2021-03-05

Małgorzata Ziętkiewicz prowadzącą program „Angelus”

0

Od 7 marca została nową gospodynią magazynu religijno-publicystycznego w Polsat News. „Angelus” emitowany jest od trzynastu lat, zawsze niedzielę o godz. 11:55. W audycji transmitowana jest modlitwa Anioł Pański oraz rozważania Ojca Świętego, jego krótka katecheza, zakończona błogosławieństwem na nowy tydzień.

W okresie Wielkiego Postu kolejne wydania programu są poświęcone objaśnieniu czytań oraz ewangelii poruszanej w niedzielnej mszy świętej. Pomagać w tym będą zapraszani do „Angelusa” goście - biskupi, księża oraz profesorowie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego - bibliści, politolodzy i etycy.

- Zastanowimy się m.in., co oznaczają słowa Papieża Franciszka, gdy mówi do wiernych, żeby w Wielkim Poście pościć od plotek i oszczerstw - mówi Małgorzata Ziętkiewicz, prowadząca program.

W interpretacji scen ewangelii pomagać będą arcydzieła sztuki chrześcijańskiej. To właśnie sztuka, przez długi czas, była jedynym dostępnym komentarzem Słowa Bożego, pozwalającym zrozumieć wiernym ewangeliczny przekaz Biblii.

Tytuł programu - „Angelus” nawiązuje do pierwszych słów katolickiej modlitwy maryjnej „Angelus Domini nuntiavit Mariae” - (Anioł Pański zwiastował Pannie Maryi...).

Niezmiennie program Angelus prowadzi również Milena Sławińska.

„Angelus” w niedzielę o godz. 11:55 w Polsat News.

Komentarze