2021-04-10

Adam Sztaba wspomina jubileusz Krzysztofa Krawczyka

Koncert „Życie jak wino” ponownie na antenie Polsatu jako pamiątka po zmarłym artyście. Krzysztof Krawczyk świętował 45-lecie na scenie podczas Sopot TOPtrendy Festiwal w 2008 roku. W wyjątkowym wydarzeniu brał udział Adam Sztaba, który w rozmowie z POLSAT.PL opowiedział o kulisach pracy z nieodżałowanym muzykiem.

- Koncert „Życie jak wino”, który wydarzył się w roku 2008 w Operze Leśnej, wspominam jako zderzenie charyzmy, doświadczenia i artystycznej prawdy z nieopierzoną młodzieńczością - wspomina wydarzenie Adam Sztaba. - Moja orkiestra istniała dopiero trzeci rok i składała się z muzyków liczących po 25-30 lat. A Krzysztof obdarzył nas szczególnym zaufaniem i dał mi jako aranżerowi pełną wolność artystyczną - dodaje.

Podczas koncertu Krzysztof Krawczyk zaśpiewał z takimi gośćmi jak: Trubadurzy, Edyta Bartosiewicz, Muniek Staszczyk, Edyta Górniak i Norbi. - Rzeczywiście niektóre piosenki na tym koncercie nabrały nowego charakteru, jak chociażby „Jak minął dzień” czy „Pamiętam Ciebie z tamtych lat” - zwraca uwagę Adam Sztaba.

Jak zapamięta Krzysztofa Krawczyka? - Mam przed oczami jego uśmiech, który nie schodził mu z twarzy podczas wszystkich prób i koncertu. Miał szczególnie piękny i brzmiący głos, który niezwykle naturalnie odnajdywał się we współpracy z orkiestrą. Tacy wokaliści rodzą się niezwykle rzadko. Niezmiernie się cieszę, że po naszym spotkaniu pozostał trwały ślad, do którego zawsze będzie można powrócić. Krzysztof, dziękuję - podsumowuje Adam Sztaba.

Zobacz wyjątkowy koncert: Krzysztof Krawczyk „Życie jak wino”!