2021-10-08

Włoski rock najlepszy w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

0

Chris Cugowski w roli Damiano Davida z Maneskin podbił piąty odcinek 15. edycji. Swoim mocnym wykonaniem hitu „Zitti e buoni” przekonał do siebie nie tylko jurorów, ale i pozostałych uczestników. Oprócz tego widzowie mogli podziwiać takich włoskich artystów jak: Angela Brambati (Ricchi e Poveri), Zucchero, Raffaella Carrà, Francesco Napoli, Tiziano Ferro, Adriano Celentano i Eros Ramazzotti.

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatgo.pl.

Bella Italia!
- Witajcie we włoskim odcinku programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”! - powiedział Piotr Gąsowski, który wraz z Maciejem Dowborem śpiewająco przywitał fanów show. Panowie pokusili się o własną wersję utworu Jacka Zwoźniaka „Ragazza da Provinzia”.

Juror specjalny
W takim odcinku tematycznym nie mogło zabraknąć jurora, który z Italią ma wiele wspólnego i dlatego do zabawy zaproszono Stefano Terrazzino. Zastąpił on Katarzynę Skrzynecką. Tancerz, piosenkarz i aktor już wcześniej dobrze poznał program, bo jako uczestnik trzeciego sezonu sięgnął po nagrodę główną. Dzięki temu łatwiej mu było oceniać występy. Doskonale rozumiał zmagania uczestników, co przy wystawianiu not nie jest bez znaczenia. Kto wypadł według niego najlepiej?

Tabela z punktacją
Najpierw podsumowanie dotychczasowych osiągnięć. Na samym szczycie listy znalazł się Robert Janowski, któremu udało się zgromadzić 127 punktów. Druga w rankingu znalazła się Kasia Łaska - 113 punktów. Na trzecim miejscu ex aequo Adam Zdrójkowski i Paulina Sykut-Jeżyna - 107 punktów, a tuż za nimi Chris Cugowski - 84 punkty. Ten program nieustannie zaskakuje, więc wszystko było jeszcze w rękach gwiazd. Kto zwiększył swoje szanse na zdobycie Złotej Twarzy w finale?

Nowy smak włoszczyzny
Wygrali Eurowizję w 2021 roku, królowali na Polsat SuperHit Festiwal 2021 w Sopocie i szturmem zdobywają listy przebojów na całym świecie. Chodzi oczywiście o formację Maneskin. Kto w roli charyzmatycznego lidera grupy Damiano Davida? To zadanie dla Chrisa Cugowskiego. - Są oldschoolowi. Jest gitara, bas, perkusja. Garażowe granie i to mi się bardzo podoba - przyznał uczestnik. Jak pracowało mu się nad interpretacją piosenki „Zitti e buoni”? - Refreny są bardzo mocne i musiałem znaleźć rejestr, który też nie powoduje tego, że będę sobie zdzierał gardło - tłumaczył, po czym dodał, że problemem był także sam język włoski. Szybko nastąpiła weryfikacja eksperta. - Bardzo dobry początek - głos zabrał debiutujący w roli jurora Stefano Terrazzino. - Klimat oddałeś w stu procentach. Jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem - dodał Michał Wiśniewski.

Dobra zabawa i już
Paulina Sykut-Jeżyna wylosowała zespół Ricchi e Poveri. Ich dyskografia zawiera wiele przebojów, ale prezenterka sięgnęła po ten z 1982 roku zatytułowany „Mamma Maria”. Na co zwróciła uwagę, gdy przygotowywała się do roli Angeli Brambati? - Bardzo gestykuluje. Ona jest niby spokojna, ale momentami jest nadaktywna, łapie takie zdziwienie i jest zaangażowana - powiedziała gwiazda. - Jest bardzo duża doza spontaniczności - dodała. W jakim stopniu udało się odtworzyć pierwowzór? - Wyglądasz jak Święta Mikołajka - rzuciła Małgorzata Walewska. - Ten utwór polegał na tej radości, którą udało ci się wnieść - chwaliła śpiewaczka operowa. - Super się na to patrzyło - wtórował jej Gromee. - Pojawiło się szaleństwo, które ci pasuje - podsumował Stefano Terrazzino.

Zawartość cukru w cukrze
- Nie znam włoskiego, ale byłam we Włoszech - śmiała się Basia Kurdej-Szatan, której w udziale przypadła transformacja w Zucchero. Przy pracy nad znaną piosenką „Baila Morena” nie obyło się bez komplikacji. - Po wczorajszej próbie miałam potwornie zdarty głos. Nie wiem jak mi dzisiaj pójdzie - zastanawiała się aktorka. Pomimo braku skomplikowanej choreografii, występ wymagał również odpowiedniej energii. - On cały wrze, chodzi cały od środka - zwróciła uwagę uczestniczka. Efekt? - Bardzo mi się podobało - skomentował Michał Wiśniewski. - Wybrnęłaś z tego bardzo dobrze - wskazał Stefano Terrazzino. - Wspaniale oddałaś całą postać i od razu od twojego wejścia było widać, że to facet. Świetnie się bawiliśmy - oceniła Małgorzata Walewska.

