2021-03-31

„Komisarz Mama” - odcinek 5: Cudowne chwile zapomnienia

0

Matejko coraz lepiej układa się życie prywatne. Czy wszystko zmierza w dobrą stronę? Maria przełamuje swoje lęki odnośnie wyglądu i budowania relacji z nowym mężczyzną. Dlatego jej znajomość z Łukaszem kwitnie z dnia na dzień. Są bardzo szczęśliwi w swoim towarzystwie i wzajemnie sobą zafascynowani. Czy życie prywatne i zawodowe Marii pozwoli kontynuować tę miłosną przygodę?

Oglądaj Komisarz Mama online na IPLA.TV.

Na drodze do związku
Marię i jej sąsiada łączy coraz większa namiętność. Matejko każdą wolną chwilę po pracy spędza w towarzystwie Łukasza. A gdy wezwanie na służbę znów przerywa im romantyczne spotkanie - obydwoje nie mogą doczekać się zakończenia sprawy. Mimo że wszystko między nimi układa się dobrze - tak jak wymarzyła sobie komisarz - na drodze do stworzenia nowej i ciekawej relacji staje mąż Marii, który niespodziewanie pojawia się w jej domu... Dzieci są zachwycone, w przeciwieństwie do Matejko.

Kolejny przełom w relacjach?
Autorytet i uznanie Marii w pracy rośnie. Piotr Żeromski nie tylko przyznaje komisarz rację, ale również pyta o jej zdanie w sprawie kolejnych kroków w śledztwie. Reszta współpracowników, widząc zmianę stosunku podkomisarza, również zaczyna dostrzegać profesjonalizm Matejko. To jednak niejedyna sytuacja, w której Maria okazuje się być dobrą szefową... Gdy wysyła Rybczyńskiego w teren, a jego żona zaczyna rodzić, komisarz wraz z Piotrem przejęci jadą jej pomóc i zawożą ją na porodówkę. W szpitalu między współpracownikami nawiązuje się niespotykana dotąd nić porozumienia.

Pokerowa zagrywka
W korytarzu hotelowym ktoś spycha ze schodów chorego na białaczkę Stefana Siewruka. Mężczyzna żyje, ale w ciężkim stanie trafia do szpitala. Maria wraz z Piotrem, Janem i Romą jadą na miejsce wypadku, aby ustalić szczegóły zajścia. Okazuje się, że poszkodowany na stałe mieszkał w wynajmowanym pokoju, nie miał bliskiej rodziny, z żoną nie utrzymywał kontaktu i był typem samotnika. W hotelu nie ma kamer a zeznania jedynych świadków są według komisarz... aż zbyt zgodne. Dlatego Maria postanawia zorganizować dla nich grę w pokera, żeby dowiedzieć się więcej. Rozmowa z partnerką Siewruka również daje komisarz nowy trop.

Kto i dlaczego chciał zabić ciężko chorego Stefana Siewruka? Jak przyjazd męża wpłynie na relację z Łukaszem? Czy pobyt Marii w szpitalu ze współpracownikami okaże się przełomowy w ich relacjach?

Komisarz Mama w środę o godz. 21:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Komisarz Mama” na Instagramie - @komisarzmama

Komentarze