2021-04-23

„Czas nas uczy pogody” z wygraną w debiucie. Pięknie!

0

Magdalena Narożna najlepsza w siódmym odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Wokalistka zespołu Piękni i Młodzi poprowadziła metamorfozę bezbłędnie, a Grażyna Łobaszewska, której postać pojawiła się pierwszy raz w programie, od razu zapisała się w jego historii. Rywalizowali z nią: Ariana Grande, Andrzej Rosiewicz, Michael Jackson, Lenny Kravitz, Amy Winehouse, David Bowie i Maciej Maleńczuk (Püdelsi). Kto zbliżył się do wielkiego finału?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na IPLA.TV.

Jak prezentowała się tabela po sześciu odcinkach? Na pierwszym miejscu liderujący Michał Meyer, który zgromadził 168 punktów. Druga była Maja Hyży - 159 punktów, a dalej Paweł Góral i Tamara Arciuch, którzy zebrali odpowiednio 153 i 145 punktów. Kolejni uczestnicy, cały czas w grze o finał, liczyli na wzbogacenie kont. Jak się zaprezentowali przed publicznością i stołem sędziowskim?

Po raz drugi z rzędu odcinek otworzyła Anna-Maria Sieklucka. Tym razem miała wcielić się w amerykańską diwę popu Arianę Grandę. - Jest bardzo świadoma i też jest orędowniczką ruchu feministycznego, bardzo broni praw kobiet - uczestniczka zwróciła uwagę na pozamuzyczne działania swojej bohaterki. A co zaśpiewała? To ogromny przebój wokalistki „no tears left to cry” z 2018 roku. - Jest rozpoznawalna przez wszystkie swoje ozdobniki - tłumaczyła aktorka. - Bardziej słyszę ją u siebie w zwrotce niż w refrenie - dodała. No to jak było? - Niestety ruch odbijał się troszeczkę na intonacji, co nie zmienia faktu, że było świetnie - skomentowała Małgorzata Walewska. - Miałaś trudne zadanie, ale wybrnęłaś z niego obronną reką - powiedział Adam Strycharczuk.

- Dokumenciki do kontroli - zażartował Maciej Dowbor na widok Lesława Żurka, a wszystko to w odniesieniu do piosenki „Chłopcy radarowcy” z 1981 roku. Aktor przeobraził się w jedynego i niepowtarzalnego Andrzeja Rosiewicza, któremu nie brakowało poczucia humoru na estradzie. - Łączył w swoim piosenkach takie kabaretowo-humorystyczne akcenty - powiedział. - Sam pamiętam z dzieciństwa, że tupałem nóżką do jego utworów - przyznał. Czy jurorzy dali się porwać do zabawy? - Dokładnie tak, jak oryginał! - zareagował już na samym początku roześmiany Kacper Kuszewski. Pod wielkim wrażeniem była również Katarzyna Skrzynecka. - Proszę się już więcej nie czaić. Idziesz na całość we wszystkich odcinkach do końca - radziła jurorka.

Piotr Gawron-Jedlikowski nie krył zachwytu, że wylosował Michaela Jacksona i piosenkę „They Don't Care About Us” z 1996 roku. To bardzo ważny utwór społeczny traktujący o problemach rasizmu i niesprawiedliwości. - On ma w sobie coś takiego, że faktycznie od tygodnia słabo śpię, podświadomie chodzi o jakąś presję i jego precyzję, przez lata wyrobione gesty, ruchy, głos - wyliczał uczestnik. - Już chyba trudniej być nie może - rzucił Maciej Dowbor, a Piotr Gąsowski zaprezentował materiał z próby generalnej, gdzie uczestnik nabawił się kontuzji. - No nie zapomnisz tego występu do końca życia - skomentowała zdarzenie Małgorzata Walewska. - Paradoksalnie to ci pomogło, bo miałeś w twarzy i oczach taki bunt - dodała śpiewaczka operowa. - Jesteś dzielny, że w ogóle podszedłeś do tematu, nie poddałeś się, zrobiłeś tyle Michaela Jacksona ile dało się zrobić - wtórowała jej Katarzyna Skrzynecka. Wielkie brawa!

Powrót na rodzimą scenę. Magdalenie Narożnej przypadła w udziale Grażyna Łobaszewska. To pierwszy raz, kiedy ta postać pojawiła się w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. - Cieszę się, że przetrę szlaki - przyznała gwiazda disco polo. Utwór? - Najpiękniejszy - zapowiedziała z uśmiechem „Czas nas uczy pogody”. - Śpiewa większość czasu z zamkniętymi oczami, nie jest kontaktowa z publicznością - opisywała. Efekty tej metamorfozy zauroczyły wszystkich w studiu i przed telewizorami. - Odważyłaś się dzisiaj pokazać swoją schowaną część osobowości artystycznej i myślę, że ponieważ nie było to takie łatwe dla ciebie, było to takie piękne - podkreślił Kacper Kuszewski. - Przez to, że ten tekst stał się twój, dlatego to było prawdziwe - uzupełniła Małgorzata Walewska.

