem kuchni? Czy Bojarski poniesie konsekwencje swojego pijaństwa? Jak skończy się afera z kartą SIM w deserze Louisa?

„Kuchnia” - sezon 1, zobacz odcinek 14:

Kuchnia w sobotę o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.