2021-05-14

„Family Food Fight. Pojedynek na smaki”: Nowość w Polsacie

Ruszyły nagrania do programu kulinarnego, jakiego jeszcze nie było. Oto szczegóły! Uczestnicy wyłonieni w ogólnopolskim castingu, setki przepisów, godziny spędzone w kuchni, troje niezwykłych charyzmatycznych jurorów i jeden cel - tytuł najlepiej gotującej rodziny w kraju! „Family Food Fight. Pojedynek na smaki” od września na antenie Telewizji POLSAT.

Wspólne gotowanie to czas spędzony z najbliższymi, ukochane smaki z dzieciństwa, dużo powodów do radości i... wielkie wyzwanie. W końcu w każdej rodzinie jest tylko jeden słuszny przepis na pierogi.

Ale nie trzeba być profesjonalistą, żeby świetnie radzić sobie w kuchni. Te rodziny to udowadniają. Dla nich czas spędzony na wspólnym przygotowywaniu posiłków to jedna z największych przyjemności. Przepisy przekazują sobie z pokolenia na pokolenie. Gotowania uczą się od najmłodszych lat (kto nie chował się pod stołem, kiedy w kuchni działy się cuda?) i przede wszystkim wierzą, że robią to naprawdę dobrze. Tak dobrze, że zdecydowali się stanąć do pojedynku na smaki.

Drużyny składać się będą z trzech członków rodziny: rodziców lub dziadków, braci i sióstr, ciotek, wujków, a nawet dzieci. Uczestnicy będą musieli wyjść ze swojej strefy komfortu (a przynajmniej z kuchni, w której przecież wszystko mają pod ręką), gotować pod presją czasu, dzielić się obowiązkami i skutecznie ze sobą współpracować. Będą się wspierać, pomagać sobie, ale jak to bywa nawet w najbardziej kochającej się rodzinie, pojawią się różnice zdań, zabawne pomyłki i gorsze dni. Nie razy usłyszymy: „nic mi dzisiaj nie wychodzi!”, albo: „dlaczego to jest jeszcze nie gotowe?!”.

W każdym odcinku uczestnicy otrzymają dwa kulinarne zadania. W pierwszym rywalizować będą o specjalnie przywileje, w drugim stawką będzie dalszy udział w programie. Wygraną jest 100 000 zł i tytuł najlepiej gotującej rodziny w Polsce!

Zmagania uczestników oceniać będzie wyjątkowe jury: boska Ewa Wachowicz, człowiek ze Śląska – Adam Borowicz i jedyny w swoim rodzaju Piotr Gąsowski. Spróbują każdego dania, będą porównywać przepisy i pytać o rodzinne sekrety, dawać profesjonalne rady, ale również w swoich ocenach kierować się sercem. I oczywiście gorąco dyskutować, bo czy jedzenie można oceniać na zimno?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Ewa Wachowicz jest doskonale znana widzom Polsatu z programu „Ewa Gotuje”. To także autorka książek kucharskich i doświadczona jurorka. W swoich sądach jest wyrozumiała, ale też konkretna i wymagająca. Piotr Gąsowski uwielbia podróże – przede wszystkim te kulinarne. Nie tylko doskonale zna się na jedzeniu, ale również sam świetnie gotuje. Widzowie kochają go za poczucie humoru, radość życia i dystans do siebie. Doskonale sprawdza się w roli prowadzącego w programie Polsatu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Trzecie miejsce przy stole zajmie charyzmatyczny vloger i gospodarz autorskich programów kulinarno-podróżniczych Adam Borowicz. To znawca regionalnych specjałów, przepisów, który potrafi niezwykle barwnie opowiadać o przygotowywaniu jedzenia.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Czym nasi jurorzy będą kierowali się w swoich ocenach? Czy mają podobne gusta kulinarne? Czy szybko wybiorą swoich faworytów? O tym przekonanym się już niedługo!

W związku z zagrożeniem COVID-19 producent programu zapewnia twórcom i uczestnikom zabezpieczenie zgodne z aktualnie obowiązującymi wymogami sanitarnymi i przepisami BHP.

Program „Family Food Fight. Pojedynek na smaki” na zlecenie Telewizji POLSAT produkuje firma Endemol Shine Polska.

Zwiastun programu „Family Food Fight. Pojedynek na smaki”:

  

Family Food Fight od września w Telewizji POLSAT.