2020-09-22

Oglądaj mecz Apollon Limassol - Lech Poznań w Polsat Sport

0

Spotkanie przedostatniej rundy eliminacji Ligi Europy UEFA 23 września o godz. 17:50. Lech Poznań zmierzy się w nim z aktualnym liderem cypryjskiej ekstraklasy - Apollonem Limassol. Ze względu na pandemię koronawirusa w eliminacjach europejskich pucharów zrezygnowano z meczów rewanżowych.

Wicemistrz Polski walkę o awans do Ligi Europy UEFA rozpoczął pod koniec sierpnia. Po łotewskiej Valmierze i szwedzkim Hammarby, kolejnym rywalem Lecha jest cypryjski Apollon Limassol, który dwa lata temu zakwalifikował się do fazy grupowej rozgrywek. W przeszłości w jego barwach grało wielu Polaków, m.in. Kamil Kosowski, Radosław Michalski, Arkadiusz Piech, Paweł Sibik i Łukasz Sosin. W tegorocznych eliminacjach drużyny rozgrywają tylko po jednym spotkaniu, zamiast rywalizować w tradycyjnym systemie mecz i rewanż. To efekt pandemii koronawirusa.

Aby awansować do fazy grupowej Ligi Europy UEFA, trzeba przejść cztery rundy eliminacji. Jeżeli Lech Poznań pokona Apollon Limassol, to jego ostatnią przeszkodą na drodze do LE będzie zwycięzca starcia RSC Charleroi - Partizan Belgrad. Finał Europa League w sezonie 2020/21 odbędzie się w Gdańsku.

Spotkanie Lech Poznań - Apollon Limassol odbędzie się w środę 23 września. Przedmeczowe studio w Polsacie Sport wystartuje o godz. 17:00. Poprowadzi je Paulina Chylewska, a jej gośćmi będą Dariusz Dziekanowski, Michał Listkiewicz i Roman Kołtoń. O godz. 17:50 rozpocznie się transmisja ze stadionu w Nikozji, a po meczu zaproszeni do studia goście szczegółowo przeanalizują wydarzenia na boisku.

Polsat Sport i pozostałe kanały sportowe Grupy Polsat dostępne są w Cyfrowym Polsacie oraz u czołowych polskich operatorów kablowych. Dzięki platformie rozrywki internetowej IPLA oraz sieci Plus największe polskie i europejskie gwiazdy piłki nożnej oglądać można także na komputerach, smartfonach i tabletach.

Po więcej informacji sportowych zapraszamy na POLSATSPORT.PL.

Komentarze
© Polsat 2020