Z gracją i wdziękiem
Robert Janowski jako kobieta? W tym programie nie ma rzeczy niemożliwych! No i oto jest cudowna, uwielbiana przez całą Europę, Raffaella Carrà. - Torpeda! Ona ma osobowość - stwierdził uczestnik, który nie martwił się o aspekty aktorskie, ale rozmyślał za to nad głosem i barwą. - Co ja mogę uciągnąć wokalnie? - zastanawiał się. Jakie oceny dla interpretacji wielkiego przeboju „A Far L'amore Comincia Tu” mieli sędziowie? - Super się bawiłem - docenił show Gromee. - Bardzo się cieszę, że to ty właśnie wylosowałeś Raffaellę. Bardzo podziwiam twój talent, profesjonalizm. Było dużo rozrywki i trochę mnie wzruszyłeś - kontynuował Stefano Terrazzino. - Uważam, że jesteś osobą uszytą na miarę tego programu. Najpierw ciężko pracujesz, a potem się tym bawisz - zauważyła Małgorzata Walewska.

Włoski Zenek Martyniuk
Zwyciężczyni poprzedniego odcinka w odsłonie italo disco. Kasia Łaska zaprezentowała się jako Francesco Napoli w słynnym utworze „Marina” z 1990 roku. - To jest totalne przeciwieństwo mnie. On jest bardzo zakochany w sobie - tłumaczyła aktorka dubbingowa. Jego rodzaj głosu określiła jako „bliżej nieokreślony”, a sposób śpiewania jako „prosty”. - Ja chcę państwa przenieść do Włoch - przyznała uczestniczka. No to benvenuto! - Absolutnie scena dla mnie wymarzona, śluby i te sprawy - żartował Michał Wiśniewski. - Pyszne! - rzucił Gromee. - To było trudne dla ciebie, ale było też duże pole do kreowania. Wykorzystałaś to i zrobiłaś trochę taki stereotyp Włocha. Myślałem, że tam stoi mój wujek. To było super - zachwycał się Stefano Terrazzino.

Wspomnienie sprzed dwóch dekad
Adam Zdrójkowski przyznał, że nie wiedział kim jest Tiziano Ferro, a po informacje o wokaliście zadzwonił do mamy. - Podobno cała moja rodzina zna tę piosenkę - mówił o przeboju „Perdono” z 2001 roku. Przeciwności losu przy tej metamorfozie? - Najcięższą częścią tych przygotowań był język włoski. Jest przepiękny, melodyjny, ale trzeba było sobie to rozpisać fonetycznie - zaznaczył aktor. - Jego barwa też jest bardzo specyficzna. Śpiewam to mocno instynktownie - powiedział, po czym pełen obaw wszedł do magicznej windy. Ale strach okazał się niepotrzebny. - Gra aktorska duży szacun - pierwszą opinię wydał Gromee. - Artystycznie, energetycznie jesteś kwintesencją tego, co niesie ze sobą ten program - powiedziała Małgorzata Walewska.

Hymn włoskich piłkarzy
„Azzurro” to piosenka, która powstała w 1968 roku, ale kojarzona jest najmocniej z reprezentacją Włoch w piłce nożnej. To właśnie ten utwór trafił się Klarze Williams. Jak uczestniczka opisała swojego bohatera Adriano Celentano? - To jest niesamowity gość - powiedziała. - Mi się bardzo podoba ekspresja Włochów. To jest tak wspaniałe i urocze - dodała. A czy jurorom podobał się ten spektakl? - Super wygląda, znakomicie - zareagowała Małgorzata Walewska, gdy tylko zobaczyła gwiazdę na scenie. - Barwowo z raz był taki moment, że się do niego zbliżyłaś - dodała po wszystkim. - Adriano mi to nie przypominało, ale zagrane było mistrzowsko - powiedział szczerze Michał Wiśniewski. - Za każdym razem wnosisz się aktorsko na inny poziom - przyznał mu rację Gromee.

Starożytny bóg miłości
Kto na koniec? Tomasz Ciachorowski jako jeden z najbardziej popularnych włoskich artystów nowej generacji. Eros Ramazzotti jest autorem wielu hitów, ale aktor odtworzył ten z 1996 roku zatytułowany „Più Bella Cosa”. Utwór traktował o modelce, w której zakochany był artysta. - Czasami on śpiewa wręcz jakby mówił po włosku. To wszystko jest takie bardzo napięte - uczestnik przyznał, że charakterystyczny wokal ułatwia mu zadanie. Jakie zebrał oceny? - Pół Polski znowu dzisiaj z tobą śpiewało. Zrobiłeś, co mogłeś - skomentował Gromee. - Wspaniale zacząłeś. Było widać, że byłeś skupiony. Spinaj mięśnie brzucha. To coś, co pozwoli ci utrzymać barwę - radziła Małgorzata Walewska.

Głosowanie i ogłoszenie zwycięzcy
Dylematów było wiele, ale ostatecznie jurorzy zadecydowali, że najlepszy w tym odcinku był Chris Cugowski. Jak odpowiedzieli uczestnicy? Punkty przyznane przez nich podtrzymały werdykt sędziów. Uczestnik przekazał czek o wartości 10 tysięcy złotych na Dom Małego Księcia w Lublinie. Gratulacje!

W szóstym odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wystąpią:
Tomasz Ciachorowski - Kanye West
Kasia Łaska - Aretha Franklin
Paulina Sykut-Jeżyna - Artur Rojek (Myslovitz)
Klara Williams - Donna Lewis
Robert Janowski - Bono (U2)
Basia Kurdej-Szatan - Dua Lipa
Adam Zdrójkowski - Hanka Ordonówna
Chris Cugowski - Macklemore

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - edycja 15, zobacz odcinek 5:

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze