2021-08-12

Wydarzenia24: Nowy kanał informacyjny od września

0

Stacja powstaje we współpracy z Polsat News, programem „Wydarzenia” i Interią. Start kanału informacyjnego Wydarzenia24 został zaplanowany na wrzesień.

Polsat News to najbardziej wiarygodna i obiektywna stacja informacyjna w Polsce, prezentująca najważniejsze informacje, najwyższej jakości publicystykę, eksperckie analizy i pogłębioną wiedzę o kluczowych wydarzeniach. Widzowie doceniają rzetelne informacje, dlatego coraz częściej wybierają treści Polsat News i Wydarzeń. Według ostatniego badania IBRIS i IBIMS Polacy uznali „Wydarzenia” Polsatu, jako swoje główne źródło informacji spośród telewizyjnych programów informacyjnych, wyprzedzając „Fakty” TVN i „Wiadomości” TVP. Kanał Wydarzenia24 powstaje w odpowiedzi na potrzeby widzów i ich rosnące zainteresowanie treściami „Wydarzeń” Polsatu i Polsat News.

W ramówce Wydarzeń24 znajdą się wyłącznie serwisy informacyjne, w których widzowie znajdą wszystkie bieżące informacje z kraju i ze świata.

„Główną ideą Wydarzeń24 jest dostarczenie widzom na bieżąco jak najwięcej aktualnych, wiarygodnych i rzetelnych informacji, o tym co dzieje się w Polsce i na świecie. „Wydarzenia” są najlepiej ocenianym i jednym z najważniejszych programów informacyjnych w kraju. Stąd nasz pomysł, aby stworzyć kanał wykorzystujący potencjał programu znanego z głównej anteny Polsatu, jak i zespołu dziennikarzy, którzy stanowić będą trzon redakcji Wydarzeń24” - mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Publicystyki i Informacji Telewizji POLSAT.

Wydarzenia 24 będą realizowane w Warszawie, w jednym z najnowocześniejszych studiów w Europie, które będzie w pełni zautomatyzowane. Przy jego tworzeniu zostaną wykorzystane najnowocześniejsze technologie telewizyjne.

Wydarzenia24 będą częścią Pionu Publicystyki i Informacji Telewizji POLSAT, zarządzanego przez Dorotę Gawryluk - Dyrektor Pionu Publicystyki i Informacji Telewizji POLSAT.

Kanał Wydarzenia24 dostępny będzie w wybranych sieciach kablowych, w miejscu Superstacji.

Komentarze