2021-04-26

Finał Fortuna Pucharu Polski na żywo w Polsacie 2 maja

0

Raków Częstochowa - Arka Gdynia w meczu o trofeum. Transmisja od godz. 15:50. Pierwsza z drużyn zagra w finale rozgrywek po raz drugi, po pięćdziesięciu czterech latach przerwy. Z kolei drugi z zespołów powalczy o swój trzeci triumf w historii. Kto jest faworytem? Mecz o Fortuna Puchar Polski na stadionie Arena Lublin w niedzielę 2 maja w Telewizji POLSAT i Polsat Sport.

Raków Częstochowa w 1967 roku sprawił wielką niespodziankę docierając do finału rozgrywek. Ówczesny trzecioligowiec w decydującym meczu uległ Wiśle Kraków po dogrywce 0:2. Radość po awansie była wielka, szczególnie ze względu na wyjątkowy rok 2021. - To dla nas historyczna sprawa, bo klub obchodzi stulecie powstania. Nie satysfakcjonuje nas to, że znaleźliśmy się w finale, ale chcielibyśmy ten puchar podnieść - powiedział Marek Papszun, trener drużyny.

Marzeniem, które już zostało spełnione, jest awans Rakowa do europejskich pucharów. Drużyna może być pewna co najmniej trzeciego miejsca w lidze, które jest premiowane grą w kwalifikacjach Europa Conference League. - Kluczem do naszego sukcesu jest praca. Jej etos jest widoczny w klubie i nadal pracujemy nad naszym rozwojem - mowił w programie Cafe Futbol Paweł Tomczyk, dyrektor sportowy drużyny.

Rywalem zespołu z Częstochowy w walce o prestiżowe trofeum jest występująca w Fortuna 1. Lidze Arka Gdynia. Po dwudziestu sześciu kolejkach zajmuje szóste miejsce, ostatnie gwarantujące udział w barażach o awans do Ekstraklasy. Do drugiego miejsca - dającego bezpośrednią promocję do wyższej klasy rozgrywkowej - traci cztery punkty. - Zarówno awans, jak i zdobycie Pucharu Polski to dla nas równorzędne cele - mówi trener Dariusz Marzec.

Arka Gdynia wystąpi w finale rozgrywek o Puchar Polski po raz czwarty. Drużyna triumfowała w 1979 i 2017 roku, a w 2018 roku uległa Legii Warszawa. Ciekawostką jest, że pomorski klub po raz pierwszy sięgnął po to prestiżowe trofeum w meczu rozgrywanym w Lublinie. Czy zespołowi uda się powtórzyć ten sukces?

Sędzią meczu jest Paweł Gil z Lublina.

  

Po więcej informacji sportowych zapraszamy na POLSATSPORT.PL.

Komentarze