2020-08-29

Kabaret Skeczów Męczących: Zapraszamy na kabareton!

0

Gospodarze Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej 2020 w rozmowie z POLSAT.PL. Kabaret Skeczów Męczących wraz ze wspaniałymi gośćmi w programie „Pierwszy rozwód Polski”. Co dla widzów przygotowali Karol Golonka, Jarosław Sadza, Marcin Szczurkiewicz oraz Michał Tercz? Dlaczego warto oglądać to wyjątkowe wydarzenie? Transmisja na żywo z kieleckiego amfiteatru Kadzielnia w niedzielę 30 sierpnia o godz. 20:00 na antenie Telewizji POLSAT.

- Ostatnie miesiące były bardzo trudne dla artystów kabaretowych. Jak ten czas spędził Kabaret Skeczów Męczących?
- Gdy już można było wyjść z domu, wzięliśmy się ostro do pracy, przy kreacji, a następnie nagrywaniu pierwszego autorskiego serialu... „Mała Polonia”, ale to melodia przyszłości, choć niedalekiej, bo premierę ma mieć przy okazji programu Klinika Skeczów Męczących we wrześniu, rzecz jasna w Polsacie. Póki co czeka nas Świętokrzyska Gala Kabaretowa.

- Jakie to uczucie szykować kolejną edycję Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej w tak specyficznych czasach?
- Uczucie podszyte niepewnością, co przyniesie jutro. Z drugiej strony mieliśmy ostatnio w kraju zalew interesujących z punktu widzenia kabareciarza wydarzeń i żadnego programu kabaretowego, żeby je skomentować. Postaramy się nadrobić ten stracony czas właśnie podczas gali.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kabaret Skeczów Męczących (@kabaret_skeczow_meczacych)

- Jak wyglądają przygotowania? Środowisko kabaretowe zapewne jest spragnione kontaktu z publicznością.
- Przygotowania nadal trwają, a z publicznością już się trochę oswoiliśmy, występując w nadmorskich amfiteatrach. Widać, że przez te miesiące zamknięcia naszej branży, ludzie się za nami stęsknili, co jest niezwykle miłe. I musimy powiedzieć, że z wzajemnością. Brakowało nam tej adrenaliny.

- Temat przewodni to „Pierwszy rozwód Polski”. Czego mogą się spodziewać widzowie?
- Po raz pierwszy, jako prowadzący i gospodarze porwaliśmy się na całościową fabułę. Oto podzielone po wyborach, dwie Polski dochodzą do wniosku, że nie mogą dłużej ze sobą żyć, a to oznacza rozwód. Można się więc spodziewać satyry społeczno-politycznej, podszytej dozą absurdu, bo sama wizja, że mogłoby się tak stać, jest przecież fantastyką. Czy nastąpi zjednoczenie ? A jeśli to w jakich warunkach? To już tajemnica scenarzystów.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kabaret Skeczów Męczących (@kabaret_skeczow_meczacych)

- Dlaczego warto być w Kielcach lub oglądać transmisję w Polsacie?
- Gala będzie wyjątkowym wydarzeniem. To pierwszy i jedyny letni kabareton telewizyjny, który udało się w tym trudnym roku zorganizować w formule na żywo. Możemy więc spodziewać się, że wszyscy wykonawcy zaprezentują to, co mają w swoim repertuarze najlepszego. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia tego widowiska!

Rozmawiał Tomasz Fiłonik

  

„Świętokrzyska Gala Kabaretowa 2020” w niedzielę 30 sierpnia o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2021