2021-04-08

Anna-Maria Sieklucka: Czułam tę muzykę w moim sercu

0

Aktorka dla POLSAT.PL o wygranej w czwartym odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Wcielając się w rolę jedynej w swoim rodzaju Justyny Steczkowskiej, Anna-Maria Sieklucka zachwyciła jurorów i pozostałych uczestników muzycznego show Polsatu. W specjalnej rozmowie opowiedziała o tym, jak przebiegały jej treningi przed występem oraz w jaki sposób zareagowała na pozytywne oceny jej metamorfozy.

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na IPLA.TV.

Zwycięstwo aktorce przyniosła piosenka „Boskie Buenos” z repertuaru zespołu Maanam. - Ten utwór, w moim przekonaniu, jest niezwykle charyzmatyczny. Kora była wybitną wokalistką, która wspomnianą charyzmę miała i w życiu, jak i na scenie. Jej utwory miały w sobie siłę - mówiła o nim Anna-Maria Sieklucka. W udziale przypadła jej wyjątkowa interpretacja Justyny Steczkowskiej. - Tą piosenką wybiła się, poprzez udział w „Szansie na sukces”, wykonując go fenomenalnie. Są to dwie wielkie persony polskiej sceny muzycznej - tłumaczyła.

Choć występ wydawał się idealnym, uczestniczka przyznała, że miała pewne obawy. - Tym bardziej dla mnie - aktorki, było to nie lada wyzwanie sceniczne. Raz, że „Boskie Buenos” znają wszyscy, dwa, że zapisało się w kartach historii, będąc wykonywane przez ikony. Początkowo bałam się, czy w ogóle uda mi się wiernie odwzorować wokal, nadążając za tempem słów. Im dalej „w las”, tym bardziej czułam tę muzykę w moim sercu. Cieszyłam się, że będę miała okazję pokazać głos, który siłą jest bliski temu, co gra mi w duszy. Po występie czułam się zaszczycona tym, że sama artystka oglądała ten odcinek - mówiła.

Piąta postać wylosowana przez uczestniczkę to Gazebo. Włoski piosenkarz największe sukcesy odnosił w latach 80. Anna-Maria Sieklucka zdradziła kulisy przygotowań do tej metamorfozy. - Będę wykonywać znany utwór „I like Chopin”. Jest on dość nostalgiczny, nie dzieje się w nim muzycznie tak dużo, jak w przypadku mojego poprzedniego wcielenia - ujawniła.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

Czy miała obawy przed odnalezieniem się w tej roli? - Przyznam, że odwzorowywanie męskich postaci jest bardzo trudne, ze względu na możliwość lub jej braku, znalezienia barwy. Jest to nauka od podstaw, mam na myśli poruszanie się, gesty czy mimikę, która musi przebić się przez naklejony na twarz silikon - maskę. Było to swego rodzaju odkrywanie siebie, a poprzez to wspaniała zabawa. Żartowaliśmy sobie w kuluarach, że gdybym urodziła się mężczyzną, byłabym niezwykle uroczym chłopcem o krasnoludkowym wzroście - powiedziała na koniec aktorka.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze