2021-10-08

„Państwo w Państwie” - odcinek 413, na żywo 10 października

Jedna z najbardziej makabrycznych zbrodni w historii Polski czy dramatyczna pomyłka wymiaru sprawiedliwości? To może być sprawa na miarę Hannibala Lectera lub Tomasza Komendy. Czy w studiu telewizyjnym można rozwiać liczne wątpliwości i zbliżyć się do prawdy o tym, co zaszło? Prowadzący Przemysław Talkowski z zespołem i ekspertami zapraszają na kolejny odcinek programu „Państwo w Państwie”, emitowany na żywo w niedzielę, 10 października, o godz. 19:30 w Polsacie.

Oglądaj Państwo w Państwie online na polsatboxgo.pl.

Makabryczna zbrodnia
Łasko to niewielka wieś w województwie zachodniopomorskim. Zdaniem śledczych początek miała tu jedna z najbardziej przerażających zbrodni w historii Polski. 19 lat temu w nieistniejącym już barze dokonać jej miało pięciu mieszkańców sąsiedniej wsi. Zbigniew B., Jan Sz., Rafał O., Sylwester B. oraz 26-letni wówczas Robert Majcher. Mężczyźni mieli porwać jednego z klientów baru, przewieźć go nad jezioro, tam obciąć mu głowę, poćwiartować i... zjeść fragmenty jego ciała.

Powrót do sprawy sprzed lat
W styczniu 2017 roku jeden ze sprawców zmarł. Zaraz po tym na policję wpłynął anonimowy donos. Śledczy natychmiast przystąpili do pracy. Nie udało im się odnaleźć resztek zwłok ani ustalić, kim był zamordowany mężczyzna. Nie wiadomo też, kiedy dokładnie doszło do zbrodni. Mimo to aresztowano czterech mężczyzn. Prokuratura oskarżyła ich o zabójstwo. Jeden z nich właśnie został skazany.

Jak Tomasz Komenda
Robert Majcher twierdzi, że jest niewinny. Jego zdaniem do żadnej zbrodni nigdy nie doszło. Zarzeka się, że padł ofiarą pomyłki sądowej - podobnie jak Tomasz Komenda. W studiu opowiada ze szczegółami o kulisach śledztwa.

Państwo w Państwie w niedzielę o godz. 19:30 w Telewizji POLSAT.