2021-03-14

„Klinika Skeczów Męczących”: Marcin Wójcik i... książęca para!

0

Oto bohaterowie drugiego odcinka nowego sezonu cyklu „Kabaret na żywo”. Artysta zabrał ze sobą także kolegów z Kabaretu Ani Mru-Mru, żeby zaprezentować zabawną scenkę wziętą prosto z życia. A prosto z Kalifornii przybyli Meghan Markle i książę Harry, którzy przyjechali wyprać swoje królewskie brudy. Widzów „Kliniki Skeczów Męczących” bawili także Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret K2, Adrianna Borek i Ireneusz Krosny.

Oglądaj Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących online

Na początek telefon do Jadwigi, która tym razem nie czekała na recepcji na gościa, ale wybrała się po niego autem. Niestety dostała samochód w automacie i... nieszczęście gotowe. Dobrze, że „Instrybutor” ocalał!

„Klinika Skeczów Męczących” to najbardziej aktualne kabaretowe show w Polsce, ale wizyta takich gości zaskoczyła nawet prowadzących: Karola Golonkę i Marcina Szczurkiewicza. Meghan Markle i książę Harry przyjechali specjalnie do programu, żeby ujawnić całą prawdę o opuszczeniu przez nich rodziny królewskiej. Co zdradzili? Zobaczcie sami!

Z brytyjskiego dworu czas wrócić do codziennej rzeczywistości, która często obfituje w różne zabawne sytuacje. O tym niezawodny Kabaret Ani Mru Mru. „Dziwne spotkanie” na ulicy potrafi być początkiem wielu pytań. A co, jeżeli najważniejsze z nich brzmi „Kto to, do diabła, jest?”, bo nie poznajemy osoby, która twierdzi, że jest naszym dobrym znajomym sprzed lat?

Po tym występie gospodarze powitali właściwego gościa specjalnego odcinka. Marcin Wójcik na początek opowiedział o motywach swojej wizyty w programie i - jako były nauczyciel - wspomnieniach ze szkoły. To było idealne wprowadzenie do następnego skeczu.

Ze względu na sytuację w kraju zdalne nauczanie stało się standardem. W premierowej scence gospodarze sprawdzali, czy rodzice mogą pomóc swoim dzieciom w zdawaniu egzaminów online? Próba zaliczenia przyrody to prawdziwe kalambury!

Pora na podróż do... przeszłości. W 1985 roku w jednej ze zwykłych szkół podstawowych rozpoczęła się jedna z największych karier w Polsce. Podczas przedstawienia jeden z uczniów nie przebierał w słowach, kiedy komentował wiersz na cześć edukacji...

Kwestie związane pandemią także w kolejnym skeczu. Tym razem powołany przez Kabaret Moralnego Niepokoju „Sztab kryzysowy” miał za zadanie rozwiązać problem szczepionek. Bo zamiast lekarstwa, na lotnisku wylądował samolot z... cegłami za 2 miliardy złotych. I jak tu poradzić sobie z kryzysem szczepionkowym?

Stałym punktem „Kliniki Skeczów Męczących” są wyzwania, z którymi mierzą się goście. Marcin Wójcik musiał się wcielić w rolę „pokazywacza” w przerobionym skeczu Kabaretu Ani Mru-Mru, w którym towarzyszył mu Ireneusz Krosny. „Otwarcie galerii” miało niezwykle ciekawy przebieg...

Kabaret K2 tradycyjnie w specjalnym skeczu o gościu odcinka. „Przystanek radość” był okazją do spotkania trzech postaci z zupełnie innych światów. Połączyła ich jednak dyskusja na temat tego, czy Marcin Wójcik rzeczywiście jeździ komunikacją miejską. Do jakich wniosków doszli?

Co nowego w kolejnym odcinku mini-serialu „Mała Polonia”? Krótka historia poważnych konsekwencji zgubienia dwóch złotych podczas wyprawy na ryby, a także dwie zupełnie różne wigilie i dwa różne podejścia do obostrzeń związanych z pandemią.

A na koniec Marcin Wójcik w muzycznej odsłonie. Jako wielki fan muzyki otrzymał trzy losowo wybrane przez zespół Enej piosenki, aby wykonać je tak, jakby to zrobił... Stachursky. Jak w takim wydaniu wypadły „Biała Armia” z repertuaru zespołu Bajm, „Szampan” sanah i „Typ niepokorny”? Czy udało się zbliżyć do oryginału?

Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze