2020-11-07

Czadoman wygrał 13. edycję „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Jego metamorfoza w Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera była najlepsza! Czadoman zdobył Złotą Twoją Twarz oraz czek na 100 tysięcy złotych na wybrany cel charytatywny. Finaliści „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” rywalizowali z nim jako: Sting, Adele i Dua Lipa, a czwórka pozostałych uczestników zaprezentowała się w duetach. Jakie nagrody przyznano w trzynastej edycji? Co artyści powiedzieli na pożegnanie z widzami?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na IPLA.TV.

- Przed nami długo oczekiwany finał! - powitał wszystkich Piotr Gąsowski. - Tym razem trzynastka nie okazała się tak pechowa - dodał. - Na sto procent to będzie happy end! - wtórował Maciej Dowbor.

Do walki o nagrodę główną stanęli: Gosia Andrzejewicz, Paweł „Czadoman” Dudek, Filip Gurłacz i Marta Gałuszewska. Na otwarcie show pojawili się razem na scenie jako jedna z najpopularniejszych grup disco - Sister Sledge. Z głośników rozbrzmiał wielki hit „We Are Family”. Dobra zabawa - czas start!

- Czadoman ma jedną łatkę: króla disco. Śpiewa proste, fajne, wpadające w ucho piosenki i tyle - mówiła Ela Romanowska. W „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” artysta zaprezentował się z zupełnie innej strony. Zachwycał w rolach Grzegorza Markowskiego, Danuty Rinn czy Felicjana Andrzejczaka, a na końcową kreację wybrał Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera. - Najważniejsze w tym programie jest to, że można wyrazić siebie poprzez kogoś innego - powiedział przed wejściem do windy. - Dołożę wszelkich starań, żeby przekazać państwu, że po burzy przychodzi spokój - dodał. Jak zareagowali jurorzy na „Jest taki samotny dom”? - Zrobiłeś to, udało się! - Katarzyna Skrzynecka biła brawo. - Wzruszyłem się, przyznaję - usłyszeliśmy od Adama Strycharczuka. - Pokazałeś potężny profesjonalizm - dodał youtuber. - Niesamowite, jak udało ci się uchwycić fizyczność Cugowskiego. Silny jak skała, głos jak wulkan - zauważył Kacper Kuszewski.

Michael Jackson, Whitney Houston, Ariana Grande, sanah, Ania Dąbrowska. To tylko kilka z wielkich przemian niezawodnej Marty Gałuszewskiej. - Najbardziej się chyba bałam tańca - zdradziła uczestniczka, choć Kris Adamski przyznał, że jest uzdolniona także i w tym kierunku. - Ona ma ukrytą Amerykę w sobie - opisała piosenkarkę Agnieszka Hekiert. Na finiszu postanowiła zaprezentować się jako współczesna diwa popu, Dua Lipa. - Fajne show na finał - powiedziała krótko. Czy jurorzy byli tego samego zdania po „Don't Start Now”? - Zostanę już twoim fanem na zawsze - skomentował Kacper Kuszewski. - Jesteś tak młodziutka, tak zdolna, z tak fajną energią, a w tym wszystkim naturalna i skromna - wyliczała Katarzyna Skrzynecka. - Podczas programu nastąpił twój nieprawdopodobny rozwój aktorski. Bardzo ci gratuluję - wskazała Małgorzata Walewska.

Przerwa na duet, a wszystko to za sprawą Karola Dziuby i Maurycego Popiela. Panowie zaśpiewali przebój hiszpańskiej formacji Baccara. Mowa oczywiście o „Yes Sir, I Can Boogie” z 1977 roku. - Tydzień ćwiczeń robi cuda - zapewniali mężczyźni. Pełni uśmiechu i radości jurorzy byli zachwyceni tym wykonaniem!

No to czas na pierwsze wyróżnienia. - Amant niejedno ma imię. Czasem wygląda jak rastaman, czasem jak raper, raz łysieje, raz nosi wąsy - zagaił Maciej Dowbor, a symboliczną złotą kamerę Karolowi Dziubie wręczyła Małgorzata Walewska. - Bardzo dziękuję za tę przygodę. To dla mnie niezwykłe doświadczenie - powiedział aktor.

- W wielkim fantastycznym stylu poluzowałeś kucyki we wszystkich swoich damskich wcieleniach. Byłeś czarujący i zabawny, ale jesteś absolutnie „cosmic man” - tak Katarzyna Skrzynecka gratulowała Maurycemu Popielowi, po czym wręczyła mu niebieski pióropusz. - Chciałem podziękować za możliwość wzięcia udziału w tym programie i możliwość poznania was wszystkich - wzruszony aktor będzie miał co wspominać.

