2021-03-31

Mecze Ligi Mistrzów UEFA do 2024 roku w Grupie Polsat

0

Telewizja POLSAT nabyła dla polskich widzów wszystkie prawa do pokazywania przez trzy kolejne sezony w latach 2021-2024 najważniejszych i najlepszych europejskich rozgrywek piłkarskich - Ligi Mistrzów UEFA. Prawa dotyczą wszystkich pól wykorzystania - w tym telewizji płatnej, bezpłatnej oraz internetu. Dodatkowo w pakiecie znajdują się mecze Superpucharu Europy UEFA oraz rozgrywki Młodzieżowej Ligi Mistrzów UEFA. Każdy kolejny sezon to 138 meczów Ligi Mistrzów UEFA, w tym mecz o Superpuchar Europy, a łącznie przez trzy lata to ponad 400 spotkań najlepszych klubów w Europie dla polskich widzów w kanałach Polsatu.

Liga Mistrzów UEFA w Grupie Polsat do 2024 roku to:
• 138 spotkań Ligi Mistrzów UEFA w każdym sezonie, łącznie 414 meczów, w tym trzy mecze o Superpuchar Europy UEFA
• 39 spotkań Młodzieżowej LM UEFA w każdym sezonie, łącznie 117 meczów
• wszystkie mecze „na żywo” będą pokazywane w kanałach Polsat Sport Premium.

- Jesteśmy dumni z tego, że pozyskaliśmy dla widzów w Polsce prawa do pokazywania Ligi Mistrzów UEFA na trzy kolejne lata. Chcemy dostarczać widzom najatrakcyjniejsze treści, a takie prawa to prawdziwa „liga mistrzów” kontentu, który widzowie będą mogli oglądać w dowolny możliwy i wybrany przez siebie sposób – zarówno w telewizji, jak i w internecie - mówi Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji POLSAT.

Łącznie 531 meczów przez kolejne trzy lata do 2024 roku
Telewizja Polsat wraz z Ligą Mistrzów UEFA nabyła również prawa do pokazywania meczów otwierających coroczny sezon pucharowy w Europie, czyli meczów o Superpuchar UEFA - rywalizacji zwycięzców Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Dodatkowo widzowie dzięki Telewizji Polsat będą mogli oglądać zmagania następców Lewandowskiego, Messiego czy Ronaldo w ramach rozgrywek Młodzieżowej Ligi Mistrzów. W jej ramach będzie pokazywane co najmniej 39 spotkań w każdym sezonie.

Trzy kolejne sezony oznaczają, że Liga Mistrzów w kanałach Polsatu to razem już piętnaście lat najlepszej europejskiej piłki w domach polskich kibiców. Po raz pierwszy Liga Mistrzów była pokazywana na antenach Polsatu w latach 2000/2001, a obecnie nadawany sezon - 2020/2021 jest już dwunastym w historii stacji. To właśnie na antenach Polsatu widzowie mogli oglądać między innymi w 2005 roku triumf Jerzego Dudka z Liverpoolem w jednym z najlepszych finałów w historii na stadionie w Stambule i zwycięstwie z Milanem po rzutach karnych oraz ubiegłoroczny finał marzeń Roberta Lewandowskiego, w którym mógł wreszcie cieszyć się ze zdobycia najważniejszego trofeum w europejskiej klubowej piłce nożnej.

- Jest wiele różnych rozgrywek piłkarskich, ale żadne tak bardzo nie elektryzują kibiców z całego niemal świata jak Liga Mistrzów. Liga Mistrzów przyciąga każdego roku - co istotne na wiele miesięcy - miliony ludzi na całym świecie. Cieszę się, że najlepszą na świecie klubową piłkę nożną będzie pokazywała najlepsza od wielu lat telewizja w Polsce, z najnowocześniejszego studia sportowego i najlepszymi i najbardziej profesjonalnymi komentatorami – powiedział Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji POLSAT.

Nowa Liga Mistrzów UEFA od 2018 roku w Grupie Polsat
Od sezonu 2018/2019 Liga Mistrzów UEFA odbywa się w nowej formule, a pokazuje ją Telewizja POLSAT. Dla stacji zakup Ligi Mistrzów w 2018 roku w nowej formule to były "rewolucyjne" trzy sezony - utworzono nowe kanały sportowe - Polsat Sport Premium, po raz pierwszy w historii wszystkie mecze były pokazywane „na żywo” oraz między innymi specjalnie dla Ligi Mistrzów zostało wybudowane nowe, najnowocześniejsze w Polsce 700-metrowe studio, w którym przy realizacji meczów są wykorzystywane technologie rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości (AR i VR).

Po więcej informacji sportowych zapraszamy na POLSATSPORT.PL.

Komentarze