2020-10-20

Nie żyje Dariusz Gnatowski. Będziemy o nim pamiętać...

0

Jeden z bohaterów serialu „Świat według Kiepskich” odszedł w wieku 59 lat. Dariusz Gnatowski, aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, zmarł we wtorek 20 października w Krakowie. Zachowamy go w pamięci jako znakomitego artystę i pogodnego człowieka o wielkim poczuciu humoru.

Dariusz Gnatowski urodził się w Rudzie Śląskiej, a wychowywał w Zabrzu, gdzie chodził do szkoły podstawowej i liceum. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (1985).

Wcielił się w wiele postaci teatralnych. W 1985 roku wystąpił jako Pyzo w „Ferdydurke” w reżyserii Macieja Wojtyszki. 20 grudnia 1986 roku zadebiutował w roli Mieczysława Walpurga w „Wariacie i zakonnicy” Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze STU w Krakowie.

Ogólnopolską sławę zyskał w 1999 roku dzięki roli Arnolda Boczka, sąsiada Kiepskich w serialu „Świat według Kiepskich”. Zagrał także między innymi w produkcji „13 posterunek”, gdzie wcielał się w postać Alfa.

5 października 2015 roku obchodził jubileusz trzydziestolecia pracy artystycznej. W 2016 roku został odznaczony Brązowym Medalem Gloria Artis - Zasłużony Kulturze. W 2013 roku założył fundację „Wstańmy Razem! Aktywna Rehabilitacja” dla chorych na cukrzycę, z którą sam walczył.

Komentarze