Gosia Andrzejewicz to bez wątpienia kobieta-orkiestra. - Bardzo chciałam wyjść poza swoją strefę komfortu. Przekroczyć granicę moich możliwości - podkreśliła gwiazda. Dzięki przeobrażeniom w takich artystów jak Selena Gomez, Mariah Carey, Beata Kozidrak czy Maryla Rodowicz można śmiało stwierdzić, że udało się jej osiągnąć cel. Finałowe zadanie? Adele i „Set Fire to the Rain”. - Chciałam się czegoś nowego nauczyć, rzucić na jeszcze głębszą wodę - powiedziała artystka. I tak rzeczywiście było! - Cudowne zwieńczenie całej twojej przepięknej pracy - oceniła Katarzyna Skrzynecka. - Wciągałaś mnie w swój świat za każdym razem - mówił rozmarzony Kacper Kuszewski. - Przełamałaś swoje wyobrażenie, że czegoś nie potrafisz. Ten program daje wiarę w siebie - podkreślił Adam Strycharczuk.

Ostatni finalista: Filip Gurłacz. - To był skok w nieznane - tak aktor podsumował swój udział w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Na scenie zagrał m.in. Renatę Przemyk, Eminema, Charlesa Aznavoura i Avril Lavigne. - Poznałem przezdolnych ludzi i nauczyłem się tańczyć, chodzić na szpilkach - odpowiedział na pytanie, co dał mu ten program. Co na koniec? Sting. - To, co w nim bardzo szanuję, to fakt, że przykłada uwagę do treści - zaznaczył uczestnik, który sięgnął po utwór „Fragile” z 1987 roku. - Stworzyłeś magiczną atmosferę - chwaliła Małgorzata Walewska. - Ożeniłabym się z tobą, gdyby nie fakt, że mogłabym cię adoptować - żartowała śpiewaczka operowa. - Dziękuję ci za całą edycję - docenił Adam Strycharczuk. - Pomyślałam sobie, że ten utwór jest jak ty. Subtelny, ale z wielką mocą - zabrała głos Katarzyna Skrzynecka.

Kto otrzymał pierwszą z nagród dla topowej czwórki? Laureatką Żelaznej Twojej Twarzy została Marta Gałuszewska. - Jesteście cudowni. To jest zaszczyt być tutaj z wami i uczyć się od was - powiedziała wyróżniona wokalistka. Brawo!

Najbardziej przebojowy duet 2020 roku? Stawiamy na Kayah i Viki Gabor, a w zasadzie na Natalię Avelon i Kamilę Borutę, które wcieliły się w wymienione wokalistki. - Będzie nam tego bardzo brakowało - smuciły się, że to już koniec rozrywkowego show. Wszechstronnie utalentowane panie wykonały utwór „Ramię w ramię”. - Chodzi o to, żeby się wzajemnie wspierać - wysłały przekaz.

Nagrodę specjalną dla Natalii Avelon wręczył Kacper Kuszewski. Była to... laska! - To pamiątka po twoim wybitnie wyczynie choreograficznym - podkreślił juror. - Nie zawahaj się jej użyć - dodał. - Nie chciałam płakać. My pracujemy, ale to jest dla widzów. Tej pracy nie powinno być widać na scenie - powiedziała rozemocjonowana aktorka.

- Ja rozpocząłem tę edycję Viki Gabor, a ty nią zakończyłaś - mówił Adam Strycharczuk, który wręczył kapelusz Madonny Kamili Borucie. - To były prawdziwe narodziny gwiazdy - dodał juror. - Miałam coś przygotowane, ale oczywiście zapomniałam - emocje wzięły górę w przemówieniu uczestniczki. - Czuję się zaszczycona, że mogłam wziąć udział w programie - stwierdziła.

A teraz ten moment, na który wszyscy czekali. Podium programu. Brązowa Twoja Twarz powędrowała do Gosi Andrzejewicz. - Chciałam podziękować wszystkim uczestnikom. To była prawdziwa przyjemność z wami śpiewać i się przyjaźnić - pożegnała się piosenkarka.

Drugie miejsce zajął Filip Gurłacz. - Bardzo mi się podobało. Bardzo jestem smutny, że kończymy - oświadczył aktor nagrodzony Srebrną Twoją Twarzą. - Podziękuję wszystkim po afterze - zakończył.

Stało się! Trzynastą edycję programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wygrał Czadoman! - Nie muszę mówić, że jestem zaszczycony, bo chyba to po mnie widać - skomentował triumfator. - Brałem udział w wielu programach, ale nie w takim - dodał. Czek na 100 tysięcy złotych przekazał na Fundację Rak’n’Roll. Gratulujemy!

Zobacz finałowy występ:

  

Kolejna edycja „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” już wiosną 2021 roku. Do zobaczenia!

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo