2021-03-17

„Przyjaciółki”: Zuza zabiera Krzysia na wizytę u psychiatry

0

Markiewicz szuka przyczyn niepokojącego zachowania synka. Czego się dowiaduje? Krzyś od momentu rozstania rodziców nie jest sobą. Chłopiec zaczyna być coraz bardziej agresywny, a czuje się dobrze jedynie wtedy, kiedy ma na sobie kurtkę, okulary i bawi się ulubioną zabawką. Zuza postanawia odwiedzić z nim specjalistę, żeby ocenił, co może się dziać z ukochanym dzieckiem.

Oglądaj Przyjaciółki online na IPLA.TV.

Markiewicz postanawia udać się do psychologa, aby znaleźć przyczynę agresywnych i dziwnych zachowań swojego najmłodszego syna. Jednak lekarz nie zjawia się na czas na umówioną wizytę. Wtedy recepcjonistka proponuje Zuzie spotkanie z psychiatrą. Zaskoczona propozycją - odmawia. Mówi, że syn ma przejściowe kłopoty i nie potrzebuje tak wnikliwej diagnozy. Mężczyzna w poczekalni, słysząc rozmowę kobiet, wtrąca się, mówiąc, że doktor Krzywoń to wybitna specjalistka i warto z nią porozmawiać.

Zuza i Krzyś idą więc na wizytę u psychiatry. W poczekalni, gdy Zuza wbiega spóźniona do gabinetu, chłopiec celowo rozbija wazon.
- Za wszystko zapłacę - mówi skruszona Zuza.
- Pieniędzmi pani syna nie wychowa - mówi woźna, która widziała całe zajście.
- Można grzeczniej - wtrąca się mężczyzna i dodaje: - Nic się nie stało. Proszę się nie denerwować.
- Najpierw olewają dzieciaka, a potem latają po psychologach... - znów komentuje sprzątaczka.
- Proszę pani, ten chłopiec ma autyzm! - mówi podirytowany.
- Słucham? Krzyś ma zły humor... bo zgubił swoją ulubioną czapkę. Chyba trzylatek nie musi mieć autyzmu, żeby od czasu do czasu coś nabroić? Prawda? - ze łzami w oczach i nadzieją tłumaczy się Markiewicz.

Czy diagnoza mężczyzny z poczekalni jest słuszna? Co doktor Krzywoń powie o stanie zdrowia chłopca?

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:05 w Telewizji POLSAT.

Komentarze