2021-03-27

„Piękni i bezrobotni” - odcinek 7: PRL, czyli Poczuj Retro Luz

0

Tęskniący za minionymi czasami Romek zakłada firmę rekonstrukcyjną, która ma pokazywać, jak żyło się w PRL. Szybko znajduje pierwszego klienta i bracia rozpoczynają inscenizację w domu pewnej rodziny. Niestety, kiedy pomysłodawca biznesu nie chce przerywać zabawy, zamienia się ona w koszmar. Gwidon postanawia stanąć w ich obronie i ratować sytuację.

Oglądaj Piękni i bezrobotni online na IPLA.TV.

Powrót do przeszłości
Romek i Gwidon załamani kolejnym niepowodzeniem dochodzą do wniosków, że nie przystają do obecnej rzeczywistości. - Nic nam nie wychodzi, bo jesteśmy dziećmi komuny, upadłego systemu. Powinniśmy żyć w PRL-u - mówi pierwszy z nich. - Ale czas leci, to niemożliwe - zauważa jego brat, a Romek dzięki tym słowom wpada na nowy pomysł: założenie firmy rekonstrukcyjnej „Poczuj retro Luz”. Szybko udaje się im znaleźć pierwszego klienta. To ojciec rodziny, w której dzieci za dużo czasu poświęcają telefonom i ogólnie nie doceniają warunków, w których dorastają.

Sytuacja poza kontrolą
Po ustaleniu szczegółów Romek i Gwidon organizują rodzinie życie. Dzieci nie są zadowolone z braku wygód, do których się przyzwyczaiły, ale dla ich rodziców to fantastyczny powrót do czasów młodości. Pojawia się jednak problem, kiedy klienci nie znają hasła rozwiązującego umowę. Towarzysz Romek, czując że ma nad nimi władzę, postanawia pokazać im najmroczniejszą stronę minionego systemu. Gwidonowi jest żal sympatycznych ludzi, więc staje w ich obronie i powołuje ruch „Solidarni”.

Rozmowy pokojowe
Niespodziewanie w mieszkaniu, w którym rządzi Romek, pojawia się Wiśniewski z „przyjacielskim” ostrzeżeniem. - Przychodzi mi was zawiadomić, że to się musi zmienić do jutra. Inaczej będziemy musieli wkroczyć i już nie będzie tak wesoło - grozi. Obie strony muszą się więc szybko porozumieć i siadają do okrągłego stołu...

Jak zakończy się ta inscenizacja? Jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby rozwiązać umowę?

Piękni i bezrobotni w sobotę o godz. 21:05 w Telewizji POLSAT.

Komentarze