2021-02-22

Światowa premiera bolidu Alfa Romeo Racing ORLEN w Polsce

0

W historycznej prezentacji wziął udział Robert Kubica. Zobacz wideo i zdjęcia! Po raz pierwszy ujawnienie pojazdu Formuły 1 odbyło się w Polsce. 22 lutego team Alfa Romeo Racing ORLEN przedstawił model C41 na sezon 2021, którym w zawodach i na treningach będzie się ścigać trójka zawodników teamu. Poza Polakiem są to Fin Kimi Räikkönen i Włoch Antonio Giovinazzi. Cała trójka uświetniła transmitowane na żywo przez Telewizję POLSAT uroczyste wydarzenie.

Prezentacje nowych maszyn to zawsze wielkie święto dla kibiców Formuły 1. To także sygnał, że przerwa pomiędzy sezonami dobiega końca i powoli można szykować się na emocje w trakcie wyścigów. Nasz kraj po raz pierwszy w historii była gospodarzem takiego wydarzenia. - Bardzo dziękuję, że ta wielka uroczystość odbywa się w Polsce. Dziękuję całemu zespołowi i kierowcom, że pięknie promują nasz kraj i markę ORLEN - powiedział Daniel Obajtek, prezes firmy.

Na scenie Teatru Wielkiego pojawiły się także postaci z kierownictwa Alfa Romeo Racing ORLEN. - Dziękuję za zaproszenie i możliwość prezentacji naszego bolidu w tym wyjątkowym miejscu. Oczekiwania są takie, że będziemy coraz lepsi. Chcemy zbliżać się do czołówki i stopniowo poprawiać - podkreślił Prezes Zespołu Frédéric Vasseur. - Nie możemy się doczekać rozpoczęcia sezonu - dodał Dyrektor Techniczny Jan Monchaux.

Następnie główny punkt wydarzenia i to, na co czekali wszyscy kibice: prezentacja bolidu C41 oraz rozmowy z kierowcami teamu. - Cieszę się, że możemy zobaczyć nowy bolid. Mam nadzieję, że w tym sezonie uplasujemy się na wyższej pozycji - stwierdził Kimi Räikkönen. - Ten bolid jest najpiękniejszy ze wszystkich, które widziałem w ciągu trzech lat - dodał Antonio Giovinazzi. - Dla mnie jako osoby pochodzącej z Polski, to niesamowite wydarzenie. To specjalny dzień także dla polskich kibiców. Nie mogę doczekać się, kiedy będę mógł usiąść w bolidzie i zobaczyć, jak się rozwinął - powiedział natomiast Robert Kubica.

Prezentację prowadzili Aldona Marciniak i Andrzej Borowczyk.

Zespół Alfa Romeo Racing ORLEN w poprzednim bolidzie C39 w 2020 roku wziął udział w siedemnastu weekendach wyścigowych. Łącznie, zespół prowadzony przez Frédérica Vasseura, pojawił się w dwunastu krajach na dwóch kontynentach, zajmując na koniec sezonu ósme miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Ekipę zawodników tworzą mistrz świata z 2007 roku Kimi Räikkönen, Antonio Giovinazzi i Robert Kubica, który w zespole pełni funkcję kierowcy testowego.

Komentarze