2020-10-10

Drugi sezon „Ultraviolet” od 17 października w Polsat Seriale

Tytułowa grupa znów bada niewyjaśnione przez policję zagadki kryminalne. Tym razem główna bohaterka Ola musi zmierzyć się z niebezpieczeństwem zagrażającym jej rodzinie, co sprawia, że zaangażowanie w śledztwa staje się bardzo osobiste. Czy emocje wezmą górę nad chłodną kalkulacją? „Ultraviolet” od 17 października w soboty o godz. 21:00 na antenie Polsat Seriale.

W przebojowym pierwszym sezonie produkcji trzydziestoletnia Ola Serafin, która ze względu na osobiste problemy opuściła Londyn i wróciła do rodzinnej Łodzi, dołączyła do grupy Ultraviolet. Przez internet poznała grupę ludzi rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja. Ultraviolet składa się m.in. z blogerek, pracownika lotniska, hakera i mężczyzny do towarzystwa. Ten niecodzienny zespół w każdym odcinku wykorzystuje swoje umiejętności zdobywania informacji do rozwiązywania kolejnych kryminalnych tajemnic.

W drugim sezonie serialu „Ultraviolet” w roli głównej ponownie Marta Nieradkiewicz, znana z produkcji „Płynące wieżowce” i „Solid Gold”, której partneruje Piotr Stramowski, gwiazda filmów „Botoks”, „Kobiety mafii” czy „Sługi wojny”. Obok tej pary plejada gwiazd polskiego kina: Sebastian Fabijański, Agata Kulesza, Bartłomiej Topa, Marek Kalita, Magdalena Czerwińska, Michał Żurawski, Karolina Gorczyca oraz siostry Chapko - Paulina i Karolina.

„Ultraviolet” to serial stworzony na podstawie pomysłu amerykańskiej producentki i współtwórczyni popularnej amerykańskiej produkcji „Dexter”, Wendy West, powstały z inspiracji książką Deborah Halber „The Skeleton Crew”. Za produkcję ponownie odpowiadała firma Opus TV. Poszczególne odcinki drugiego sezonu „Ultraviolet” wyreżyserowali uznani twórcy polskiego kina jak Bartosz Prokopowicz - reżyser m.in. filmu „Narzeczony na niby” oraz Łukasz Kośmicki i Anna Jadowska. Zdjęcia były kręcone w Łodzi, gdzie rozgrywa się akcja całego serialu, a ich autorem był Piotr Niemyjski, współtwórca produkcji „Pensjonat pod Różą”, „W ciemności” i „Lęk wysokości”.

Drugi sezon serialu Ultraviolet od 17 października w sobotę o godz. 21:00 na antenie Telewizji POLSAT SERIALE.