2021-09-12

Koncert „Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci”. Oglądaj!

0

Plejada znakomitych artystów uświetniła jubileuszowe wydarzenie w Rybniku. Cleo, Roksana Węgiel, Dawid Kwiatkowski, Grubson, a także inne gwiazdy sceny muzycznej, zaprezentowały ulubione piosenki najmłodszych i dorosłych. Koncert „Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci” dedykowany był wszystkim wspaniałym rodzicom, którzy z takim poświeceniem zajmują się dzień i noc swoimi chorymi dziećmi i z całych sił walczą o ich zdrowie i życie. W roli prowadzących wystąpili Krzysztof Ibisz oraz Adam Zdrójkowski.

Fundacja Polsat na Instagramie - @fundacjapolsat

Na początek swoje hity zaprezentowała Cleo, której na scenie towarzyszył zespół tancerzy. - Cześć Słoneczka - przywitała widzów artystka, która otworzyła koncert piosenkami „Za krokiem krok” i „Łowcy gwiazd”. - Mamy dla was masę pozytywnej energii - zachęcała do zabawy.

Wszyscy mali pacjenci i ich rodzice to dla nas superbohaterowie. A więc na scenie Viki Gabor i „Superhero”. W drugiej części koncertu młoda artystka zaprezentowała utwór „Moonlight”.

Kto dalej? Sound'n'Grace, Grott Orkiestra i „Lubię jeść banany”. Potem do chóru dołączył Grubson, a publiczność bawiła się do przebojów „Bez końca” z filmu „Trolle” oraz „Na szczycie” z repertuaru pochodzącego z Rybnika artysty.

/p>

Fundacja Polsat w 2021 roku świętuje ćwierćwiecze niesienia pomocy małym potrzebującym. O pionierskim projekcie „Verano dla dzieci”, którego celem jest pomoc dzieciom z przewlekłymi chorobami układu oddechowego, opowiadała Małgorzata Nawrocka. - Dzięki włodarzom Województwa Śląskiego i Marszałkowi Jakubowi Chełstowskiemu w pierwszej kolejności turnusy te są dedykowane dzieciom ze Śląska. Zachęcamy do aplikowania - mówiła Przewodniczącą Rady Fundacji Polsat.

Następnie na scenie zespół Enej, który przyjechał na koncert z Olsztyna. Grupa świętująca dziesięciolecie zwycięstwa w programie „Tylko muzyka. Must be the music” zaprezentowała „Kamień z napisem LOVE” ze swojego repertuaru i dobrze znaną wielu dzieciom piosenkę „Kundel bury”.

Pierwszą część koncertu zamknął artysta, który jest równolatkiem Fundacji Polsat. To uwielbiany zarówno przez młodszą, jak i starszą część publiczności Dawid Kwiatkowski. - Mam nadzieję, że jesteście szczęśliwi. To jest nasz dzień w Telewizji Polsat. Miejcie marzenia i starajcie się je spełniać - mówił. Przy ogromnym aplauzie zaśpiewał utwory „Bez ciebie” i „Proste”.

Pora na kolejną dawkę dźwięków dla najmłodszych. Grott Orkiestra Katarzyna Mosek i Antek Smykiewicz umilali im czas wykonując „Pieski małe dwa” i „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Podczas drugiego utworu na scenie pojawili się tancerze ze Studia Tańca Vivero z Teatru Ziemi Rybnickiej, aby wspólnie z dziećmi uczestniczyć w towarzyszącej piosence zabawie.

Co jeszcze przygotowali artyści? Michał Szpak w oscarowej piosence „Pamiętaj mnie” z filmu „Coco”. - Pozdrawiam Was, kochane dzieci. Pozdrawiam Polsat i Fundację - mówił wokalista.

A chwilę po tym duecie popularna piosenkarka i influencerka Magda Bereda oraz Grott Orkiestra w innym utworze pochodzącym ze ścieżki dźwiękowej do filmu - „Psia kostka”.

Na ten występ czekało wielu widzów w każdym wieku. Na scenie Roksana Węgiel, która opowiedziała o dziecięcych marzeniach, a potem zaśpiewała swoje przeboje: „Korona” oraz „Tajemnice”. - Cieszę się, że gromadzimy się w tak cudownym celu - mówiła artystka. W drugiej z piosenek młodej artystce towarzyszył grający na gitarze Pawbeats.

Rozmarzony klimat kontynuowała Natalia Nykiel. „Pół kroku stąd” z filmu „Vaiana: skarb oceanu”. „Każda z nowych dróg, każdy świeży ślad, każdej ścieżki łuk, wiodą znowu w świat, który z marzeń znam”.

Sławomir i Kajra to artyści o wielu twarzach, w sercu których dobro i zdrowie dzieci jest na pierwszym miejscu. Razem z tancerzami ze Studia Tańca Vivero z Teatru Ziemi Rybnickiej bawili publiczność podczas piosenki „Wyginam śmiało ciało”, a następnie zaprezentowali nagrany dla syna utwór „Kordian”. Na koniec uwielbiana przez dorosłych „Miłość w Zakopanem”.

Podczas wydarzenia nadszedł czas na przemowę Prezes Fundacji Polsat. - Koncert jest przeznaczony dla dzieci, nie tylko chorych. Dla rodziców dzieci chorych, ale także i tych zdrowych. Chcemy się im bardzo nisko pokołonić. Przy Waszej pomocy, przy Waszym wsparciu będziemy w stanie działać w stanie. Podziękowania dla Stanisława Janowskiego, prezesa Telewizji Polsat i organizatorów tego koncertu, dzięki którym możemy się tak fajnie bawić. Życzymy wszystkiego najlepszego, uśmiechu, nadziei - powiedziała Krystyna Aldridge-Holc.

A na koniec na scenie Grott Orkiestra, z którą Antek Smykiewicz wykonał kolejną piosenkę dla najmłodszych: „Ty druha we mnie masz”.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Koncert organizowany był przy wsparciu Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz Prezydenta Miasta Rybnik Piotra Kuczery. Współorganizatorem wydarzenia było Ars Cameralis.

O Fundacji Polsat
Fundacja Polsat jest pierwszą fundacją powołaną przez telewizję komercyjną, która już od 25 lat pomaga dzieciom. Dofinansowuje ich leczenie i rehabilitację. Remontuje także oddziały dziecięce w całej Polsce, kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny, z którego korzystają dzieci przebywające w szpitalach. Każdego dnia, podopieczni Fundacji mogą liczyć na znacznie więcej niż tylko wsparcie finansowe. Pracownicy Fundacji spędzają wiele godzin na czytaniu listów oraz prowadzeniu rozmów z rodzicami chorych dzieci towarzysząc w ich codzienności.

Celem zdrowie najmłodszych
Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 38 932 małych pacjentów i wsparła finansowo 2641 szpitali oraz ośrodków medycznych, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny, a także placówki, w których przebywają dzieci w pieczy zastępczej. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała ponad 262 miliony złotych.

Komentarze