2021-05-14

„Państwo w Państwie” - odcinek 401, na żywo 16 maja

0

Jedynie na podstawie zeznań osób rzekomo pokrzywdzonych, a bez żadnych dowodów - na pięć i pół roku więzienia - został skazany rolnik z Podkarpacia. I to mimo opinii biegłych, którzy uznali, że jeden z oskarżających go mężczyzn jest niewiarygodny. Ta sprawa ma jednak drugie dno. Jakie? O tym w programie „Państwo w Państwie” w reportażu Karoliny Rogali. Prowadzący Przemysław Talkowski z zespołem i ekspertami zapraszają na kolejny odcinek, emitowany na żywo w niedzielę 16 maja o godz. 19:30 w Polsacie.

Oglądaj Państwo w Państwie online na IPLA.TV.

Sprawa dotycząca Grzegorza Władyki zaczęła się kilka lat temu, kiedy mężczyzna dowiedział się, że jego żona ma romans z jednym z jego pracowników. Małżeństwo nie przetrwało, a po pewnym czasie rolnik został oskarżony o molestowanie seksualne pracowników, a nawet o gwałt.

Mężczyzna oraz jego rodzina twierdzą, że to zemsta oraz próba przejęcia jego majątku. Była żona oskarżonego oraz jej kochanek mieli namawiać innych pracowników, aby zeznawali przeciwko swojemu przełożonemu. W zamian mieli otrzymać pieniądze.

Rolnik został skazany przede wszystkim na podstawie właśnie tych zeznań. Nie było żadnych twardych dowodów w tej sprawie, a biegli uznali, że zeznania kochanka byłej żony są niewiarygodne. Podwładni po rzekomych molestowaniach nadal pracowali u Władyki.

Rodzina rolnika twierdzi, że posiada nagrania, na których słychać, jak były pracownik przyznaje, że oferowano mu pięć tysięcy złotych za zeznania na niekorzyść szefa. A jeden z sędziów wydających wyrok w drugiej instancji miał być znajomym Grażyny Władyki, z którym pracowała kiedyś w Urzędzie Skarbowym.

Czy uda się nadać sprawie nowy bieg i doprowadzić do innego rozstrzygnięcia? Sprawiedliwość zatriumfuje? A może wymierzono ją już w sądzie?​

Państwo w Państwie w niedzielę o godz. 19:30 w Telewizji POLSAT.

Komentarze