2021-03-28

„Klinika Skeczów Męczących”: Kino na najwyższym poziomie

0

Gościem specjalnym czwartego odcinka drugiego sezonu był Wiktor Zborowski. Jeden z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów ma duże poczucie humoru, ale rozbawienie go to rzecz karkołomna. Aby to się udało, gospodarze postawili na dużo filmowych akcentów. Kabaret Skeczów Męczących w tym wyzwaniu wspierali Kabaret Nowaki, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret K2 i Michał Czernecki.

Oglądaj Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących online

Tuż po przywitaniu widzów prowadzący Karol Golonka i Marcin Szczurkiewicz zastanawiali się, czy gość specjalny już przybył. Nie było to łatwo ustalić, bo zazwyczaj siedząca na recepcji Jadwiga Paździerz dostała fuchę u prezydenta i to tego ze Stanów Zjednoczonych. Ale chyba szybko wróci do Polski...

Kabaret Skeczów Męczących i goście w premierowym skeczu. Ze względu na pandemię „Przebranżowienie” dotknęło wiele osób. Musieli to także zrobić Bużka i Zębu. A że nie było wielkiego wyboru, to rozpoczęli pracę jako strażnicy miejscy. Do awansu pierwszemu z nich brakowało już tylko jednego mandatu. Czy pomogło w tym spotykanie Krystyny i księdza, którzy poruszali się bez maseczek? Czy może udało się na czymś złapać typowego dresa?

Powitanie gościa specjalnego na wyższym poziomie się nie udało, bo mierzący sto dziewięćdziesiąt siedem centymetrów Wiktor Zborowski przyniósł także swój podnóżek. Na początek opowiedział o tym, co go bawi, a przytoczony przez niego aforyzm miał zaskakującą puentę. Jako że błyskawicznie udało mu się rozśmieszyć do łez zarówno prowadzących, jak i publiczność, Karol Golonka i Marcin Szczurkiewicz zaprosili do gry w „kamienną twarz”. Czy udało im się rozbawić artystę?

Dla związanego z kinem gościa gospodarze zaprezentowali także skecz „Potop - reaktywacja”. Na castingu do nowej wersji ekranizacji słynnej powieści Henryka Sienkiewicza pojawił się sam producent wykonawczy filmu. Prezes telewizji publicznej stwierdził, że film trzeba zdecydowanie uwspółcześnić - zarówno jeżeli chodzi o samą fabułę, jak i o muzykę. Zmiany nie były kosmetyczne, tak jak zapowiadał.

„Sztab kryzysowy” znów musiał obradować, a przewodzący mu „specjalny człowiek do zadań specjalnych” na te obrady przybył z wiadrem i specjalnym zadaniem. Ze względu na doniesienia na temat prezesa Orlenu obradujący musieli ustalić, jak ma działać w tej sprawie CBA. Dodatkowo sami członkowie sztabu musieli sporządzić oświadczenia majątkowe. Co ustalili?

Wiktor Zborowski był lektorem w niejednym audiobooku, ale nigdy w filmie. Tego właśnie dotyczyło zadanie, jakie przygotowali dla niego gospodarze. Chińska produkcja z hinduskim dubbingiem i specjalną wersją tłumaczenia to była niezła mieszanka wybuchowa...

Nikt nie komentuje domowej rzeczywistości tak jak Kabaret Nowaki, a temat diety w trakcie pandemii bywa drażliwy. „Kanapeczki” potrafią podzielić stare dobre małżeństwo, a zwłaszcza, jeżeli rozpoczyna się akcja „Daj gryza”. Bo małżonka nie je po osiemnastej, ale jak słusznie zauważył z przekąsem mąż „chyba nie chodzi ci o polską strefę czasową”.

- Dzięki nim coraz trudniej nam zapraszać gości do programu - powiedział Marcin Szczurkiewicz o Kabarecie K2, który co tydzień przygotowuje skecz o i dla bohaterów odcinka. Wnuczek przyszedł do dziadka z prośbą, bo na przedmiot Wiedza o teatrze musiał przygotować esej dotyczący znanej postaci. Najlepiej, gdyby to był „Wielki aktor”. Młodzieniec nie za bardzo wiedział, kim jest Wiktor Zborowski...

Tym razem w mini-serialu „Mała Polonia” wszystko się kręciło wokół zarobków. Widzowie poznali przygody pewnej ekipy remontowej, a także dowiedzieli się, w jaki prosty sposób można otrzymać dobrze płatną pracę bez żadnych kompetencji.

Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze