2021-07-20

„Zwierzostan”: Nowy program dokumentalno-przyrodniczy IPLI

0

Od poniedziałku 26 lipca użytkownicy serwisu rozrywki internetowej IPLA mogą oglądać nowy program „Zwierzostan”. Oryginalna produkcja poświęcona jest zwierzętom hodowlanym oraz ludziom, którym ich los nie jest obojętny.

Program dokumentalno-przyrodniczy „Zwierzostan” powstał we współpracy IPLI oraz m.in. największego w Polsce stowarzyszenia pomagającego zwierzętom hodowlanym - Otwarte Klatki. Celem programu jest rozpowszechnianie wiedzy o życiu zwierząt, charakterystyce poszczególnych gatunków oraz wpływie hodowli przemysłowej na środowisko. Widzowie wraz z kamerą odwiedzą miejsca, w których hodowcy otaczają swoich podopiecznych miłością i troską. Miejsca, w których panują zrównoważone warunki do życia i rozwoju żywych stworzeń. Zaprezentowane zostaną również materiały pochodzące z wielu interwencji ratujących życie zwierząt. Nowy format zawiera elementy wzruszające, śmieszne, ale także tragiczne. Pozwoli zrozumieć, jak nasze codziennie wybory wpływają na los zwierząt.

- Naszym celem jest rozpowszechnianie wiedzy o świecie zwierząt, środowisku naturalnym oraz roli i wpływie człowieka. Zależy nam na wzroście świadomości społecznej w kontekście codziennych decyzji konsumenckich, tak, aby były one podejmowane także w oparciu o wiedzę na temat ich środowiskowych konsekwencji - mówi Ewelina Tomasik, producentka programu „Zwierzostan”, Cyfrowy Polsat.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez IPLA Originals (@ipla.originals)

W ramach programu producenci przygotowali kilka bloków tematycznych, takich jak: blok ekspercki (przy wsparciu prof. dr hab. Piotra Skubały, dr Ryszarda Kulika, dr hab. prof. UP Marcina Urbaniaka, dr hab. Pauliny Kramarz), bohater odcinka (schronisko, azyl lub gospodarstwo), archiwalne materiały o zwierzętach żyjących w złych warunkach oraz rady eksperta. Lekarz weterynarii Zuzanna Genderka, ekspert ds. dobrostanu zwierząt ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki, opowie o hodowli przemysłowej poszczególnych gatunków zwierząt oraz o jej destrukcyjnym wpływie zarówno na zwierzęta, jak i ludzi. Poruszone zostaną również tematy dotyczące udzielania pierwszej pomocy zwierzętom domowym oraz żyjącym na wolności.

Na nowy format składa się z dziesięciu historii, które będą pojawiać się na platformie IPLA w poniedziałki od 26 lipca. Wszystkie odcinki nowego programu będą dostępne w serwisie bezpłatnie.

Swojego wsparcia przy realizacji materiałów udzieliły m.in.: Stowarzyszenie OTWARTE KLATKI, Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!, PETA Geramany, We Animals Media, OTOZ Animals, Compassion Polska, Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Lasy Miejskie Warszawa, Animal Rescue i SORZ, Animal Patrol, Schronisko Pegasus, Schronisko na Paluchu, Schronisko Ciapkowo i wiele innych.

Za produkcję programu odpowiada Monkey Biznes.

  

Nowy program będzie można oglądać na www.ipla.tv oraz w aplikacji IPLA na wielu urządzeniach: smartfonie, tablecie, laptopie, Smart TV, Apple TV czy Xbox. Dzięki IPLI sygnał można również przesyłać na inny ekran za pośrednictwem Chromecast czy AirPlay.

„Zwierzostan” to kolejny oryginalny program IPLI. Wśród innych regularnie realizowanych i cieszących się dużym zainteresowaniem widzów tytułów są m.in. „Gotuję nie marnuję”, „Wędkowanie od kuchni”, „Ekologicznie”, „Do jednej bramki” czy „Drift my ride!”.

Komentarze