2021-01-22

Mistrzostwa Europy w short tracku w Polsat Sport Extra

0

Transmisje na żywo z hali Olivia w sobotę 23 i niedzielę 24 stycznia od godz. 12:30. Telewizja POLSAT wyprodukuje międzynarodowy sygnał telewizyjny z Mistrzostw Europy w short tracku. W odbywających się w Gdańsku zawodach udział bierze prawie 150 zawodników. W gronie tym znalazło się ośmioro Polaków z medalistką międzynarodowych turniejów Natalią Maliszewską na czele.

Dwa wozy transmisyjne Telewizji POLSAT nadające w technologii High Definition pracują w Gdańsku już od czwartku. Pierwszy z nich produkuje sygnał telewizyjny wysyłany na cały świat. Drugi odpowiada za transmisję w Polsat Sport Extra. Kamery Telewizji POLSAT w czasie rzeczywistym wspierają też sędziów przy analizach wideo.

Sobotnie i niedzielne wielogodzinne relacje rozpoczną się o godz. 12:30 od studia zlokalizowanego w gdańskiej hali Olivia. Program poprowadzi Jerzy Mielewski, a wśród jego gości znajdą się czołowi specjaliści łyżwiarscy w naszym kraju. Stałym ekspertem będzie mistrz olimpijski z Soczi - Zbigniew Bródka. Zawody skomentują Marcin Lepa oraz uczestnik Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver - Jakub Jaworski. Za wywiady odpowiedzialny będzie Tomasz Lach.

W odbywających się w Gdańsku Mistrzostwach Europy w short tracku rywalizować będzie blisko stu pięćdziesięciu zawodników z dwudziestu pięć państw. W związku z reżimem sanitarnym wszyscy zostali zakwaterowani w jednym hotelu. Na listach startowych zabraknie przedstawicieli Wielkiej Brytanii, której zawodnicy nie mają możliwości przylotu.

W hali Olivia wystąpi ośmioro Polaków w tym złota medalistka ME 2019 i brązowa medalistka ME 2020 - Natalia Maliszewska. Na początku stycznia białostoczanka zajęła szóste miejsce w 86. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i Telewizji POLSAT na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku.

Szczegółowy plan transmisji z Mistrzostw Europy w short tracku oraz najświeższe informacje i ekskluzywne materiały wideo dotyczące tego wydarzenia dostępne są na stronie POLSATSPORT.PL.

Komentarze