Całkowita zmiana klimatu. Paweł Góral sięgnął po Lenny'ego Kravitza i już na wstępie miał sporo obaw. - Cieszę się, ale paradoksalnie barwowo najtrudniejsze moje wyzwanie - przyznał aktor. Na próbach starał się jak najwierniej odwzorować wokal artysty, ale to wcale nie było takie proste. Utwór, który otrzymał uczestnik to ballada „Again” z 2000 roku. Jaki werdykt wydali jurorzy? - Postaciowo, od razu jak wszedłeś, taki kawał łobuza z ciebie bił - dostrzegła Małgorzata Walewska. - Barwowo to odbiegało - powiedział Adam Strycharczuk. - Ale przede wszystkim to, co zrobiłeś na piątkę, to postać. Za to wielki szacunek - tłumaczył juror.

Triumfatorka poprzedniego odcinka, czyli Maja Hyży weszła w rolę nieżyjącej już brytyjskiej artystki Amy Winehouse. Od samego początku wierzyła w swoje wokalne możliwości. - Chyba najbliżej mi do niej barwowo ze wszystkich postaci - przyznała od razu. Jaki repertuar wzięła na warsztat? To singiel „You Know I'm Not Good” z 2006 roku. - Pochodzi z płyty, która została obsypana wszystkim, czym się dało - przypomniał Maciej Dowbor. A jakimi ocenami została obsypana uczestniczka? - Niezwykła uczta dzisiaj i dla ucha i dla oka. To był świetny występ na każdym poziomie - komplementował Kacper Kuszewski. - Byłaś całkowicie, nie w stu, a w dwustu procentach postacią, którą dzisiaj grałaś. Coś fantastycznego - potwierdziła Katarzyna Skrzynecka.

Pozostajemy na brytyjskiej scenie muzycznej. Michał Meyer stał się na chwilę Davidem Bowie z piosenki „China Girl”, której premiera odbyła się w 1983 roku. Aktor wraz z Maciejem Dowborem powspominali album „Let’s Dance” i pierwsze rozdanie nagród MTV Video Music Awards, kiedy legendarny twórca został uhonorowany. Czy łatwo go naśladować? - Na pewno jest wysoko podniesione podniebienie i takie trochę ziewanie - objaśniał uczestnik. Czy ta misja zakończyła się powodzeniem? - Aż mi oczy poskośniały - śmiała się Katarzyna Skrzynecka w nawiązaniu do tytułu utworu. - Czekałem na ten dzień aż w końcu coś schrzanisz, ale to nie dziś - żartował Adam Strycharczuk. Juror poprosił także o kilka wskazówek dotyczących ruchu gwiazdora.

- Perfect matching? - zapytał przewrotnie Maciej Dowbor. - Jak myślisz Tamara Arciuch, to od razu myślisz też Maciej Maleńczuk. Bardzo blisko - ironizowała aktorka, która jako ostatnia stanęła na scenie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Miała za zadanie zaprezentować utwór z dyskografii grupy Püdelsi. - To jest fantastyczna piosenka. Jest tak zabawna. Na tym polega jej urok - mówiła pochlebnie o „Tango libido”. - Postać Maćka jest nietuzinkowa. Nie można się spodziewać, że będzie pisał grzeczne teksty - wskazała. No i było naprawdę gorąco! - Kobieca barwa głosu się dzisiaj niestety dość mocno przebijała, natomiast twój kunszt aktorski i odtworzenie wielu manier w dykcji, sposobie kończenia dźwięku to wszystko się udało - podsumowała Katarzyna Skrzynecka.

Czas wyłonić zwycięzcę. Po głosowaniu jurorów na samym szczycie znalazła się Maja Hyży. Uczestnicy wywrócili jednak ten wynik do góry nogami i na pierwszym miejscu znalazła się Magdalena Narożna. Wokalistka przekazała czek o wartości 10 tysięcy złotych dla niepełnosprawnego fana Daniela Wertejuka, podopiecznego fundacji Avalon. Gratulacje!

W ósmym odcinku wystąpią:
Anna-Maria Sieklucka - David Bickler (Survivor)
Tamara Arciuch - Liza Minnelli
Paweł Góral - Céline Dion
Piotr Gawron-Jedlikowski - Marek Grechuta
Lesław Żurek - Chuck Berry
Michał Meyer - Paweł Kucharski (Top One)
Maja Hyży - Miley Cyrus
Magdalena Narożna - Sia

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze