2021-04-06

„Przyjaciółki” numer 200! Jak to wszystko się zaczęło?

0

Dokładnie 6 września 2012 został wyemitowany pierwszy odcinek hitowej produkcji. To wtedy poznaliśmy Ingę, od której właśnie odszedł mąż, samotną bizneswoman Zuzę, zakochaną fryzjerkę Patrycję, która marzyła o założeniu rodziny oraz Ankę, niespełnioną zawodowo gospodynię domową... A 8 kwietnia 2021 roku na antenie Polsatu 200. odcinek serialu „Przyjaciółki”!

Oglądaj Przyjaciółki online na IPLA.TV.

Miliony widzów od pierwszego sezonu pokochały bohaterki kreowane przez Małgorzatę Sochę, Anitę Sokołowską, Joannę Liszowską i Magdalenę Stużyńską-Brauer, a każdy kolejny odcinek wywoływał ogromne emocje. I tak pozostało do dziś! „Przyjaciółki” dostarczają zarówno wzruszeń, jak i setek powodów do uśmiechu. A ich historia tylko potwierdza, jak potężną moc ma kobieca przyjaźń! Przypomnijmy, jak to wszystko się zaczęło...

W pierwszym odcinku „Przyjaciółek” Inga, Zuza, Anka i Patrycja spotkały się po latach na zjeździe klasowym. To tam odżyły wspomnienia z dawnych czasów i odrodziła się przyjaźń, która wciąż trwa! Zobaczmy jeszcze raz słynną już scenę, która była początkiem tej pięknej historii!

  

- Dobrze pamiętam, jak kręciłyśmy odcinek pilotażowy, w którym nasze bohaterki spotykają się na zjeździe klasowym. Zdjęcia realizowano nad Zalewem Zegrzyńskim, był chłodny kwiecień, a my we cztery - zgodnie ze scenariuszem - w pewnym momencie musiałyśmy wskoczyć do wody. W szpilkach i eleganckich sukniach, pod które nie dało się założyć pianki! I to był taki nasz „chrzest bojowy”, potem już było tylko lepiej... - wspomina Anita Sokołowska.

- Ten projekt od początku mnie ekscytował, a nasze pierwsze spotkanie wypadło przesympatycznie - dodaje Joanna Liszowska.

Od pierwszego spotkania na planie minęło już prawie dziewięć lat! W tym czasie zrealizowano 17. sezonów, a żeby obejrzeć wszystkie odcinki, potrzeba prawie sto pięćdziesiąt godzin! - Często słyszymy, że kobiety umawiają się z koleżankami co czwartek, żeby razem oglądać nasze perypetie. Bywa też tak, że... to właśnie nas traktują jak swoje przyjaciółki! Myślę, że to jest najlepsza nagroda, jaką mogłyśmy sobie wymarzyć - podsumowuje Małgorzata Socha.

- Niewątpliwie sukces bierze się stąd, że widzowie uwierzyli w nasze bohaterki. Mam wrażenie - nie tylko jako aktorka, także jako widz, że siłą każdego serialu są bohaterowie. I w dużej mierze od tego, czy ich polubimy i dostrzeżemy w nich ludzi z krwi i kości, zależy, czy się zaangażujemy w historię - dodaje Magdalena Stużyńska-Brauer.

A w czwartek 8 kwietnia o godz. 21:05 piękny jubileusz - 200. odcinek serialu „Przyjaciółki”! Serdecznie zapraszamy!

  

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:05 w Telewizji POLSAT.

Komentarze